Wolontariusze naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w przedświątecznej Zbiórce Żywności „Tak. Pomagam”, organizowanej przez Caritas Kielce. Akcja, której koordynatorem była pani Agnieszka Karbownik, nie mogłaby sie odbyć, gdyby nie pomoc i wsparcie uczniów klasy ósmej. Serdecznie dziekujemy Kornelii Kruk, Mikołajowi Łygońskiemu, Mateuszowi Janaszkowi, Damianowi Kamińskiemu, a szczególnie Mikołajowi Kaczmarczykowi, który sam dzielnie stał w ustalonych godzinach na zbiórce. Dziękujemy za zaangażowanie i chęć niesienia pomocy potrzebującym.
Tak. Pomagam!
Zdrowe zęby mam, bo o nie dbam…
W dniach 4-8 marca grupa najmłodszych przedszkolaków świętowała dzień dentysty oraz tydzień pod hasłem: „Zdrowe zęby mam, bo o nie dbam”. Głównym celem zajęć było kształtowanie wśród przedszkolaków prawidłowych postaw i nawyków związanych z higieną jamy ustnej, zapoznanie ich z podstawowymi zasadami dbania o zęby, zrozumienie potrzeby dbania o nie. Dzieciaki wspólnie zastanawiały się nad tym, co może się stać, gdy nie dba się o zęby. Na podstawie wiersza - „Chory ząb” - dzieci odpowiadały na pytania. Cała grupa wzięła udział w zabawie - „Zaczarowany kosz” - w zawartości którego wyszukiwały przedmioty do higieny jamy ustnej. Następnie została zaprezentowana prawidłowa technika mycia zębów - wszyscy wspólnie w przedszkolnej łazience myli zęby. Wszystkie dzieci wzięły udział w zabawie dydaktycznej - zdrowy ząb - chory ząb. Klasyfikowały pokarmy na zdrowe i niezdrowe dla zębów. Podczas tygodniowych zajęć na temat dbania o zęby omówiono także, jak wygląda wizyta u dentysty. Dzieciaczki liczyły również językiem swoje ząbki - dzięki czemu ćwiczyły narząd artykulacyjny jakim jest język. Na koniec wszyscy otrzymali tygodniowy dzienniczek mycia zębów. Zadaniem dzieci jest codzienne zaznaczanie w dzienniczku porannego i wieczornego mycia zębów. W poniedziałek każde dziecko ma przynieść swój uzupełniony dziennik. Dla przedszkolaków przygotowane są drobne upominki za sumienne dbanie o zęby.
Warsztaty Edukido
12 marca w klasach: 0A, 0B, 1A i 1B, odbyły się warsztaty z klockami Lego, prowadzone przez instruktora Edukido. Podczas zajęć dzieci uczyły się, bawiły i budowały za pomocą uwielbianych przez nich klocków, pracując z mapą świata. Dzieci tworząc konstrukcje rozwijały wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne, umiejętność pracy w grupie oraz ćwiczyły spostrzegawaczość. Zabawa klockami połączona z dziecięcą ciekawością świata, prowadzi do eksplozji pomysłowości, co dało się dostrzec w trakcie powstawania budowli. Przeprowadzone warsztaty dały dzieciom wiele radości
Ósmoklasiści planują przyszłość…
12 marca uczniowie klasy ósmej wzięli udział w Świętokrzyskiej Giełdzie Szkół Ponadpodstawowych - „Edukacja i Kariera”, która odbyła się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kielcach. Wydarzenie miało na celu przybliżenie bogatej oferty edukacyjnej kieleckich szkół ponadpodstawowych uczniom klas ósmych. Na przygotowanych przez licea, technika i szkoły branżowe stoiskach nasi ósmoklasiści mogli zapoznać się ze szczegółową ofertą poszczególnych placówek, profilach kształcenia, zaletach każdej szkoły oraz specyfiką kształcenia. Każda ze szkół przygotowała bardzo ciekawe prezentacje, foldery i ulotki. Dzięki wyjazdowi grono jeszcze niezdecydowanych uczniów miało możliwość przybliżyć sobie specyfikę zawodów promowanych przez poszczególne szkoły. Miejmy nadzieję, że wyjazd przyczyni się do dokonania przez naszych przyszłych absolwentów właściwych wyborów.
