• Witamy na naszej stronie

Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.

• Międzynarodowy Dzień Czekolady

12 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Czekolady. Jest to, zaraz po Tłustym Czwartku, jeden ze słodszych dni w roku. Celebrowanie tego słodkiego święta było dla naszych przedszkolaków okazją do zabawy, uczenia się i eksperymentowania z różnymi smakami i teksturami czekolady. W tym dniu przedszkolaki uczyły się o historii czekolady i pochodzeniu ziaren kakaowych oraz poznały proces postawania czekoladowych przysmaków. Dzieci uczestniczyły w różnych aktywnościach związanych z czekoladą, takich jak malowanie czekoladowych obrazków przy użyciu kakao, kolorowaniu czekolady XXL, tańcu do znanej na całym świecie piosenki "Chocolate". Nie zabrakło także smarowania wafli czekoladą, oraz degustacji słodkości.
            Należy pamiętać, że czekolada, pomimo swojego wspaniałego smaku, powinna być spożywana z umiarem, ponieważ jest bogata w cukier i tłuszcze. Dlatego też w Dniu Czekolady przedszkolak

• Dzień bez plecaka

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi odbyły się w naszej dwie ciekawe akcje zainicjowane przez Samorząd Uczniowski. Mianowicie były to: Dzień idola lub postaci z bajki oraz dzień bez plecaka. Akcje te na stałe zagościły już w wielu polskich szkołach.

Nasi uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością w odwzorowaniu swoich idoli lub postaci z ulubionej bajki, a także w poszukiwaniu „zastępstwa” dla tradycyjnego plecaka. Zeszyty i podręczniki zostały spakowane w wózki dziecięce, kosze na śmieci, walizki, kosze sklepowe, a nawet taczki i wiaderka. Liczyła się pomysłowość i inwencja twórcza, a tego naszym uczniom nie brakuje.

• Informator

Drodzy Ósmoklasiści, zachęcamy do zapoznania się informatorem o ofercie edukacyjnej liceów ogólnokształcących w województwie świętokrzyskim na rok szkolny 2024/2025.
            Link poniżej ⤵️

• W świątecznej atmosferze

Święta Wielkanocne to czas radości kojarzący się z wiosną, pisankami i kurczakami. Świąteczną atmosferę dało się wyczuć w naszej szkole już od dłuższego czasu, szczególnie podczas zajęć świetlicowych. Uczniowie dowiedzieli się o symbolach i zwyczajach związanych z nadchodzącymi Świętami. W zorganizowanym konkursie plastycznym na "Najpiękniejsze jajko i kartkę Wielkanocną" rozwijali swoje zdolności plastyczne i kreatywność, natomiast podczas zajęć na świeżym powietrzu brali udział w zabawie pod hasłem "Poszukiwanie Wielkanocnych jajek". Zabawa odbyła się w szkolnym ogrodzie, a zadaniem dzieci było odnalezienie wszystkich ukrytych w trawie kolorowych jajeczek. Aktywność ta sprawiła uczniom wiele radości i dostarczyła pozytywnych wrażeń.

• VIII Gminny Turniej Warcabowy

Nie od dziś wiadomo, że gra w warcaby uczy podejmowania słusznych decyzji, logicznego myślenia i planowania strategii. Warcaby wspaniale wpływają na rozwój intelektu, kształcenie pamięci, koncentracji, uczą obserwacji, uważności i umiejętności radzenia sobie z problemami. Uczniowie naszej placówki chętnie rywalizują w tej popularnej grze. 25 marca w Szkole Podstawowej im. Edmunda Niziurskiego w Słopcu odbył się VIII Gminny Turniej Warcabowy. Naszą szkołę reprezentowali tam wyłonieni podczas eliminacji wewnątrzszkolnych: Krzysztof Kozub, Zuzanna Dudek, Kacper Prędotka, Antek Kwiatkowski, Szymon Wawrzeńczyk i Jan Stopka pod opieką p. Marianny Piątek. Podczas tegorocznego turnieju sukces odniósł Jan Stopka zajmując trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach turnieju.

• 17 turniej za nami

Kolejny Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców Szkół Podstawowych zorganizowany przy współudziale Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Daleszycach oraz Szkoły Jazdy „TOM” w Kielcach odbył się w dniu 26 marca 2024 roku w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Sukowie. Początki turnieju siatkarskiego w Sukowie z udziałem SZKOLNYCH DRUŻYN sięgają 2006 roku. Uczestniczące w nich zespoły wiosną rywalizowały o miano najlepszej drużyny w powiecie kieleckim wśród drużyn szkół podstawowych. Tegoroczna Edycja zgromadziła pięć ekip, które walczyły o trofeum ufundowane przez Pana Józefa Bryk Wojewodę Świętokrzyskiego. Wszystkie spotkania rozegrane zostały systemem „każdy z każdym” zgodnie z przepisami PZPS z pewnymi ułatwieniami na siatce 2.35cm. Każdy mecz składał się z dwóch setów, a każda partia rozgrywana była do 15 punktów.

Czwartek 18.04.2024