Aktualności
PAMIĘTAMY O BOLESNEJ PRZESZŁOŚCI
13 grudnia 1981 roku generał Wojciech Jaruzelski ogłosił wprowadzenie stanu wojennego - oficjalnie z powodu coraz gorszej sytuacji gospodarczej Polski i groźby interwencji Związku Radzieckiego. W rzeczywistości komuniści obawiali się utraty władzy i narastających protestów. Od tego wydarzenia minęło już 36 lat. O tej bolesnej rocznicy nikomu nie wolno zapomnieć. Dlatego też Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Sukowie udzielił okolicznościowej lekcji historii pozostałym uczniom.
KIELECKA "TRÓJKA" NAJLEPSZA, SUKÓW NA "PIĄTKĘ"
9 grudnia 2017 roku już po raz osiemnasty Szkoła Podstawowa w Sukowie we współpracy z M-GOK w Daleszycach gościła siatkarskie drużyny nauczycieli. Tradycyjnie nie zabrakło wielkich emocji i gorącej atmosfery na trybunach. Tym razem najlepsza okazała się ekipa Gimnazjum nr 3 w Kielcach. MVP turnieju został wybrany Piotr Kotlarski reprezentujący pokonaną w finale drużynę Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach.
"PANI MIKOŁAJOWA W TARAPATACH!"
Przedświąteczna moc prezentów nie ma końca. W Szkole Podstawowej w Sukowie był już św. Mikołaj, była zabawa mikołajkowa, były też wspólne wyjścia i podarunki w klasach. Tym razem najmłodszych uczniów odwiedziła zaprzyjaźniona grupa artystyczna Mat-Art, która zaprezentowała przedszkolakom oraz uczniom klas O-III bajkę pt. "Pani Mikołajowa w tarapatach".
GŁOSUJMY NA KLASĘ 1!
Wspólnie z "Echem Dnia" wybieramy najsympatyczniejszą klasę rozpoczynającą naukę w szkole podstawowej w województwie świętokrzyskim. Dzisiaj, 29 grudnia o godzinie 21, koniec głosowania. Jak pokazuje jego przebieg, najmłodsi uczniowie z Sukowa mają w tym plebiscycie spore szanse, gdyż zadomowili się na 2. miejscu w rankingu wojewódzkim, nieznacznie tracąc do rówieśników z Obrazowa. Dlatego też każdy głos może się okazać na wagę złota. Trzymamy kciuki za sukces naszych "pierwszaków". Głosy można oddawać na trzy sposoby:
Po pierwsze - wysyłając SMS-a na numer: 72355 o treści: rzc.40
Po drugie - za pośrednictwem Facebooka
Po trzecie - głosując tradycyjne na stronie internetowej echodnia.eu
JAK TO Z TYMI OZDOBAMI DAWNIEJ BYWAŁO...
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sukowie mieli okazję zwiedzić Dworek Laszczyków w Kielcach. 11 grudnia na warsztaty świątecznego rękodzieła udały się klasy II, IIIb i IVb wraz z opiekunami p. Bożeną Mojecką, p.Elżbietą Pytel, p.Anną Kędzierską i p.Izabelą Kozieł, natomiast 2 dni później - klasy I i IIIa z opiekunami: p.Joanną Śliwą, p.Anetą Gawlik oraz p.Anną Mięsikowską.
ŚWIĘTY MIKOŁAJ PRZYBYŁ DO SUKOWA
W kalendarzu jest dzień, który niesie wiele radości, zabawy i sprawia, że na twarzach dzieci pojawia się uśmiech zadowolenia – to 6 grudnia, czyli tzw. Mikołajki. W tym roku do Szkoły Podstawowej w Sukowie święty Mikołaj zawitał kilka dni wcześniej, bo już 2 grudnia w sobotę, przynosząc najmłodszym prezenty oraz zapraszając wszystkich wychowanków placówki do wspólnej zabawy. Atrakcji nie brakowało. W scenerii szkoły pojawiły się choinki, bombki, gwiazdki, bałwanki oraz kolorowe balony. Na wszystkich uczestników sobotniego świętowania czekał także poczęstunek. Impreza zorganizowana została z inicjatywy Stowarzyszenia "Nasz Suków" przy współudziale Koła Gospodyń Wiejskich "Sukowianki znad Lubrzanki" i dyrekcji oraz nauczycieli Szkoły Podstawowej w Sukowie. Mikołajkowe życzenia wszystkim dzieciom złożył osobiście Burmistrz miasta i gminy Daleszyce - Dariusz Meresiński.