Na dwóch stokach narciarskich Podhala...
Tegoroczna Biała Szkoła rozpoczęła się tuż po zakończeniu ferii zimowych. Grupa 34 osób wyruszyła w dniu 26 lutego 2024 roku spod budynku szkoły, obierając południowy kierunek. Z uwagi na dość łagodną tegoroczną zimę, wszyscy liczyli na zimową aurę w górach. Bazą wypadową było Kościelisko, sąsiadujące z zimową stolicą Polski. W tym roku Kompleks narciarski WITÓW-SKI był miejscem, w którym uczestnicy realizowali zajęcia praktyczne związane z nauką oraz doskonaleniem jazdy na nartach i snowbordzie. Część grupy pod okiem instruktorów z licencjonowanej szkoły Sun-Scholl Witów – SKI zdobywała „pierwsze szlify” dotyczące techniki jazdy na nartach. Inni doskonalili umiejętności pod okiem opiekunów (nauczycieli). Ośrodek Narciarski w Witowie posłużył naszej grupie do końca lutego, później z uwagi na panującą w górach aurę - która przypominała wiosnę -zdecydowano się na zakończenie tegorocznego sezonu narciarskiego. Śnieg w naturalnej postaci zalegał w wysokich partiach gór, dlatego właściciele stoku zaproponowali aby w ostatni dzień skorzystać z infrastruktury Polany Szymoszkowej, usytuowanej na pograniczu Kościeliska i Zakopanego. Dłuższy stok narciarski do pokonania wymagał dużo energii, kondycji fizycznej i umiejętności od naszych uczniów. Każdy dzień to inna przygoda na stokach z uwagi na pogodę panującą w górach i nabywane umiejętności narciarskie (33) i snowbordowe (1). W nawiasie liczba uczniów spełniająca swoje aspiracje. Willa „Cztery Pory Roku” prócz pięknej lokalizacji, roztaczającej się panoramy Tatr zaoferowała również urozmaicone w szerokim zestawie menu. Warunki lokalowe i atmosfera panująca na terenie pensjonatu sprawiły, że niektórzy, zmęczeni wysiłkiem na stoku narciarskim, szybko wracali do pełni sił po regeneracji. Przestrzeń rekreacyjna usytuowana na terenie Willi dała chętnym możliwość uczestniczenia w grach rekreacyjno-sportowych. Wyjazdy integracyjne do Zakopanego czy na Chochołowskie Termy pozwoliły spędzić czas trochę w innej formie niż zajęcia na stoku narciarskim. Uczniowie pełni wrażeń, zadowoleni ze swoich nabytych umiejętności ruchowych, natchnieni do nowych wyzwań, niestety musieli wracać do domu w świętokrzyskie, by snuć plany na przyszłość. Słowa uznania należy skierować do rodziców uczniów, którzy zdecydowali się, aby ich dzieci mogły nabyć nowe umiejętności, doskonalić już nabyte, wypocząć wśród otaczającej górskiej przyrody, napawać się pejzażem górskich wzniesień, które były na wyciągniecie ręki (tak bynajmniej mogło się zdawać), zakosztować gościnności pod Tatrami ludzi pozytywnie nastawionych do nas „górali świętokrzyskich”. Dziękujemy Państwu za decyzję.
Imieniny Zucha
9 marca Gromady z Hufiec ZHP Kielce - Powiat, czyli Bęczkowa, Chmielnika, Marzysza, Kostomłotów Drugich, Daleszyc, Tumlina, Oblęgorka, Woli Kopcowej, Ciekot, Masłowa oraz oczywiście Sukowa, przyjechały do Szkoły Podstawowej w Pierzchnicy, aby, podobnie jak w roku 2020 świętować Imieniny Zucha. Wydarzenie to ma miejsce raz na 4 lata, w roku przestępnym.
