• Pola Nadziei

• Nasza Szkoła po raz kolejny wzięła udział w międzynarodowym programie "Pola Nadziei" organizowanym przez Caritas w Kielcach. Kampania realizowana jest na rzecz stacjonarnego i domowego Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Program obejmuje szerzenie idei opieki hospicyjnej, propagowanie bezinteresownej pomocy dla bliźniego w potrzebie, zwłaszcza chorego i cierpiącego człowieka. Poprzez "Pola Nadziei" chcemy pokazać uczniom, że życie jest najwyższą wartością w każdym etapie, wskazać możliwość rozwoju i zaangażowania się w wolontariacie. Chcemy pokazać, że niesienie pomocy, dobre słowo i poświęcony czas mają największą wartość dla potrzebujących, chorych i cierpiących.

Dziękujemy, że zawsze można na Was liczyć drodzy uczniowie i że wnosicie w tą akcje wiele entuzjazmu, serca i radości.

• Wycieczka do kina

• Dnia 5 października 2023 roku uczniów z klas II i III pod opieką wychowawców i Pani Anny Zapały, wybrali się do Multikina w Kielcach na film pt.: "O psie, który jeździł koleją". To ekranizacja, czytanej przez kolejne pokolenia lektury Romana Pisarskiego, przedstawiona we współczesny sposób. Film o słodkim piesku i wierze w cud, trafił prosto do serc naszych uczniów. Podczas seansu na sali kinowej nie zabrakło wzruszeń. Choć sentyment do książki ma duże znaczenie, film pokazuje, że ekranizacja to odrębne dzieło, którego historia nie kończy się tragicznie.

• Poczet sztandarowy na 26. rocznicy nadania imienia Szkole Podstawowej w Daleszycach

• 28 września 2023 roku minęła 26 rocznica nadania imienia płk. Mariana Sołtysiaka „Barabasza” Szkole Podstawowej w Daleszycach

Na zaproszenie Dyrektora Szkoły Podstawowej w Daleszycach oraz społeczności lokalnej w uroczystościach rocznicowych udział wzięły poczty sztandarowe z terenu gminy Daleszyce. Wśród zaproszonych znalazł się również sztandar naszej szkoły, reprezentowany przez uczniów klasy siódmej. Skład pocztu Aleksander Pawlik oraz Maciej Kosmala chorążowie pocztu sztandarowego, Julia Banasik oraz Oliwia Zielińska przyboczne pocztu sztandarowego.

• 84. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

• W środę, 27 września na cmentarzu w Cedzynie odbyły się uroczystości związane z 84. rocznicą powstania Polskiego Państwa Podziemnego. W uroczystościach wzięli udział nauczyciele oraz młodzież z kieleckich oraz podkieleckich szkół. Nie zabrakło także przedstawicieli z naszej placówki. Julia Banasik, Oliwia Zielińska oraz Olek Pawlik z klasy VII pod opieką wicedyrektora - pana Janusza Syski, godnie reprezentowali poczet sztandarowy naszej szkoły. Podczas wydarzenia, najmłodsi uczestnicy uroczystości zapalili znicze na ponad 100 grobach lokalnych bohaterów z czasów niemieckiej okupacji. Po ich złożeniu został odegrany hymn Armii Krajowej, do którego "Kieleccy Patrioci" odpalili świece dymne w narodowych barwach.Jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tego pięknego, patriotycznego wydarzenia.