KARATE Z MIKOŁAJEM I WYGRANĄ
To juz tradycja. Drużyna z Sukowa po raz kolejny odniosła wielki sukces podczas Mikołajkowego Turnieju Karate. 2 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach spotkało się ponad 300 młodych adeptów sztuki karate, aby zaprezentować swoje umiejętności i powalczyć o tytuł najlepszych. I tym razem na najwyższym stopniu podium stanęła sekcja z Sukowa reprezentująca Klub Chikara, którą przygotował sensei Ernest Miszczyk. Oprócz sportowych emocji nie zabrakło także atrakcji związanych z 6 grudnia, dniem długo wyczekiwanym przez najmłodszych. I tym razem do wszystkich dzieci przybył Święty Mikołaj, który rozdawał słodkie upominki. Dorośli dopingujący z wysokości trybun także otrzymali prezent - niezapomniane chwile spędzone wspólnie z synem lub córką.
ANDRZEJKI POD ZNAKIEM SIATKÓWKI
Andrzejkowy powiatowy turniej siatkarski dziewcząt ze szkół gimnazjalnych o puchar prezesa mieszczącego się w Sukowie przedsiębiorstwa usługowo-handlowego "A-Z Auto Części Używane" już za nami. Z sukcesu sportowego ucieszyły się zawodniczki z Woli Jachowej. Gospodynie - gimnazjalistki z Sukowa rywalizację ukończyły na 3. miejscu. Nas szczególnie cieszy sukces organizacyjny, ponieważ słyniemy z tego, że od lat znakomicie sprawdzamy się w roli gospodarza. To nasz znak firmowy. Podobnie jak promowanie siatkówki.
WSPÓLNA NOC W MURACH SZKOŁY
Praca wre. Zuchy i harcerze zrzeszeni pod szyldem Szkoły Podstawowej w Sukowie wiedzą, że aby zrealizować treść przyrzeczenia i zdobyć znak krzyża harcerskiego, trzeba się solidnie napracować. Okazja do udowodnienia swojego zaangażowania nadarzyła się 24 i 25 listopada 2017 roku. Wówczas odbyła się "Czarodziejska noc w Sukowie", na którą zaproszona została drużyna "Wesołych Ekoludków" z Daleszyc. Nasze zuchy ze "Słonecznej Gromady" oraz członkowie 4. Drużyny Harcerskiej z Sukowa udowodnili, że można połączyć dobrą zabawę z nauką i integracją. Jak głosi stare, harcerskie porzekadło: "nie można nazwać wychowanym nikogo, kto nie jest gotów i nie pragnie zrobić swej cząstki pracy dla świata".
WOLONTARIUSZE Z NASZEJ SZKOŁY W AKCJI
Atmosfera zbliżającego się wielkimi krokami Bożego Narodzenia udziela się wszystkim. Ubieranie choinek, świąteczne dekoracje, wszechobecne Mikołaje, prezenty - to tylko niektóre elementy grudniowej scenerii. W tym szczególnym czasie należy także pamiętać o tych, których doświadczył los. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sukowie nie są obojętni na krzywdę innych i chętnie niosą pomoc potrzebującym. Dowód? 1 grudnia grupa wolontariuszy pod opieką katechety Tomasza Górki wzięła udział w świątecznej zbiórce żywności w kieleckim sklepie sieci Auchan.
