• Z wizytą w Teatrze

• Wizyty w teatrze zdecydowanie różnią się od jakiejkolwiek innej formy sztuki. Tutaj spotykamy aktorów na żywo, widzimy ich starania o jak najlepsze zagranie roli i wcielenie się w bohatera. Możemy też doświadczyć spektaklu o nie do końca standardowym przebiegu. Przebywanie w teatrze to z pewnością bardzo ciekawe doświadczenie, o czym osobiście przekonali się uczniowie klasy drugiej i trzeciej wybierając się z wychowawcami - p. Elżbietą Pytel i p. Joanną Śliwą do Exbudu w Kielcach na spektakl pt. ,,Mojżesz- książę Egiptu”.

Treść spektaklu w wykonaniu artystów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa oparta była na historii Mojżesza i skupiała się na jego życiu w Egipcie. Dzięki temu, dzieci mogły poznać kolebkę naszej cywilizacji wraz z piramidami, sfinksem i czasem Faraonów. Spektakl dostosowany był do wrażliwości młodego widza i rozwijał wątki, które świadczą o trudnych wyborach każdego człowieka. Piękne kostiumy i muzyka uzupełniały wzruszającą historię, nie pozbawioną akcentów komediowych.

• Próbna ewakuacja

• Sygnał dźwiękowyi hasło POŻAR!!!usłyszeli nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły w czwartek 6. października. Wszyscy zachowując wszelkie środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły i udali się na boisko. Tam nauczyciele sprawdzili obecność uczniów znajdujących się pod ich opieką, a informację o ich liczbie przekazali panu Grzegorzowi Skowerskiemu - szkolnemu koordynatorowi ds. bezpieczeństwa. Ewakuacji przyglądali się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sukowie, którzy pozytywnie ocenili przeprowadzoną ewakuację. Celem ćwiczeń było przypomnienie planu ewakuacji szkoły i wypracowanie właściwych zachowań podczas ewentualnych zagrożeń.

• SPRZĄTAMY DLA POLSKI

• Uczniowie naszej szkoły przystąpili do 4. edycji akcji "Sprzątamy dla Polski" organizowanej rokrocznie przez Stowarzyszenie "Dla Polski". 4 października uczniowie klas I-III razem z wychowawcami wyszli w teren, aby posprzątać najbliższą okolicę. Poprzez konkretne działanie zwracamy uwagę społeczeństwa na ważny temat, jakim niewątpliwie jest ochrona klimatu, postawa odpowiedzialności młodego pokolenia i dbałość o nasze lokalne środowisko.

Zgodnie z intencją organizatorów wierzymy, że poprzez takie wydarzenia doprowadzimy do sytuacji, w której już niedługo każdy będzie wyrzucał odpady tam, gdzie powinien. To również symbol troski o naszą Ojczyznę.

• Z wizytą w Auschwitz-Birkenau

• W celu odkrywania „kart z historii Polski” uczniowie naszej szkoły postanowili odwiedzić muzeum w Auschwitz - Birkenau oraz zwiedzić ruiny zamku w Ogrodzieńcu. Cele wędrówki umiejscowione są na terenie województwa śląskiego. W dniu 27 września 2022 roku 36 osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami i przewodnikami zwiedzała hitlerowski obóz koncentracyjny miejsce kaźni, którą człowiek zgotował człowiekowi. Obóz zagłady, który miał być miejscem eksterminacji Żydów i obywateli innych narodowości, odcisnął na wszystkich niezatarte wspomnienia oraz skłonił do refleksji, jak ważna jest pokojowa koegzystencja. Z kolei najpiękniejszy zamek Jury Krakowsko-Częstochowskiej, siedziba królów oraz rodów mieszczańskich, magnackich (Bonerowie, Firlejowie) był uroczą próbą sprawdzenia swojej kondycji fizycznej przy wspinaczce, odwagi w wejściu na wieżę - niezbędnej również w trakcie wizyty w Izbie Tortur. Była to świetna okazja do integracji międzyklasowej. Ciekawym akcentem były również występy wokalne uczniów, ulewny deszcz oraz błyskawice, które uatrakcyjniły drogę powrotną.

• Dzień Chłopaka

• Życzenia, upominki, cukierki dla wszystkich chłopców na wejściu do szkoły rozdawane przez dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego, uśmiech na twarzy i mnóstwo wrażeń…Tak właśnie wyglądał Dzień Chłopaka w naszej szkole. Oprócz klasowych obchodów, które przebiegały w najróżniejszy sposób - grupowe wyjścia na pizzę, klasowe wycieczki, prezenty, quizy... przedstawicielki SU zorganizowały także szkolny konkurs na SUPER CHŁOPAKA. Każda klasa wytypowała swojego reprezentanta, który wziął udział w quizie wiedzy na temat dziewcząt. Specjalistą w tej dziedzinie okazał się Marcel Wasik z klasy VIIIb i to on zyskał tytuł Super Chłopaka oraz koronę. Ponadto, każdy chłopiec, który w piątek przyszedł do szkoły w muszce lub krawacie, zwolniony był z pytania i niezapowiedzianych kartkówek.