Uroczystość przygotowana przez druhny Annę Makuch i Renatę Piątek rozpoczęła się oczywiście od imieninowego tortu, a później atrakcji było już tylko więcej. Zajęcia i warsztaty w grupach: opowieści z przesłaniem Michała Malinowskiego właściciela Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, składanie drewnianych modeli, wykonywanie rączek i kartek imieninowych dla pozostałych gromad, a także bajkowe zawody sprawnościowe, sprawiły iż nawet przez moment nie było czasu na nudę. Po kilku godzinach wspaniałej zabawy wszyscy wyjechali z Pierzchnicy niezwykle zadowoleni.
I GMINNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH ORAZ NIEMIECKOJĘZYCZNYCH
Za nami pierwszy etap, I Gminnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych oraz Niemieckojęzycznych. Konkurs polegał na rozwiązaniu pisemnego testu w języku polskim, sprawdzającego wiedzę krajoznawczą i realioznawczą o państwach angielskiego i niemieckiego obszaru językowego. Do etapu II zakwalifikowało się trzech naszych uczniów:
- Filip Wilk kl. VIa,
- Maja Szyba kl. VIa
- Jakub Słowiński kl. VII.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Trzymamy kciuki za naszą trójkę w II etapie!
Teatralna lekcja o emocjach
Dnia 8 Marca dzieciaki z oddziałów i punktu przedszkolnego gościły agencję artystyczną Mat-Art Imprezy na każdą okazję, z zaprzyjaźnionym z naszą szkołą Mateusz Lutwin na czele. Zgromadzeni w sali przedszkolnej obejrzeli przedstawienie pt. „Tytus i skrzynka emocji”. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały teatrzyk, w którym pojawił się Tytus - sprzedawca balonów. Tematem przewodnim przedstawienia było radzenie sobie z emocjami. Oglądając dzieciaki dowiedziały się jak znaleźć najlepszy sposób na wyrażanie emocji, jakie wybrać odpowiednie słowa by opisać swoje uczucia, jak uwierzyć w swoje możliwości, jak uśmiechem wygrać ze złością? Na te pytania odpowiadał Tytus - główny bohater spektaklu. Przedszkolaki poznamy również metody na łatwiejsze radzenie sobie z sytuacjami stresowymi. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu, wykazując się dużą wiedzą na omawiane tematy. Śmiechom i owacjom nie było końca, przedszkolaki były bardzo szczęśliwe.
Co wiemy o ptakach...?
Które ptaki odleciały do ciepłych krajów? Które spędzały z nami zimę? Które już przyleciały? Na które jeszcze czekamy? - na te i wiele innych pytań można było uzyskać odpowiedź w czasie spotkania z panią Pauliną Pytlas - pracownikiem Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Ta ciekawa prelekcja zorganizowana została przez p. Bożenę Mojecką dla uczniów klas I- III. Dzieciaki z zainteresowaniem wysłuchały tych informacji, obejrzały film, z którego dowiedziały się między innymi, że ptaki dokarmiamy nie tylko w czasie zimy, kiedy jest mróz i śnieg, ale również w okresie przedwiośnia i wczesnej wiosny. Na koniec odbyły się warsztaty- dzieci zrobiły proste karmniki dla ptaków. I choć wszyscy byli ubrudzeni masłem, a ziarna zbóż rozsypywały się po ławkach i podłodze- wszyscy z zapałem pracowali, a wykorzystana wiedza przyda się w czasie następnej zimy.
Zajęcia świetlicowe
W świetlicy szkolnej działającej w naszej placówce, uczniowie mają czas na swobodne zabawy zgodne z ich zainteresowaniami. Korzystają z gier i zabawek zgromadzonych w świetlicowej sali. Wśród wielu form spędzania czasu najbardziej lubianymi przez dzieci są zajęcia o charakterze plastyczno-technicznym oraz zabawy ruchowe na boisku szkolnym oraz w sali gimnastycznej. Najczęstsze zabawy to: piłka nożna, zbijany, mini siatkówka, tenis stołowy, berek, piłka parzy oraz zabawy z chustą Klanzy. Wychowawcy dbają o kulturę zachowania i słowa oraz reagują na wszelkiego rodzaju objawy agresji. Świetlica szkolna jest miejscem, w którym dzieci mogą miło i pożytecznie spędzić czas po zakończeniu zajęć lekcyjnych.
Dzień Kobiet u Przedszkolaków
Ósmego marca również w oddziałach przedszkolnych wszystkie Panie i Dziewczynki obchodziły swoje święto. Od samego rana na wszystkie dzieci czekało wiele niespodzianek. Było wiele zawab i gier związanych z tym świętem. Dziewczynki otrzymały korony, dyplomy i odznaki, Chłopcy złożyli koleżankom życzenia i wręczyli drobne upominki.
Następnie przyszedł czas na życzenia i upominki dla naszych małych kobiet. A że w przedszkolu dzieci nie tylko edukują się i zdobywają wiedzę, ale też kształtują odpowiednie nawyki - dbają o swoje piękno zewnętrzne i wewnętrzne, to w tym wyjątkowym dniu najmłodsze kobietki z naszej szkoły zadbały o to pierwsze.
Sale przedszkolne zamieniły się w salony piękności, w których dziewczynki odnalazły się doskonale i czuły się jak „ryby w wodzie”. Zabawa w perfumerię i komponowanie wybranych zapachów, malowanie paznokci, nakładanie makijażu i zabiegi fryzjerskie ozdobiły i tak już piękne dziewczynki – no ale cóż, kto tego dnia nie chciałby wyglądać wyjątkowo. Na koniec dnia małe kobietki otrzymały certyfikaty ukończenia kursu kosmetycznego. Ten wyjątkowy dzień sprawił dużo radości i na pewno na długi czas pozostanie we wspomnieniach zarówno Pań, jak i najmłodszych kosmetyczek.
8 marca - Dzień Kobiet
W piątek 8 marca w naszej szkole odbyła się prawdziwa rewolucja stylu!
Z okazji Dnia Kobiet, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego postanowili odejść od konwencji i ubrać się w stylu… Barbie! Różowe sukienki, lśniące dodatki i błyszczące akcenty królowały w każdym kącie szkoły, sprawiając, że cała przestrzeń rozkwitała kolorami i energią. Dziewczynki z SU zadbały również o ściankę zdjęciową, przy której każdy mógł wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie. Kreatywnością wykazali się także chłopcy z naszej szkoły. Zorganizowali oni bowiem dla dziewcząt ciekawy konkurs wiedzy z kategorii „Męskie sprawki”. Najlepszą w tej dziedzinie okazała się Lena Zielińska z klasy VIa, za co otrzymała od kolegów czekoladę i lizaka.
To było nie tylko święto kobiecości, ale także manifestacja kreatywności i wyjątkowej atmosfery wspólnoty. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział zabawie i sprawili, że nasza szkoła zamieniła się w krainę magii i inspiracji. W imieniu wszystkich dziewczynek młodszych i starszych, a także pań pracujących w naszej szkole, dziękujemy także chłopcom za pyszne cukierki, które osłodziły i umiliły świętowanie tego dnia.
Przerwa na czytanie
W czwartek 7 marca 2024 r. w naszej szkole odbyła się akcja bicia rekordu w czytaniu na przerwie - “Przerwa na czytanie”. Podczas wydarzenia cała społeczność szkolna mogła przyłączyć się do czytania. Uczniowie czytali książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej. Oddawali się lekturze na szkolnych korytarzach, w bibliotece i w salach lekcyjnych. Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu w szkole i w domu oraz zachęcanie wszystkich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.
Dziękujemy wszystkim za aktywność i zaangażowanie w tę piękną akcję czytelniczą, która zorganizowana została w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Czytanie ma moc!
Komunikat
Prosimy o zapoznanie się z Komunikatem w sprawie przedłużenia do 31 maja 2024 zakazu wstępu do przedszkoli, szkół i placówek oświatowych osobom postronnym. Link poniżej.
ERASMUS +
Nasz szkoła 5 marca złożyła wraz ze szkołami partnerskimi z Portugalii oraz Grecji aplikację do projektu p.t. „F.O.O.D – Find Out Our Dinner” w programie Erasmus+ – programie Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu. Jeśli aplikacja zostanie zaakceptowana przez Agencję Narodową programu, będzie to wielostronny międzynarodowy projekt współpracy na rzecz rozwoju edukacji szkolnej. Projekt będzie realizowany w 4 szkołach w Europie i będzie miał następujące cele:
zaangażowanie uczniów z różnych kultur i środowisk, aby podzielili się swoimi codziennymi zwyczajami dotyczącymi recyklingu i konsumpcji żywności w myśl zasady zero waste;
promowanie partnerstw pomiędzy szkołami i przedsiębiorstwami;
promowanie zmiany nawyków dotyczących spożycia żywności;
rozwijanie u uczniów kluczowych kompetencji, takich jak pewność siebie, wystąpienia publiczne, praca w grupach i samodzielnie; zwiększanie kreatywności i innowacyjności; rozwój umiejętności cyfrowych oraz językowych
angażowanie się w rzeczywiste problemy i opracowywanie ich rozwiązań.
Celem naszych wspólnych działań będzie wypracowanie oraz dzielenie się innowacjami w celu zapewniania wysokiej jakości kształcenia, a także wymiana dobrych praktyk. Co więcej, projekt pozwoli nam zdobyć doświadczenia we współpracy międzynarodowej. Działania zaplanowane w ramach projektu zapewnią naszym uczniom mnóstwo nowych doświadczeń, zabawy i radości. Nie będziemy na razie zdradzać szczegółów- napiszemy tylko, że wiele będzie się działo!
Jeżeli zostanie przyznana akredytacja, nasz projekt rozpocznie się we wrześniu 2024 roku i potrwa dwa lata. Trzymajcie mocno kciuki za zatwierdzenie naszej aplikacji!
Spotkanie autorskie z Tomem Justyniarskim
W dniu 6 marca 2024 roku nasza szkoła miała dwoje wyjątkowych gości: Toma Justyniarskiego: obrońcę praw zwierząt, pisarza, autora lektury szkolnej "Psie troski" oraz Jego towarzyszkę - suczkę Lusię. Tom Justyniarski
To niezapomniane spotkanie nie tylko otworzyło naszym uczniom drzwi do świetnej polskiej literatury, ale take wzbudziło empatię, troskę o dobrostan zwierząt i odpowiedzialność za los domowych pupili.
Autor, którego tożsamość do tej pory pozostawała dla najmłodszych uczniów tajemnicą, podczas spotkania zaskoczył wszystkich swoją pasją i oddaniem dla zwierząt. Jego osobiste doświadczenia oraz fascynacja światem naszych braci, mniejszych z pewnością, zainspirowały społeczność uczniowską.W trakcie spotkania autor podzielił się swoimi przemyśleniami na temat procesu pisania, zdradzając tajniki tworzenia literatury oraz inspiracje, które doprowadziły go do stworzenia lektury "Psie troski", a także innych Jego książek. Jednak to nie tylko technika, czy warsztat pisarski przyciągnęły uwagę uczestników, ale przede wszystkim wartości przekazane w treści utworu. "Psie Troski" to nie tylko historia o psie, a przede wszystkim o przyjaźni, miłości, empatii i odpowiedzialności za los innych.
Spotkanie z autorem lektury "Psie Troski" było nie tylko okazją do poznania tajemnic twórczego procesu, ale także inspirującym doświadczeniem, które rozszerzyło horyzonty czytelników i zachęciło ich do bliższego związku z literaturą oraz światem zwierząt.
Tom podarował nam ogromną ilość wiedzy. Sam wyjechał z Sukowa z podarunkami od Laury Górnickiej z klasy V oraz przyjaciółki naszej szkoły, a także osoby zaangażowanej w walkę z bezdomnością zwierząt, doktor Joanny Stalskiej. Prezentami były obrazy z podobiznami zwierząt, wykonane własnoręcznie w technice string art.
Organizatorkami spotkania, które odbyło się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 były: p. Marianna Piątek, nauczyciel bibliotekarz oraz p. Anna Kędzierska, nauczyciel języka angielskiego.
Szkolny Konkurs Ortograficzny klas II-III
W piątek 1 marca odbył się w naszej szkole Konkurs Ortograficzny klas II-III. Były to eliminacje do XXVIII Gminnego Konkursu Ortograficznego o tytuł Mistrza Ortografii, który rokrocznie odbywa się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Daleszycach.
W zmaganiach wzięło udział jedenaścioro uczniów z klas drugich i trzecich. Pomimo wielu pułapek ortograficznych, wszyscy spisali się wspaniale. Czworo uczniów, którzy najlepiej poradzili sobie z ortograficznymi potyczkami, będzie reprezentować naszą szkołę 13 marca w Gminnym Konkursie Ortograficznym. Gratulacje, nagrody, dyplomy i życzenia dalszych sukcesów przekazała uczniom Pani Małgorzata Bielecka, dyrektor szkoły.
Oto czwórka zwycięzców:
Miejsce I: Franciszek Borowski – kl.IIIa
Miejsce II: Oliwier Dudzic – kl.IIIb
Miejsce III: Hania Golmento - kl. IIIa i Lena Łukasik - kl.IIIb
Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych
Dziś - 1 marca - obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Zachęcamy do włączenia się w obchody tego dnia, który został ustanowiony przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.
Powojenna konspiracja niepodległościowa była najliczniejszą formą zorganizowanego oporu polskiego społeczeństwa wobec reżimu komunistycznego. W zbrojnym podziemiu działało nawet 200 tys. osób w różnych oddziałach. Kolejnych 20 tys. walczyło w partyzantce. Kilkaset tysięcy osób zapewniało łączność, aprowizację, wywiad i schronienie.
Przeciwko władzy występowali także uczniowie zrzeszeni w podziemnych organizacjach młodzieżowych – łącznie ok. 20 tys. młodych ludzi.
Sukces Zosi z klasy Ia
28 lutego w siedzibie Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach odbył się finał konkursu pn. Zimowy przyjaciel leśnych stworzeń. Miło jest nam poinformować, że uczennica naszej szkoły - Zosia Szabelska z klasy IA za swoją pracę, zdobyła I miejsce. Serdecznie gratulujemy!!! Główną nagrodą jest voucher, który obejmuje bezpłatne jednodniowe warsztaty przyrodnicze na terenie Ponidzia, oraz zwiedzanie Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach (dla 50 dzieci). Zosię do konkursu przygotowała wychowawczyni Joanna Śliwa. Wręczenie nagród poprzedziły warsztaty przyrodnicze, na których dzieci miały okazję własnoręcznie zrobić mini karmniki dla ptaków.
Spotkanie autorskie z p. Tomem Justyniarskim
Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych uczniów na spotkanie z Panem Tomem Justyniarskim, które odbędzie się 6 marca 2024 roku o godzinie 11.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły. Po spotkaniu można będzie zakupić książki Toma oraz otrzymać imienną dedykację, czy zrobić sobie zdjęcie z Tomem oraz Jego towarzyszką - suczką Lusią. Kim jest Tom? Jeśli jeszcze tego nie wiecie, jest On autorem książek dla dzieci takich jak: „Kocia Mama”, „Mój przyjaciel bocian”, „Zaginiony Kot” oraz „Psie troski”. Ta ostatnia pozycja zajęła I miejsce w TOP 10 Ministerstwa Edukacji Narodowej, jednocześnie zostając lekturą szkolną. Tom Justyniarski jest nie tylko pisarzem, ale również orędownikiem i obrońcą praw zwierząt. Jego książki są polecane przez wybitnych psychologów jako obowiązkowe w dobrym wychowaniu dzieci, rozbudzając w nich bezwarunkową przyjaźń, miłość, szacunek, radość, wrażliwość na potrzeby własne i innych. Przy okazji tego niesamowitego wydarzenia, pragniemy pomóc tym, którym los porzuconych zwierząt nie jest obojętny. Mamy na myśli Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Kielcach. Schronisko potrzebuje następujących produktów:
*ręczniki w dobrym stanie
*chemia gospodarcza do sprzątania boksów oraz mycia psich i kocich akcesoriów:
- płyny do naczyń i podłóg,
- domestos,
- worki na śmieci,
- rękawiczki,
- mopy, szufelki, zmiotki.
*karmy - tylko firmy "DOLINA NOTECI"
Zbiórkę prowadzimy przez tydzień - od 4 do 8 marca. Przyniesione rzeczy prosimy przekazywać wychowawcom, którzy odpowiednio nagrodzą uczniów punktami z zachowania, a następnie przekażą je szkolnemu koordynatorowi zbiórki - pani Anecie Gawlik.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie