Strona główna
Lekcja edb na terenie Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
W dniu 18 czerwca 2026 roku uczniowie klas ósmych uczestniczyli w warsztatach praktycznych dotyczących postaw obronnych realizowanych w ramach podstawy programowej szkoły podstawowej z edukacji dla bezpieczeństwa. Tematyką realizowaną przez naszych podopiecznych było terenoznawstwo z planowaniem trasy, orientacją w terenie czy korelacją mapy za pomocą kompasu. Nad realizacją powyższych działań czuwał sierż. Jakub Zakrzewski. Natomiast część dotyczącą pierwszej pomocy przedmedycznej poprowadziły panie: st. szer. Agnieszka Jońca i szer. Natalia Nowak. Objęła ona zabiegi resuscytacyjne, pozycję ustaloną boczną oraz tamowanie krwotoków z opatrywaniem ran. Ekipa kpt. Przemysława Pietrzykowskiego stanęła na wysokości zadania, profesjonalnie podchodząc do powyższego tematu. Nasi uczniowie mogli skorzystać z wiedzy oraz umiejętności zawodowej kadry oficerskiej.
Sukces ucznia SP w Sukowie w konkursie IPN
Miło nam poinformować, że Filip Siudak, uczeń klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Sukowie, zdobył III miejsce w konkursie plastycznym Instytutu Pamięci Narodowej „Historia wokół nas – Mała Ojczyzna oczami dziecka”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z województwa świętokrzyskiego i miał na celu zachęcenie dzieci do poznawania historii swojej najbliższej okolicy.
Wycieczka klas IIa i IIb do Bałtowa
Uczniowie klas II a i II b uczestniczyli w wycieczce do Bałtowa – jednego z najciekawszych miejsc edukacyjno-rozrywkowych w Polsce. Podczas pobytu zwiedziliśmy JuraPark, gdzie mogliśmy podziwiać realistyczne modele dinozaurów i poznać wiele ciekawostek na temat życia tych prehistorycznych zwierząt.
Sukces naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej"
17 czerwca nastąpiło oficjalne rozstrzygnięcie wiosennej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”.
W konkursie wzięło udział 26 uczniów klas I–III naszej szkoły: 5 uczniów z klasy I, 8 uczniów z klasy II A, 9 uczniów z klasy II B, 3 uczniów z klasy III A oraz 1 uczeń z klasy III B.
Rocznica nadania imienia naszej szkole.
Dziś społeczność naszej szkoły uczestniczyła we Mszy Świętej sprawowanej z okazji kolejnej rocznicy nadania naszej placówce imienia Partyzantów Armii Krajowej Ziemi Kieleckiej.
Była to wyjątkowa chwila refleksji nad historią, pamięcią oraz wartościami, które od lat są fundamentem naszej szkolnej społeczności. Wspominając bohaterów Armii Krajowej, oddaliśmy hołd ich odwadze, poświęceniu i niezłomności w walce o wolną Ojczyznę. Ich postawa pozostaje dla nas wzorem patriotyzmu i odpowiedzialności za drugiego człowieka.
Tydzień Bezpieczeństwa w naszej szkole
W ramach Tygodnia Bezpieczeństwa w naszej szkole odbyło się wiele działań mających na celu promowanie odpowiedzialnych zachowań oraz troski o zdrowie i bezpieczeństwo uczniów.
Uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w webinarze poświęconym problemowi cyberprzemocy, zorganizowanym przez NASK w ramach programu Cyberprofilaktyka. Podczas spotkania dowiedzieli się, czym jest cyberprzemoc oraz jakie formy może przybierać. Omówiono m.in. publikowanie obraźliwych komentarzy, wyśmiewanie w mediach społecznościowych, rozpowszechnianie zdjęć bez zgody, podszywanie się pod inne osoby czy wysyłanie obraźliwych wiadomości. Uczniowie poznali również sposoby reagowania na takie sytuacje oraz zasady bezpiecznego korzystania z internetu.
Logowanie
Godziny dzwonków
Wtorek 23.06.2026Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
