• Czy Ty wiesz, co jesz?

          • „Nie pomylisz go z ogórkiem, bo ma znacznie cieńszą skórkę, a w dodatku z każdej strony jest okrągły i czerwony…”

            Przedszkolaki z grupy “Wesołe Żabki” w ramach tygodnia o zdrowym żywieniu "Czy ty wiesz co jesz" miały do wykonania wiele ciekawych zadań.  Jednym z nich było zmierzenie się z “Panem Pomidorem” - czyli poznanie wartości odżywczych pomidora. Dzieciaki wysłuchały wiersza o pomidorze, poznały produkty, jakie z niego powstają, zapoznały się z odmianami pomidorów, a także wykonały pyszną sałatkę. Nie obyło się bez degustacji. Wszystkim pomidorowe danie bardzo smakowało i teraz już każdy przedszkolak wie, że pomidorki bez marudzenia zjada się 😊

          • Z wizytą w kieleckiej rozgłośni radiowej

          • Dziś, 21 listopada, uczniowie klas VIa oraz VIb pod opieką wychowawców - pani Dominiki Dejneko-Lipińskiej, pani Katarzyny Bandury oraz pani pedagog - Małgorzaty Ogrodnik uczestniczyli w niezwykłej wycieczce do Radia Kielce Radio Kielce oraz Centrum Edukacji Medialnej w Kielcach Centrum Edukacji Medialnej.

            Przygodę z radiem uczniowie zaczęli od poznania współczesnego radia - obserwowali pracę dziennikarzy i realizatorów tworzących program „na żywo”, a także poznawali technikę radiową. Następnie przeszli do budynku, gdzie mieści się Centrum Edukacji Medialnej, w którym poznali historię mediów, uczyli się rozpoznawać gatunki medialne oraz metody obrony przed manipulacją. Uczniowie próbowali swoich sił jako dziennikarze. Kulminacyjna część wystawy poświęcona była fake newsom. W niej odwiedzający mogli naocznie przekonać się, jak niewiele trzeba, by stworzyć wprowadzający w błąd przekaz. Wyjazd oraz wspólne zajęcia pozwoliły uczniom nie tylko doskonale się bawić, ale dostarczyły wiele niezapomnianych przeżyć i wrażeń.

            Nasi uczniowie wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni.

          • Cecyliada 2023

          • Jest nam niezmiernie miło, że nasze zaangażowanie w życie kulturalne gminy zostało docenione przez Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce - p. Dariusza Meresińskiego oraz Dyrektora MGOK w Daleszycach - p. Norberta Wojciechowskiego. W piątek, 17 listopada już po raz 14. w Daleszycach odbyła się Cecyliada, czyli uroczyste podsumowanie roku kulturalnego, podczas którego także i nasza szkoła otrzymała podziękowanie za wspieranie wydarzeń kulturalnych organizowanych na terenie gminy Daleszyce w 2023 r.

            Serdecznie dziękujemy.

          • Z wizytą w Teatrze

          • Uczniowie klasy IIIa i IIIb miały przyjemność uczestniczyć w spektaklu teatralnym opartym na motywach znanej baśni Charlesa Perrault pt. "Kot w butach" wystawianym przez Katolicki Teatr Edukacyjny z Krakowa. Myślą przewodnią spektaklu była wiara w marzenia oraz przyjaźń, która jest cenniejsza niż wszystkie bogactwa i skarby. I jak w bajkach zwykle bywa, biedny staje się bogatym, uczciwość zostaje wynagrodzona, a dobro zwycięża nad złem. Piękna scenografia, muzyka i wspaniała gra aktorska bardzo spodobała się dzieciom, które przeniosły się w świat bajki. Było to niezwykle kolorowe, żywiołowe, roztańczone i rozśpiewane widowisko.

            Wyjazd przyniósł dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń i radości.

          • Plastyczny sukces ucznia klasy VIa

          • 15 listopada w Klub Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach odbyło się wydarzenie artystyczne z okazji Święta Niepodległości. Wystąpił chór „Wiarusy” oraz Grupa teatralna „Kamuflaż”. Uroczystości zakończyło wręczenie nagród i dyplomów laureatom Konkursu plastycznego „Poznajemy kosmos z Mikołajem Kopernikiem”, w którym nagrodzony został również uczeń naszej szkoły - Filip Wilk. Filipowi serdecznie gratulujemy sukcesu, tym bardziej, że to nie pierwszy raz kiedy zdobywa nagrodę w konkursie zorganizowanym przez CPrzDMZ.

          • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

          • Miło nam poinformować, iż nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. 

            Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. 

            Wysokość pozyskanego wsparcia finansowego, która uzależniona była od liczby uczniów szkoły, wynosi 12 000,00 zł, przy wkładzie własnym w wysokości 3 000,00 zł. Otrzymane środki finansowe przeznaczone zostały na zakup książek, zakup elementów wyposażenia biblioteki szkolnej oraz realizację działań promujących czytelnictwo, takich jak: konkursy, zabawy czytelnicze, czy zajęcia czytelniczo-plastyczne.

          • Święto Niepodległości

          • 11 listopada 1918 r. to niezwykły dzień w historii naszej Ojczyzny – po 123 latach niewoli Polska odzyskała Niepodległość. Obchody rocznicy wydarzeń tamtych lat na stałe wpisały się w kalendarz uroczystości naszej szkoły. Atmosferę Święta Niepodległości dało się wyczuć już kilka dni wcześniej, kiedy na szkolnych korytarzach i w klasach zaczęły pojawiać się okolicznościowe gazetki oraz biało-czerwone ozdoby przygotowywane przez uczniów wszystkich klas. W dniu obchodów wszyscy uczniowie byli odświętnie ubrani oraz mieli przypięte kotyliony i kokardy narodowe. W ramach akcji "Niepodległa do Hymnu" o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna zaśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. Na pamiątkę wydarzenia z 1918 r. odbyło się również przedstawienie teatralne „Sąd nad Polską” przygotowane przez polonistki naszej szkoły - panią Wioletę Smelcerz oraz Aleksandrę Górniak-Bandurę.

          • „Mała książka – wielki człowiek”

          • Trzeci etap kampanii „Mała książka – wielki człowiek” został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki autorstwa Justyny Bednarek pt. „Wnuczka antykwariusza”, chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie. Uczniowie klasy IA i IB z naszej szkoły również przystąpili do tego projektu. Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka” ma charakter ogólnopolski i jest w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, tym samym jest bezpłatny zarówno dla szkół, jak i samych dzieci.

          • Nasze uczennice na podium

          • 9 listopada w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Daleszycach dziewczęta z naszej szkoły pod opieką p. Marty Krogulec rywalizowały w Gminnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej dla klas VII-VIII i młodszych. Tym razem nasze zawodniczki zmierzyły się z uczennicami ze szkół w Daleszycach, Brzechowie i Niestachowie. Po dwóch wygranych meczach i jednym remisie nasze piłkarki uplasowały się ostatecznie na drugiej pozycji, ustępując miejsca na najwyższym stopniu podium uczennicom z Daleszyc. Gratulujemy: Mai Majcherczyk, Małgosi Zarębskiej, Julii Banasik, Nikoli Kozioł, Nikoli Walas, Marysi Jamioł, Oliwce Zielińskiej, Magdzie Majcherczyk, Amelce Pacierz i Lenie Zielińskiej. Szczególne podziękowania należą się Mai Majcherczyk, która dzielnie i z dużym poświęceniem broniła naszej bramki. Brawo dziewczyny!

          • Gramy Fair Play

          • Fair play to uczciwa i czysta rywalizacja, szacunek dla przeciwnika, umiejętność godnego świętowania własnych sukcesów, ale też honorowe znoszenie porażek. Wiemy, że sport uprawiany zgodnie z duchem fair play kształtuje moralność i osobowość młodych ludzi, poprawia edukację oraz wspiera promocję harmonii i pokoju. Dlatego przy każdej nadarzającej się okazji staramy się aktywnie promować tę ideę. Jest nam miło, że działania naszej szkoły zostały zauważone przez Polski Komitet Olimpijski, od którego otrzymaliśmy podziękowanie  za udział w tegorocznych obchodach Światowego Dnia Fair Play.

          • Obchody Dnia Papieskiego

          • Z okazji 23 Dnia Papieskiego pod hasłem "Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia" oraz 45. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża, w naszej Szkole 16.10.2023 r. został zorganizowany konkurs plastyczny pt. "Świętość Jana Pawła II" dla klas 0-3 oraz konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II dla klas 4-8. W tym roku w konkursie plastycznym, jak i w konkursie wiedzy nagrodzeni zostali wszyscy uczniowie, biorący w nim udział - razem 50 uczniów naszej szkoły.
            Nagrody zostaly rozdane dzieciom podczas długiej przerwy.
            Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować Panu Jackowi Kania - Dyrektorowi Pływalni Perła w Nowinach za życzliwość, ofiarność i nagrody dla naszych uczniów. Nowiny Basen PERŁA
            Podczas Dnia Papieskiego i zorganizowanego przy tej okazji kiermaszu ciast, zuchy oraz wolontariusze naszej szkoły zbierali także pieniążki na fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która przyznaje stypendia młodym, zdolnym dzieciom pochodzących z małych miejscowości.
            Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy. Dziękujemy za Waszą ofiarność i że zawsze możemy na Was liczyć. 
            Serdeczne podziękowania składamy również katechetce naszej szkoły - pani Agnieszce Karbownik, która koordynowała wszystkimi akcjami związanymi z obchodami Dnia Papieskiego oraz w piękny sposób mobilizowała młodzież do działania. 

          • Szkolny konkurs rozstrzygnięty

          • PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „POZNAJEMY KRAJE EUROPEJSKIE” organizowanego przez nauczyciela języka niemieckiego - panią Sylwię Ungier.

            Konkurs skierowany był do uczniów z klas IV- VIII. Zadanie, które należało wykonać, to oryginalny plakat dotyczący wybranego kraju. Plakaty zostały przygotowane w języku polskim i zawierały informacje o wylosowanym państwie, ludziach w nim mieszkających, ciekawostkach - również tych mało znanych. Ślepy los zadecydował, że klasy przygotowywały następujące państwa:

            4 - Francja

            5 - Włochy

            6a - Hiszpania

            6b - Irlandia

            7 - Niemcy

            8 – Walia

            Do głównych celów uczniowskiej rywalizacji należało rozwijanie tożsamości europejskiej, motywowanie młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w konkursach oraz rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej młodzieży. Przy ocenie prac jury wzięło pod uwagę przede wszystkim wartość merytoryczną i artystyczną plakatów oraz oryginalność, pomysłowość i estetykę ich wykonania.

            Najlepszymi pracami okazały się:

            miejsce I – klasa VII,

            miejsce II – klasa VIII

            miejsce III – klasa IV.

            Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

          • Dzień Dyni w naszym Przedszkolu

          • W ostatnim tygodniu października we wszystkich grupach w naszym przedszkolu i zerówkach dzieci poznawały walory warzyw z rodziny dyniowatych.

            Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić „Dzień Dyni”. W naszym przedszkolu święto to obchodziliśmy we wtorek 31 października. Wtedy to wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Dzieci z zapałem uczestniczyły we wszystkich aktywnościach.

            Bardzo dużą atrakcją okazała się ścianka do zdjęć wykonana przez wychowawczynie ze snopków siana, dyń, latarni i liści.

            Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy.

          • Listopad miesiącem pamięci

          • Koniec października i pierwsze dni listopada od lat kojarzą nam się ze sprzątaniem grobów, miejsc pamięci narodowej, odwiedzinami cmentarzy i zapalaniem zniczy. Jest to czas na wspomnienie tych, którzy odeszli na zawsze. Jak każdego roku, także i w tym, uczniowie naszej szkoły pokazali, że pamiętają o zmarłych. W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali gazetkę tematyczną. Uczniowie klasy VII pod opieką pani Katarzyny Bandury oraz pani Sylwii Ungier odwiedzili Pomnik Ofiar Egzekucji 1942-1944 r. w Sukowie Papierni, a wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką pani Agnieszki Karbownik wybrali się na pobliski cmentarz. Uczniowie na znak pamięci uporządkowali groby, złożyli kwiaty i zapalili znicze. Dla wszystkich była to lekcja, kształtowania postaw prospołecznych, a także uwrażliwiania się na szacunek do zmarłych.

          • Świętokrzyski Pilotażowy Konkurs "Odblaskowa Szkoła"

          • W ramach Świętokrzyskiego Pilotażowego Programu pn. „Odblaskowa Szkoła” 2023” w Szkole Podstawowej w Sukowie przygotowano i przeprowadzono warsztaty edukacyjne dla uczniów klas I – IV. Zajęcia poprowadzili przedstawiciele służb mundurowych tj. Grupa ratownictwa PCK Kielce, którą tworzyli Panie Wiktoria Karlińska, Katarzyna Staniec oraz Pan Krzysztof Wilk. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach reprezentowali sież. Agnieszka Kołkiewicz oraz mł. asp. Tomasz Klimczewski. Z ramienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Sukowie wystąpił Pan Artur Smelcerz. Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kielcach godnie reprezentowały Panie Magdalena Tomak oraz Arleta Bracha. Każdy z zaproszonych gości, uczestniczących w dzisiejszym spotkaniu z dziećmi starał się przybliżyć specyfikę swojej działalności na rzecz bezpieczeństwa ogółu społeczeństwa w tym społeczności szkolnej. Ratownicy medyczni przekazywali uczniom jak się zachować w razie zagrożenia zdrowia i życia, poznawali sposoby udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym, podstawowe numery telefonów alarmowych zostały przypomniane oraz utrwalone. Aktywność uczniów była imponująca, każdy mógł spróbować swoich sił wykonując czynności reanimacji na fantomie, ponadto poznali działanie defibrylatora AED i wiele innych czynności ratowniczych. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego przypominali o noszeniu elementów odblaskowych na /w ubiorze, przedmiotach dodatkowych w terenie zabudowanym i poza nim. Ukazywali konieczność przechodzenia w miejscach wyznaczonych przez jezdnię zachowując szczególną ostrożność. Rowerzyści powinni korzystać z wyznaczonych ścieżek rowerowych, poruszając się w kaskach ochronnych. O profilaktyce przeciwpożarowej zachowując podstawowe zasady BHP przypominał przedstawiciel straży pożarnej. Dzieci mogły się dowiedzieć o podręcznym sprzęcie gaśniczym i jego wykorzystaniu w praktycznym działaniu. Przedstawicielki OR KRUS w Kielcach poprzez tematyczne filmy oraz pogadanki wskazywały jak należy bezpiecznie postępować w gospodarstwach rolnych, gdzie czyha wiele niebezpieczeństw. W trakcie dzisiejszego spotkania edukacyjnego podsumowano konkurs plastyczny. Wyróżniono wszystkich uczniów uczestniczących w zmaganiach konkursowych. Dzieci otrzymały drobne upominki wśród których dominowały elementy odblaskowe. Gratulujemy wszystkim chętnym uczniom udziału w konkursie. W warsztatach edukacyjnych udział wzięło ponad 100 uczniów wraz z wychowawcami klas.

            Partnerami wydarzenia był WORD w Kielcach oraz P. P. H U. Euroblask w Andrychowie.

          • Smacznie, zdrowo, kolorowo...

          • W poniedziałek 30 listopada w naszym przedszkolu było przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo. Dzieciaki z grupy Wesołe Żabki, na zajęciach wraz z panią Dagmarą, własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Przedszkolaki przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona, a nawet kaki i malinki. Wszyscy mieli soczyste minki na widok smakowitych owoców. Każdy z dzieciaków dostał talerzyk, nożyk i ochoczo zabrał się do pracy. Dzieciaki samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową, przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Wspólne przygotowanie dania dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadomiło im, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się wspaniale, smakowała rewelacyjnie!

          • Z wizytą w Remizie OSP

          • W piątek 27 października uczniowie klasy pierwszej a i b, pod opieką wychowawców - pani Joanny Śliwy i p.Bożeny Mojeckiej udały się na pieszą wycieczkę do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Sukowie, aby poznać tajniki pracy strażaków.

            Podczas tej niecodziennej wizyty Pierwszaki mogły zapoznać się z zawodem strażaka, z zasadami postępowania na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia. Strażacy bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w innych, trudnych sytuacjach. Pogoda dopisała, więc Pierwszaki mogły przyjrzeć się z bliska wozom strażackim wraz z całym wyposażeniem i sprzętem gaśniczym. Zwiedziły także wszystkie pomieszczenia znajdujące się w remizie. Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełmy strażackie i umundurowanie, a co najważniejsze dzieci miały okazję wsiąść do wozu strażackiego.

            Serdecznie dziękujemy Strażakom z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Sukowie za umożliwienie naszym podopiecznym spotkania i poznania zawodu strażaka.

          • Uczniowie naszej szkoły kibicami na Arenie Suzuki

          • W piątkowe popołudnie 27 października 2023 roku uczniowie naszej szkoły sympatyzujący i kibicujący drużynie żółto-czerwonym” zameldowali się” na trybunach stadionu piłkarskiego przy ul. Ściegiennego w Kielcach. O godzinie 18.00 Korona Kielce rozpoczęła mecz z drużyną Puszcza Niepołomice w ramach 13 kolejki PKO BP Ekstraklasy. Mimo strug padającego deszczu ponad osiem tysięcy kibiców zasiadło na trybunach stadionu. A było co oglądać, bo już pierwsza bramka dla gospodarzy wpadła do siatki gości w 6 minucie spotkania. Kolejne były kwestią czasu .Pokaz umiejętności piłkarskich na extra poziomie był kontynuowany. Po 45’ ku uciesze naszych uczniów i wszystkich miejscowych kibiców Korona Kielce prowadziła 3 : 0. Wydawałby się, że rlownież w drugiej połowie meczu miejscowi zdeklasują przeciwnika. Jak było? Emocje, radość niepewność , zdziwienie to jedne z wielu wyrażeń, które mogłyby okrasić niejedno sprawozdanie. Mecz zakończył się zwycięstwem Korony Kielce 5 : 3 (3 :0). Wszyscy mimo niesprzyjającej pogody wracaliśmy w radosnych nastrojach, że nasi ulubieńcy uporali się w meczu ligowym z drużyna przyjezdną. Inauguracyjny wyjazd uczniów naszej szkoły na mecz ligowy Korony Kielce był jak najbardziej udany dla wszystkich, którzy w tym dniu mieli okazję na żywo zobaczyć mecz.

            Hej Kielce gool
            Kielce gol, Kielce gol, Kielce gool
            lalalala lalalala lalalalalala

          • Odblaskowa Szkoła 2023

          • W naszej szkole kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. 18 października 2023 r. w ramach Świętokrzyskiego Pilotażowego Konkursu „Odblaskowa Szkoła 2023” odbyło się spotkanie uczniów klas IV -VIII z mł. asp. Tomaszem Klimczewskim  z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią oraz podstawowych wiadomości z zakresu kodeksu ruchu drogowego dotyczącego pieszych i rowerzystów (bezpieczny rowerzysta). Uczniowie mieli okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Omówiono zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem oraz samochodem. Zwrócono szczególną uwagę na to, że bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze jest noszenie na sobie elementów odblaskowych. W tej edukacji komunikacyjnej ważną rolę spełniają rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły. Powinni pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Spotkanie z policjantem jest dla dzieci i młodzieży zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego. Wierzymy, że i w tym roku wiedza teoretyczna i praktyczna znajdzie zastosowanie w codziennej drodze do szkoły. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych! Apelujemy do wszystkich (rodziców, nauczycieli), a przede wszystkim do dzieci o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na drodze. Dzięki wspólnemu wysiłkowi możemy zapewnić najmłodszym bezpieczne dotarcie do szkoły i z powrotem!

          • Szkolny Turniej BRD z miłą niespodzianką

          • W dniu 25 października 2023 roku w Szkole Podstawowej w Sukowie przygotowano i rozegrano Szkolny Turniej BRD z niespodzianką w tle. Turniej składający się z dwóch części teoretycznej i praktycznej zgromadził na starcie ponad 60 uczniów z klas IV – VIII. Część teoretyczna składała się z 25 pytań jednokrotnego wyboru. Należało się wykazać wiedzą na temat m. in. przepisów w ruchu drogowym pieszych i rowerzystów, pierwszej pomocy przedmedycznej, skrzyżowań itp. Aby przejść do kolejnej części turnieju, zawodnik-uczeń musiał uzyskać minimum 20 pkt. W części praktycznej, która obejmowała elementy rowerowego toru przeszkód, znalazły się następujące przeszkody: slalom z ograniczeniem, bramka wisząca, przedmiot do przewożenia, tarka oraz zatrzymanie w miejscu. Zawodnicy musieli wykazać się umiejętnością poruszania rowerem w zaimprowizowanych warunkach, na które będą narażeni jako użytkownicy ruchu drogowego na drogach publicznych. Pokonanie trasy rowerowej było równoznaczne z otrzymaniem uprawnień do kierowania rowerem. Moje pierwsze „prawo jazdy” otrzymało 35 uczniów. To była właśnie ta niespodzianka, która czekała na wszystkich tych, którym pokonanie dwóch części turnieju nie sprawiło większej trudności. Nad sprawnym przebiegiem szkolnego turnieju czuwali funkcjonariusze WRD KMP w Kielcach. Gratulujemy uzyskania uprawnień.