PROFILAKTYKA W HIP-HOPOWYM RYTMIE
O zagrożeniach współczesnej cywilizacji, o używkach, dopalaczach, narkotykach, alkoholizmie, a nawet o Bogu w hip-hopowym rytmie? Czemu nie! Kolah, czyli Mirosław Kolczyk – były więzień, narkoman, a obecnie raper wraz ze swoim kolegą Andrzejem 27 i 28 listopada 2017 roku opowiadali uczniom szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z Sukowa i Daleszyc o tym, jak sięgnęli dna i jak powstali na równe nogi. Trzeba przyznać, że to były niezwykłe zajęcia profilaktyczne.
ŚWIĘTO HUFCA Z NASZYM UDZIAŁEM
W sobotę 18 listopada 2017 roku zuchy i harcerze ze Szkoły Podstawowej w Sukowie uczestniczyli w uroczystości XVII Dnia Święta Hufca - Kielce Powiat, do którego przynależą. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele św. Rozalii i św. Marcina w Zagnańsku. Po niej 156 harcerzy i zuchów przemaszerowało do tamtejszej Szkoły Podstawowej nr 2, aby wziąć udział w dalszej części uroczystości.
INTEGRACJA PRZEDSZKOLAKÓW
23 listopada 2017 roku na zaproszenie dyrektor Niepublicznego Integracyjnego Przedszkola Dzieciaki.pl, pani Agnieszki Maliszewskiej, przedszkolaki z Sukowa z grupy "Wesołe Pszczółki" razem z opiekunami: p.Anną Harabin oraz p.Władysławą Kwiecień odwiedziły swoich rówieśników. Dzieci miały okazję razem popracować na zajęciach z wykorzystaniem tablicy wielofunkcyjnej, uczestniczyć w zabawach integracyjnych, a także wziąć udział w zajęciach Zumba Kids. Dzieciaki.pl to przedszkole, które działa na osiedlu Na Stoku w Kielcach.
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU
Okazuje się, że mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. Udowodniły to dzieci z grupy przedszkolnej „Wesołe Pszczółki” i klasa 0 „b”, przynosząc do przedszkola swojego pluszowego ulubieńca. Okazją były oczywiście coroczne obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia.
NASI UCZNIOWIE WŚRÓD NAJLEPSZYCH GRACZY W WARCABY
22 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Edmunda Niziurskiego w Słopcu odbył się III Gminny Turniej Warcabowy, w którym uczestniczyli zmotywowani sukcesami w poprzednich edycjach uczniowie Szkoły Podstawowej w Sukowie. I tym razem mamy powody do zadowolenia. Aż trzech naszych reprezentantów znalazło się na podium w swoich kategoriach wiekowych. Mikołaj Polak z klasy III "a" zajął 2. miejsce w kategorii klas młodszych. Z kolei wśród starszych podobny sukces osiągnął Jakub Kołomański, a tuż za jego plecami znalazł się Szymon Lach z klasy VII, który rywalizację ukończył na 3. lokacie.
ZABAWA W TEATR W JĘZYKU SZEKSPIRA
23 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej w Brzechowie odbył się XII Przegląd Małych Form Teatralnych w języku angielskim. Wśród 7 szkolnych grup teatralnych prezentujących swoje językowe i aktorskie talenty nie mogło zabraknąć podopiecznych Szkoły Podstawowej w Sukowie. Młodych aktorów wspierał Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce - Dariusz Meresiński. Tradycyjnie miejsca nie były przyznawane. Powód? Wszyscy stanęli na wysokości zadania i przygotowali się do występu scenicznego znakomicie. Były stroje, rekwizyty, ruch sceniczny, żywa gestykulacja oraz - przede wszystkim - ciekawe scenki odegrane w języku Szekspira.
BOMBOWA LEKCJA W FABRYCE BOMBEK
Sezon świąteczny już wystartował. W centrach handlowych stoją choinki, witryny sklepowe od dłuższego czasu epatują charakterystycznymi ozdobami, a na niektórych ulicach trwa już montaż bożonarodzeniowych lampek i dekoracji. Również w Szkole Podstawowej w Sukowie da się wyczuć przedświąteczny klimat. 23 listopada uczniowie klas I, II oraz chłopcy z klasy V”b” wraz z opiekunami: p. Joanną Śliwą, p. Bożeną Mojecką, p. Katarzyną Bandurą oraz p. Łukaszem Wilczkowskim odwiedzili staszowską Fabrykę Bombek. Celem wycieczki był udział w warsztatach, podczas których każdy stworzył bombkę według własnego pomysłu. Przy okazji uczestnicy tej niezwykłej lekcji mieli okazję przyjrzeć się z bliska całemu procesowi wytwórczemu i dzięki temu poznać odpowiedź na pytanie, jak ze szklanej rurki powstają bombki o niespotykanych nieraz kształtach. Na koniec – punkt obowiązkowy każdej wycieczki – zakup pamiątek
ZBIERAJ BATERIE!
Uczniowie naszej szkoły uczą się nie tylko w szkolnych ławach, ale także uczestnicząc w licznych wycieczkach, konkursach i akcjach. Ważna lekcja dotyczy tego, jak dbać o środowisko. Dlatego Szkoła Podstawowa w Sukowie przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „ZBIERAJ BATERIE!” Jest to największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce, do którego przystąpiło prawie 1500 placówek oświatowych z całego kraju. Program zachęca dzieci i młodzież do właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi oraz przekonuje do przyjaznych środowisku naturalnemu postaw i nawyków. Dzięki tego typu przedsięwzięciom pogłębia się wiedza młodych ludzi na temat segregacji śmieci oraz szkodliwości dla natury wyrzucania baterii wraz z innymi odpadami.
O GRZYBACH WIEDZĄ (PRAWIE) WSZYSTKO
Sklerotka bulwiasta, piestrzyca kędzierzawa, kolczak obłączasty, pochwiak jedwabnikowy czy uszak bzowy - te nazwy nie są straszne naszym uczniom. Julia Zielińska, Wiktoria Kosmala i Tymoteusz Stęplewski z klasy V"a" o grzybach wiedzą prawie wszystko. 21 listopada pod opieką p. Marty Krogulec uczestniczyli w wojewódzkim turnieju wiedzy przyrodniczej dla uczniów klas IV-VII „Różnorodność królestwa grzybów i jej znaczenie dla przyrody i człowieka” zorganizowanym przez Okręg Ligi Ochrony Przyrody w Kielcach oraz SP nr 27 w Kielcach. Wspólnie z uczniami z 20 szkół z terenu województwa świętokrzyskiego zmagali się z zagadnieniami związanymi z tajemniczym życiem grzybów. Do rywalizacji przystąpiły Szkoły Podstawowe z: Masłowa, Cedzyny, Sorbina, Obic, Kostomłotów Drugich, Mąchocic Kapitulnych, Chęcin, Mójczy, SP nr 27, nr 2, nr 22, nr 25, nr 33, nr 8, nr 34, nr 24, nr 12, nr 1 z Kielc oraz SP
MARLENA WYRÓŻNIONA NA SZCZEBLU WOJEWÓDZKIM
7 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyły się eliminacje powiatowe Świętokrzyskiego Konkursu Literatury Regionalnej. Wzięły w nim udział uczennice klas drugich gimnazjum: Kamila Kwiecień, Diana Mazurczak, Marlena Strzębała oraz Oliwia Matałowska. Celem turnieju była popularyzacja twórczości pisarzy regionu świętokrzyskiego oraz propagowanie piękna mowy ojczystej i gwary regionalnej. Prezentacja uczestników obejmowała recytację utworu poetyckiego oraz fragmentu prozy. Talent recytatorski naszych dziewcząt został doceniony przez komisję konkursową i aż trzy z nich: Kamila Kwiecień, Diana Mazurczak oraz Marlena Strzębała zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego, który miał miejsce 17 listopada. Tym razem wśród wyróżnionych przez profesjonalne jury znalazła się Marlena Strzębała.
Godziny dzwonków
Niedziela 20.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych