20 czerwca dzieci z grupy WESOŁE ŻABKI podjęły wielkie wyzwanie pod hasłem "Robimy zdrowe kanapki". Zanim jednak przystąpiły do zadania dowiedziały się, jakie wartości odżywcze mają warzywa. Na stoliku znajdowały się ułożone na talerzykach: pieczywo, masło, ser, jaja oraz warzywa. Po umyciu rąk oraz warzyw dzieci przystąpiły do przygotowania kanapek. Samodzielnie smarowały pieczywo masłem, kroiły warzywa oraz układały dowolnie przez siebie wybrane witaminy. Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zajadały przygotowane przez siebie kanapki. Dzięki takim zajęciom dzieci kształcą w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijają kreatywność, wyobraźnię i dbałość o higienę podczas spożywania posiłku. Kanapki wykonane samodzielnie przez dzieci wyglądały pięknie i kolorowo, a smakowały pysznie i były pełne witamin!!!
Robimy zdrowe kanapki
Integracyjne ognisko na zakończenie nauki w klasie Ib
Ognisko, pyszności i mnóstwo aktywności na świeżym powietrzu. W tak miły sposób uczniowie klasy IB zakończyli naukę w klasie pierwszej. Dziękujemy rodzicom, a szczególnie państwu Karolinie i Jakubowi Baranom za zaproszenie i gościnę. Zabawa była super - dzieci szczęśliwe. Teraz już wakacyjny luz. Do zobaczenia we wrześniu, w klasie II.
Dzień Dziecka w Straży Pożarnej
Wszyscy wiedzą, że każdy mały chłopiec marzy o tym, by zostać strażakiem. Dlatego wiele emocji i radości sprawiła uczniom klas IIIa i IIIb wizyta w Jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Sukowie. Na wycieczkę do remizy zabrały dzieci wychowawczynie: p. Aneta Gawlik i p. Elżbieta Pytel w ramach obchodów minionego już Dnia Dziecka. Uczniowie oglądali nie tylko wozy strażackie, ale i łodzie ratunkowe oraz ich wyposażenie. Chętnie podziwiali stroje strażaków, a największą frajdę sprawiła możliwość przymierzenia kasku strażackiego. Oprócz poznania tajników pracy strażaka uczniowie obejrzeli podręczny sprzęt gaśniczy, zapoznali się ze znakami ewakuacyjnymi, dowiedzieli się jak należy udzielać pierwszej pomocy w wypadkach nie tylko w teorii, ale i w praktyce. Zdobyli bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedzieli się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwalili wszystkim doskonale znany numer alarmowy 112.
To była bardzo ciekawa i ważna lekcja, po której miały miejsce zawody sportowe z wykorzystaniem strażackiego sprzętu. Dla zmęczonych fizycznymi zmaganiami uczniów, Rodzice przygotowali pieczone kiełbaski z grilla. Było aktywnie i bardzo pysznie!
Składamy serdeczne podziękowania Strażakom - panu Kamilowi Smelcerzowi oraz Wojciechowi Smelcerzowi za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy STRAŻAKA oraz Rodzicom za przygotowanie poczęstunku.
Przedszkolny Dzień Rodziny
26 maja oraz 23 czerwca odpowiednio wszystkie mamy i tatusiowie świata mają swoje święta. Z tej okazji, 17 czerwca, do naszego przedszkola zostali zaproszeni rodzice dzieciaków z wszystkich grup przedszkolnych, aby wspólnie z dziećmi mogli uczcić te dwa wyjątkowe w roku dni.
Dodatkowo, zmagania na scenie najmłodszych mieli okazję obejrzeć również zaproszeni goście - Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce - pan Dariusz Meresiński - oraz gospodarz naszej szkoły -pani dyrektor Małgorzata Bielecka.
Przedszkolaki i zerówkowicze od dłuższego czasu przygotowywały wspólny program artystyczny, aby jak najlepiej zaprezentować się przed swoimi rodzicami. Mali artyści ubrani w odświętne stroje recytowali wierszyki, śpiewali piosenki i tańczyli. W podziękowaniach wręczyli swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Po pełnej wzruszeń i radości części artystycznej na rodziców czekał słodki poczęstunek. Nikt nie krył słów zachwytu nad małymi artystami, którzy na scenie niejednokrotnie zachowywali się jak urodzeni aktorzy.
"Pudło" w turnieju piłkarskim
XVII Edycja Wiosennego Turnieju Piłki Nożnej szkół podstawowych rocznik 2011 i młodsi przyniosła rozstrzygnięcia. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Sukowie w gronie ośmiu drużyn została drugim wicemistrzem turnieju. Drużyny zagrały systemem „każdy z każdym” zgodnie z przepisami PZPN z pewnymi ułatwieniami, gdzie mecze rozgrywano na trzech boiskach KS „Spartakus” w Daleszycach. Regulamin turnieju przewidywał m. in. zmiany hokejowe, grę bez spalonego, bramkarz mógł chwytać piłkę rękami tylko w polu bramkowym, a rzuty karne wykonywano z odległości 9 metrów. W ogólnym bilansie rozgrywanych spotkań turniejowych Nasza reprezentacja odniosła pięć zwycięstw oraz dwie porażki i tym samym zajęła trzecią lokatę. Bramki dla Naszego Teamu strzelali:
Aleksander Banasik (3); Wiktor Sałkiewicz (3); Jan Stopka (2); Miłosz Stęplewski (2); Jan Baran (1).
Wszystkie uczestniczące w turnieju drużyny otrzymały okolicznościowe dyplomy oraz sprzęt sportowy w postaci piłek. Medale oraz puchary otrzymały trzy pierwsze zespoły z największą ilością punktów.
Reprezentacja Naszej Szkoły zagrała w składzie: Nikola Walas, Jan Baran; Miłosz Stęplewski (klasa VI „a”); Krystian Pogłódek (klasa VI „b”); Maksymilian Lasota (klasa V); Aleksander Banasik; Piotr Samiczak (klasa IV); Jan Stopka; Wiktor Sałkiewicz (klasa III). Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.
Święto Szkoły
Pozostając w temacie bohaterów Armii Krajowej - 14 czerwca nasza Szkoła nosząca imię Partyzantów Armii Krajowej Ziemi Kieleckiej obchodziła swoje święto. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły rozpoczęli ten dzień od uroczystej Mszy Świętej odprawionej w intencji naszego Patrona oraz całej społeczności szkolnej. Następnie uczniowie klas IV-VIII pod opieką wychowawców i nauczycieli uczących w klasach starszych wybrali się na rajd pieszy, którego trasa wiodła obok Pomnika Ofiar Egzekucji 1942-1944 r. w Sukowie Papierni. Tam przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty, zapalili znicze i wraz z pozostałymi uczestnikami rajdu minutą ciszy uczcili pamięć poległych żołnierzy. Następnie wszyscy udali się w dalszą wędrówkę sukowskimi lasami i polnymi ścieżkami. Po niemalże 10km wędrowcy dotarli do szkoły, gdzie na boisku szkolnym czekały na nich pieczone na grillu kiełbaski, orzeźwiające napoje i masa pysznych przekąsek. Wszyscy, którym było mało aktywności, mogli zagrać w piłkę nożną, badmintona, czy pojeździć na rowerze. Nieco bardziej zmęczeni odpoczywali na kocykach w przepięknych okolicznościach przyrody. To był naprawdę udany dzień. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jego organizacji, a szczególne podziękowania kierujemy Rodzicom, którzy zadbali o poczęstunek i wszystkie inne atrakcje po rajdzie.
RAJD STOWARZYSZENIA SZKÓŁ IM. BOHATERÓW ARMII KRAJOWEJ
7 czerwca, dziesięcioosobowa delegacja naszej szkoły, wzięła udział w XV Międzyszkolnym Rajdzie Pieszym Szlakiem Historyczno - Przyrodniczych Zakątków Gminy Zagnańsk. Była to kolejna edycja rajdu organizowanego przez Stowarzyszenie Szkół im. Bohaterów Armii Krajowej, którego członkiem jest również nasza szkoła. Start rajdu miał miejsce w Samsonowie, w ruinach dawnej huty Józef, gdzie powitali nas organizatorzy rajdu. Dalszą trasę wytyczały następujące punkty: Dąb Bartek - Pomnik 4. Pułku Piechoty Legionów AK - ścieżka edukacyjna „Na królewskim szlaku” - Jaworze - Siodła. Po drodze, trzyosobowe drużyny każdej ze szkół, miały do wykonania szereg zadań polegających na wyszukiwaniu informacji dotyczących tematyki historycznej i przyrodniczej. Zakończenie rajdu miało miejsce w Szkole Podstawowej im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Zagnańsku. Wszystkie reprezentacje szkół otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne gadżety. Ponadto rozstrzygnięto konkurs na plakat pod hasłem Śladami naszych Bohaterów. Nie zabrakło również ciepłego posiłku dla wszystkich uczestników, co pozwoliło złagodzić trudy wędrówki.
Trzymaj formę!
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w realizację programu „Trzymaj formę!”, do którego w bieżącym roku szkolnym przystąpiła nasza szkoła. Szczególne podziękowania należą się uczniom klasy VIa i VIb, którzy wykonali ciekawe prace promujące zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną i przygotowali z nich wystawę pod hasłem NASZE ZDROWIE W NASZYCH RĘKACH. Dziękujemy też wszystkim, którzy tak licznie i chętnie uczestniczyli w AKTYWNYCH PRZERWACH, a uczniom klasy ósmej za udział w warsztatach WIEM CO JEM. Podjęte działania są odpowiedzią na zagrożenia zdrowia dzieci i młodzieży spowodowane pasywnością ruchową, preferowaniem siedzącego trybu życia – bezruchu przed ekranem telewizora, komputera czy smartfonu czy spożywaniem niezdrowych, wysoko przetworzonych produktów.
Międzygminny konkurs rozstrzygnięty!
Ladies and Gentlemen, meine Damen and Herren! Z przyjemnością informujemy, że kolejna edycja międzygminnego konkursu "Mój pierwszy lapbook" dobiegła końca. Organizatorzy otrzymali ponad 70 prac w języku angielskim i niemieckim! Jury konkursowe miało ręce pełne roboty i długo obradowało, by dokonać wyboru najlepszych prac. Oficjalnie informujemy zatem, że w kategorii lapbookow w języku angielskim zwyciężyli:
I miejsce - Mikołaj Nosek, klasa 5, Szkoła Podstawowa im. Generała Tadeusza Buka w Mójczy (nauczyciel: p. M. Kuśmierczyk)
II miejsce - Mikołaj Kaczmarczyk, klasa 8, Szkoła Podstawowa imienia Partyzantów Armii Krajowej Ziemi Kieleckiej w Sukowie (nauczyciel: p. Anna Kędzierska);
III miejsce- Emilia Trzpiot ze Szkoły Podstawowej w Mójczy (nauczyciel: M. Kuśmierczyk).
W kategorii lapbooków w języku niemieckim,zwyciężyli:
I miejsce- Aleksander Miszczyk, klasa VII, Publiczna Szkoła Podstawowa w Szczecnie (nauczyciel: S. Ungier);
II miejsce - Justyna Pierzchalska, klasa VIII, Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Niestachowie (nauczyciel: K. Szczepanek)
III miejsce- Nela Zgórska, klasa VIIIa ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Pierzchnicy (nauczyciel: M. Gaworek)
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy, kreatywności i pomysłowości, a prowadzącym nauczycielom- tak uzdolnionej młodzieży! Nagrody ufundowane przez Dyrektorów Szkoły Podstawowej w Pierzchnicy oraz Sukowie przekazane zostaną zwycięzcom w przyszłym tygodniu. Mamy nadzieję, że trafią w Wasze gusta.
Raz jeszcze gratulujemy wszystkim serdecznie i zapraszamy do udziału w konkursie już za rok.
Organizatorki konkursu: Martyna Gaworek- Szkoła Podstawowa w Pierzchnicy, Anna Kędzierska, Anna Mięsikowska, Sylwia Ungier- Szkoła Podstawowa w Sukowie.
Zapraszamy do galerii zdjęć nagrodzonych prac.
Realizowali program alternatywny
Poniedziałkowy poranek dla części uczniów naszej szkoły został zdominowany przez niepewność i wyczekiwanie na prognozę pogody. Aura, która na weekendzie nie szczędziła promieni słonecznych mieszkańcom naszego regionu, uległa zmianie... Tym razem, zaplanowany rajd rowerowy po okolicach Sukowa, musiał zostać „okrojony” do minimum. Dzięki uprzejmości Państwa Izabeli i Tomasza Banasików mogliśmy to przedpołudnie wykorzystać do szeroko rozumianej rekreacji na terenie ich posesji w Suków Babie. Spędzony czas został spożytkowany na gry i zabawy, wśród których dominowała piłka. Udostępnione: boisko do piłki nożnej, czy koszykówki, trampolina, kółka serso i stół do gry w „piłkarzyki”, dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń. W rolę „trubadura” wcielił się Pan Tomasz Królak (towarzyszący w wyrypie, zaprzyjaźniony kawaler „orderu uśmiechu”), który swym repertuarem muzycznym umilał czas uczniom klasy czwartej. Nic nie mogło popsuć pobytu i zabawy na świeżym powietrzu. Przygotowany poczęstunek w formie pieczonych kiełbasek, tradycyjnych grzanek z serem lub bez, słodyczy i niezmierzonej ilości wody, tej do picia i tej która „straszyła". W dobrych nastrojach i z uśmiechem na twarzy uczniowie wracali do punktu rozpoczynającego i kończącego wyprawę „rowerową”. Do następnego razu. Dziękujemy raz jeszcze za sympatyczną i rodzinną atmosferę, która czekała na nas w domu Państwa Banasików. Dobrze jest czynić dobro.
Uczta na Olimpie
"Corocznie każdego dziesiątego dnia, dziesiątego miesiąca odbywa się na górze Olimp w Pałacu Zeusa uroczysta uczta, na którą są zaproszeni wszyscy bogowie, herosi oraz wszystkie nimfy i boginie. Datę uczty ustanowił Zeus, jego pałac to miejsce, do którego nie dane było wejść żadnemu śmiertelnikowi. Właśnie w tym miejscu gromadzi corocznie wszystkie bóstwa, aby z nim świętowały i cieszyły się wiecznością.”
I takie wydarzenie miało miejsce w naszej szkole. W ramach podsumowania cyklu lekcji związanych z mitologią, uczniowie klasy piątej, wspólnie z nauczycielką języka polskiego, p. Aleksandrą Bandurą, przygotowali ucztę bogów. Przy suto zastawionym stole, gdzie królował nektar i ambrozja, zasiadło wiele mitologicznych postaci. W trakcie uczty piątoklasiści dokonali autoprezentacji i przedstawili swoje atrybuty.
Po części oficjalnej uczniowie wzięli udział w Klasowym Konkursie Mitologicznym, sprawdzającym wiedzę dotyczącą mitologii greckiej. Uczestnicy, pracując w zespołach, mieli za zadanie rozwiązać arkusz zawierający czterdzieści pytań dotyczących mitologii greckiej, wykazać się znajomością znaczenia związków frazeologicznych pochodzących z mitologii oraz zredagować zaproszenie, oczywiście na … ucztę na Olimpie. Udział w tej wyjątkowej lekcji języka polskiego z pewnością przyczynił się do utrwalenia wiadomości z mitologii greckiej.
Zajęcia oraz konkurs mitologiczny przygotowane zostały w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Wycieczka do Warszawy
W miniony poniedziałek młodzież naszej szkoły (klasa VIa, VIb, VII i VIII) miała okazję wyruszyć na wycieczkę do stolicy naszego kraju. Chociaż czas był krótki, uczestnikom udało się zobaczyć wiele ciekawych miejsc Warszawy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie uczniowie poznali dramatyczne wydarzenia z 1944 roku. Interaktywne wystawy i wzruszające eksponaty wywarły na wszystkich duże wrażenie. Kolejnym punktem programu był Pałac Kultury i Nauki, a w nim - podziwianie panoramy miasta z trzydziestego piętra. Nie było osoby, która nie zachwyciła się widokiem. Wszyscy byli podekscytowani możliwością patrzenia na Warszawę z tak dużej wysokości. W programie wycieczki znalazł się również spacer po Ogrodzie Saskim oraz wizyta na Placu Piłsudskiego, gdzie zwykle odbywają się ważne uroczystości państwowe, a tym razem uczniowie mieli okazję podziwiać zmianę warty przy grobie Nieznanego Żołnierza. Na chwilę udało się także przystanąć przed Pałacem Prezydenckim. Ostatnia część wycieczki to Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta i Zamkiem Królewskim oraz przechadzka uliczkami Starego Miasta, podczas której zwiedzający zobaczyli i usłyszeli historię pomnika Syrenki Warszawskiej, zabytkowych kamienic oraz Barbakanu. Przewodnik przedstawił nam również historię Pomnika Małego Powstańca, który upamiętnia najmłodszych uczestników powstania warszawskiego.
Opiekunami uczniów podczas wycieczki byli: p.Dominika Dejneko-Lipińska, p.Katarzyna Bandura, p.Wioleta Smelcerz, p.Aleksandra Górniak-Bandura i p.Robert Rzeszutko.
To był naprawdę udany dzień!
Próbna ewakuacja
Sygnał dźwiękowy i hasło POŻAR usłyszeli nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły w środę 20 października. Wszyscy zachowując wszelkie środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły i udali się na boisko w bezpiecznej odległości od miejsca zagrożenia. Tam nauczyciele sprawdzili obecność uczniów znajdujących się pod ich opieką, a liczbę ewakuowanych osób przekazali szkolnemu koordynatorowi bezpieczeństwa - panu Grzegorzowi Skowerskiemu. Ewakuacji przyglądali się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sukowie, który pozytywnie ocenił przeprowadzoną ewakuację. Celem ćwiczeń było przypomnienie planu ewakuacji szkoły i wypracowanie właściwych zachowań podczas ewentualnych zagrożeń.
Aktywnie w Bałtowie
29 maja uczniowie klasy 3a, 3b i klasa 2 pod opieką wychowawców, udali się na wycieczkę do Bałtowskiego kompleksu turystycznego. W pierwszej kolejności uczniowie zwiedzili Sabatówkę, w której zobaczyli jak żyli i spędzali czas wolny Piastowie. Następnie zwiedzili Jura Park i obejrzeli tam skamienieliny i eksponaty z pradawnych czasów. Najciekawszym momentem wycieczki był jednak dla naszych uczniów park zabaw. Spędzili miło czas jeżdżąc na karuzelach i skacząc na trampolinach. Dalszym punktem atrakcji była przejażdżka odkrytym autobusem i podziwianie dzikich zwierząt na wolności np. wielbłądów, bydła rogatego, kóz, lam. Po aktywnie spędzonym czasie, obiad smakował wyśmienicie. Po wyczerpującym dniu, zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie udali się w drogę powrotną.
Komunikat
Prosimy o zapoznanie się z Komunikatem w sprawie przedłużenia do 31 sierpnia 2024 zakazu wstępu do przedszkoli, szkół i placówek oświatowych osobom postronnym. Link poniżej:
Dzień Dziecka w bawialni
Z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki z grup Wesołe Żabki i Biedroneczki - czyli najmłodsi z naszej szkoły, wybrali się do bawialni Fiku Miku. Szaleństwom w kulkach i na trampolinach nie było końca. Wyjazd ten miał na celu intergację grup rówieśniczch, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu i dobrej zabawy w dniu ich święta. Dwie godziny zabawy w sali, w której znajdowały się różnorodne przeszkody i miejsca do aktywności, minęły w radosnej atmosferze. Dzieciaki były zachwycone, a uśmiech z ich twarzy nie zniknął do końca dnia 🙂
Edukacyjny Dzień Dziecka
Czy świętując Dzień Dziecka można uczyć się z własnej, nieprzymuszonej woli, bawiąc się przy tym doskonale? Oczywiście, że tak! Udowodniła to klasa V, która pod opieką p. Anny Kędzierskiej oraz p. Małgorzaty Ogrodnik po raz pierwszy ( i z pewnością nie ostatni) uczestniczyła w wydarzeniu "Politechnika Świętokrzyska Dzieciom- Świat Młodego Odkrywcy 2024". Piątoklasiści mogli poczuć się jak przyszli inżynierowie nie tylko uczestnicząc w wykładzie dotyczącym zmian klimatycznych, ale także eksplorując laboratoria uczelni. Poznali tajniki działania maszyn CNC, symulatora zderzeń oraz konstrukcję i wnętrze bolidów. Dowiedzieli się także, skąd pochodzi gips i jak można go wykorzystać do tworzenia rękodzieła. Poczuli się przez chwilę jak prawdziwi architekci ćwicząc precyzję rysunku, uczestniczyli w lekcji technicznego języka angielskiego. Prawdziwym hitem dnia była lekcja ekonomii, podczas której poznali wiele ciekawostek na temat różnych walut świata, a także odbyli praktyczny kurs ... odróżniania autentycznych banknotów emitowanych przez NBP od falsyfikatów. Wisienką na torcie była "techniczna" lekcja empatii. Nasi nastolatkowie mieli okazję zaznajomić się z symulatorem starości i choć na chwilę wczuć się w sytuację osoby leciwej, dotkniętej chorobami stawów, borykającą się z chorobą Parkinsona, czy zaćmą, jaskrą etc. Czy warto było spędzić ten dzień na PŚK? Bez wątpienia. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Uzyskali uprawnienia do jazdy na rowerze
Kolejni uczniowie naszej szkoły z „prawem jazdy” do kierowania rowerem po drodze publicznej. W dniu 29 maja 2024 roku został przeprowadzony egzamin na kartę rowerową. Uczniowie, którzy ukończyli 10 rok życia i wyrazili chęć uzyskania uprawnień, przystąpili do egzaminu. W części teoretycznej należało „uporać się” z zagadnieniami związanymi m. in. z prawem o ruchu drogowym ze szczególnym uwzględnieniem pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, skrzyżowań oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszystkich tych, którzy pozytywnie zaliczyli część teoretyczną czekały zadania praktyczne. W tej części zdający musieli wykazać się umiejętnością poruszania się rowerem. Część teoretyczną i praktyczną egzaminu przeprowadzono przy współpracy z WRD KMP w Kielcach. Nad sprawnym przebiegiem egzaminu czuwał Pan Damian Ganrcarski z WRD KMP w Kielcach. Dziękujemy. Gratulujemy wszystkim, którzy otrzymali swoje pierwsze „prawo jazdy”. Pozostałych, którzy nie sprostali wymaganiom egzaminacyjnym, zapraszamy na kolejne wyzwania w nowym roku szkolnym.
Z wizytą w piekarni
Podczas realizacji programu "Skąd bierzemy to co jemy" przedszkolaki z oddziału przedszkolnego Wesołe Żabki, którego wychowawcą jest pani Dagmara Więckowska, wybrały się na wycieczkę do piekarni w Mąchocicach, należącej do pana Ernesta Nogi. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Dzieci zobaczyły najważniejsze pomieszczenia piekarni. Piekarz opowiedział jak wyrasta ciasto, przedstawił etapy powstawania pieczywa. Przedszkolaki zobaczyły duże maszyny niezbędne do pracy piekarza m.in. ogromne misy na ciasto, krajalnicę do krojenia chleba, maszynę do produkcji bułek, ruchome regały na upieczony chleb itp. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach piec do wypiekania i wielkie łopaty do wkładania pieczywa.
Przedszkolaki bardzo dziękują panu Dawidowi za oprowadzenie i pyszne pączki. A żeby wycieczka nie skończyła się zbyt szybko,przedszkolaki udały się także nad zalew do Wilkowa, gdzie dzieci mogły dokarmiać dzikie kaczki i podziwiać zmiany zachodzące w przyrodzie wiosną.
To był dzień pełen wrażeń.
AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA - podsumowanie XV edycji ogólnopolskiego programu prewencyjnego.
W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klasy 1a i 1b z naszej szkoły realizowali kolejną edycję profilaktycznego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka” pod patronatem Komendy Głównej Policji i Kuratorium Oświaty. Głównym celem programu było wdrożenie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy. Od września dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa.
Razem z Kubusiem Puchatkiem dzieci uczyły się, jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Puchatek przypominał również o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze. Podczas zajęć z Kubusiem omówiliśmy zagadnienia dotyczące rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu. Program kształtował u dzieci postawy odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych oraz uczył właściwej reakcji na zaistniałe zagrożenia życia codziennego. Uczestnictwo w nim wymagało od uczniów aktywności, zaangażowania i wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce. Obserwujemy, że realizacja zadań wynikających z programu pozytywnie wpłynęła na poprawę bezpieczeństwa uczniów w naszej szkole. Program zakończył się wypełnieniem przez uczniów w maju 2024 roku „Wielkiego Testu Bezpieczeństwa” i uzyskaniem certyfikatu przynależności do „Klubu Bezpiecznego Puchatka” . Zajęcia w ramach programu prowadziły panie: Bożena Mojecka i Joanna Śliwa.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie