• Gminny Turniej Mini Piłki Siatkowej

• 10 stycznia w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Daleszycach uczniowie z klas V-VI naszej szkoły pod opieką p. Marty Krogulec rywalizowali w Gminnym Turnieju Mini Piłki Siatkowej. Dziewczęta okazały się bezkonkurencyjne i zajęły najwyższe miejsce na podium. Serdecznie gratulujemy Julce, Małgosi, Amelce, Oliwii, Marysi, Zuzi, Nikoli i Helence. W tegorocznych zawodach chłopcy po zaciętej walce uplasowali się na III miejscu. Brawa należą się Kubie, Maćkowi, Olkowi, Szymonowi, Jankowi, Miłoszowi, Igorowi i Krzysiowi. Wszystkim naszym zawodnikom i zawodniczkom serdecznie dziękujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnych zawodach.

• ”O wesołym Sindbadzie i żeglarzu”

• W minionym tygodniu uczniowie klasy IIb i III pod opieką wychowawców: p.Elżbiety Pytel, p.Joanny Śliwy i p.Eweliny Straż wybrały się do Exbud’u, gdzie w sali teatralnej obejrzeli spektakl ”O wesołym Sindbadzie i żeglarzu”.

Przedstawienie wywołało u młodych widzów wiele pozytywnych emocji. Dzieci z zapartym tchem śledziły losy głównego bohatera i razem z nim przeżywały jego liczne przygody. Cały spektakl był urozmaicony piosenkami. Dodatkowym atutem spektaklu były efekty świetlne, które robiły ogromnie wrażenie.

• Zajęcia sensoryczne w grupie Wesołe Żabki

• Sztuczny śnieg? Dlaczego nie? Jeśli zimową porą za oknem nie ma śniegu, a chcemy polepić kulki śnieżne, zimowe figurki, czy odcisnąć różne wzory, to jest to możliwe! Przekonały się o tym przedszkolaki z grupy WESOŁE ŻABKI, które bawiąc się sztucznym śniegiem, stworzyły namiastkę zimy. Dzieciaki do stworzenia sztucznego śniegu wykorzystały mąkę ziemniaczaną i piankę do golenia. Biały miękki puch do złudzenia imitował prawdziwy śnieg i pozwolił na rozwój wyobraźni, bo tylko ona ogranicza pole do zabawy. Sensoryczne zabawy były niezwykłą przyjemnością dla małych rąk. Lepienie, ugniatanie, formowanie to czynności, które wspomagają rozwój małych paluszków. Wskazane są szczególnie w rozwoju i ćwiczeniu motoryki, ale także w oddziaływaniu na inne zmysły. Zabawy sztucznym śniegiem sprawiły dzieciom wiele radości, a pani Dagmara obiecuje - zajęć sensorycznych na pewno będzie więcej.

• Bal karnawałowy

• Dziś w naszej szkole było głośno, kolorowo i bardzo zabawnie! Dlaczego? To zasługa balu karnawałowego „Na góralską nutę”, w którym uczestniczyli najmłodsi uczniowie - od przedszkolaka do ucznia klasy III.

Prowadzący imprezę "Nas Baca" - zaprzyjaźniony z naszą szkołą animator - p. Mateusz Lutwin, zadbał o to, co by wszystkim "pantofle pospadały z nóg". Zaproponował on bowiem dzieciom wspólną zabawę przy dźwiękach znanych i lubianych góralskich piosenek. Wesołe tańce - wolne, szybkie, w parach, w kółeczkach, solo, w pociągach - przeplatane były chwilami spokojnej zabawy. Dzieciaki długo czekały na ten dzień, pięknie się do niego przygotowały, prezentowały wspaniałe stroje karnawałowe i znakomicie się bawiły.

Do następnego balu karnawałowego, HEJ!

• Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

• Drodzy Uczniowie i Rodzice

Serdecznie dziękujemy za udział i pełne zaangażowanie w akcję zbiórki elektroodpadów prowadzonej w grudniu przez naszą szkołę. Podsumowując: zebraliśmy 361 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie z klasy siódmej, którzy dostarczyli największą ilość elektroodpadów.