Strona główna
Aktualności
Warsztaty profilaktyczne
Na przełomie września i października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych z udziałem socjoterapeuty - p. Łukasza Niewczasa ze Świętokrzyskiego Centrum Profilaktyki i Edukacji w Kielcach. W najbliższym czasie w wyżej wymienionych zajęciach wezmą udział uczniowie klas młodszych - czwartych i piątej. Celem powyższych zajęć jest podniesienie wiedzy uczniów na temat skutków zdrowotnych eksperymentowania i zażywania substancji psychoaktywnych, konsekwencji spożywania alkoholu i palenia papierosów. W trakcie zajęć dzieci zostały również zapoznane z formami wsparcia jakie mogą otrzymać w sytuacjach kryzysowych w miejscu swojego zamieszkania.
IV dzień ZIELONEJ SZKOŁY
Ostatni dzień w Widełkach rozpoczęło kolektywne ziewanie przeplatane gromkim śmiechem - nie z powodu nudy, ale niewyspania, ponieważ nasi uczniowie próbowali zrobić wszystko, by dotrzymać tradycji zielonej nocy. Po śniadaniu zajęliśmy się generalnym sprzątaniem pokoi, a następnie uczestniczyliśmy w zajęciach podsumowujących projekt. W ramach niespodzianki, Pan Mariusz przygotował dla nas warsztaty jedyne w swoim rodzaju. A mianowicie, nasi uczniowie wcielili się w Dziadziusia Tadeusza oraz Babcię Zofię - schorowanych seniorów, którzy mają na dziś wyznaczoną wizytę lekarską. Tadeusz i Zosia muszą wykonać z pozoru banalne czynności: spakować dokumenty na wizytę lekarską, podnieść z podłogi upuszczony przedmiot, zasunąć zamek błyskawiczny w torbie, założyć i zasznurować buty, złożyć swój podpis na dokumencie, włączyć czajnik elektryczny, nalać herbatę do kubka. Dla nastolatka czynności tryw
III dzień ZIELONEJ SZKOŁY
Poranna gimnastyka w dniu trzecim Szkoły Żywej Pamięci nie była dla nikogo zaskoczeniem. Za to jej forma już tak. Nasz ulubiony Góral, żołnierz WOT, Mateusz Zych, zorganizował prawdziwą żołnierską gimnastykę... przy dźwiękach muzyki pop. Toaleta poranna przebiegła wyjątkowo sprawnie. Nad wszystkimi nadzór sprawowała modliszka, która wpadła do ośrodka z krótką wizytą.
II dzień ZIELONEJ SZKOŁY
Dzień drugi na zielonej szkole zapoczątkował malowniczy wschód słońca, a chwilę po nim odbyła się poranna gimnastyka. Bo obfitym śniadaniu i porządkach w pokojach, wyruszyliśmy do Kielc. W Niestachowie dołączyli do nas uczniowie klasy 7 i 8 lokalnej szkoły, pod opieką Pani Dyrektor Elżbiety Kasperek. Pierwszym punktem naszej wspólnej wycieczki był OMPiO oraz więzienie kieleckie. Nasi uczniowie poznali historię więzienia oraz osób tu przetrzymywanych i straconych, a następnie uczestniczyli w warsztatach poświęconych życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. Z ulicy Zamkowej spacerem dotarliśmy do siedziby Instytutu Pamięci Narodowej, Delegatura w Kielcach, na kolejne warsztaty- tym razem poświęcone wybuchowi II wojny światowej oraz kampanii wrześniowej. Nasi uczniowie wykazali się szeroką wiedzą w tym temacie, co zostało zauważone przez prowadzącą warsztaty.
I dzień ZIELONEJ SZKOŁY
5 października grupa uczniów z klas 8 naszej szkoły pod opieką p. Celiny Wsół oraz p. Anny Kędzierskiej rozpoczęła swoją przygodę ze Szkołą Żywej Pamięci, zorganizowaną w Centrum Edukacji Ekologicznej w Widełkach, a realizowaną w ramach Funduszu Patriotycznego ze środków Instytutu Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego.
ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
Dziś w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych i jest to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych.
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście - Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce p. Dariusz Meresiński oraz rodzice pierwszaków.
Próbny egzamin ósmoklasisty
W dniach 28-30 września uczniowie ósmych klas naszej szkoły przystąpili do pierwszego próbnego egzaminu ósmoklasisty, którego celem było zidentyfikowanie wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają doskonalenia, a także zapoznanie ucznia z pracą z arkuszem egzaminacyjnym.
PIERWSZY DZIEŃ JESIENI
23 września 2021 r. Przedszkolaki powitały Pierwszy Dzień Jesieni. Tego dnia „królowały kolory”: brązowy, pomarańczowy, żółty i czerwony. Organizowane były zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które dzieci przyswoiły sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku.
Świętokrzyskie nie hejtuje!
Zapraszamy do obejrzenia spotu reklamowego kampanii społecznej „#świętokrzyskieNIEhejtuje”, która ma za zadanie uświadomić hejterom, jak wielką krzywdę mogą zrobić innym i sobie.
Kampania wojewody świętokrzyskiego skierowana jest do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych i ma zwiększyć świadomość społeczną groźnego zjawiska hejtu. Poruszone zagadnienia dotyczyć będą przyczyn mowy nienawiści, rozpoznawania hejtu i znajomości różnorodnych jego form. Obejmie także psychologiczne, jednostkowe i społeczne skutki hejtu, a także da narzędzia i wiedzę do skutecznej z nim walki, dzięki wsparciu odpowiednich służb i organów państwowych, jak policja, prokuratura czy sądy.
WF z AWF
W bieżącym roku nasza szkoła dołączyła do programu Aktywny powrót do szkoły - WF z AWF. Projekt realizowany jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Jego celem jest poprawa i monitoring stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży po powrocie do zajęć stacjonarnych oraz walka ze skutkami pandemii koronawirusa. Nauczyciele wychowania fizycznego- p. M. Krogulec i p. G. Skowerski, już w czerwcu uczestniczyli w kompleksowych szkoleniach – wykładach i warsztatach o tematyce zdrowotnej, psychologicznej, a także metodycznej, dotyczących przeciwdziałaniu skutkom siedzącego trybu życia, braku aktywności fizycznej, izolacji społecznej i skutkom zdrowotnym, jakie pojawiły się w związku z pandemią. Prowadzone przez specjalistów szkolenia odbywały się na Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Wiedzę zdobytą podczas szkoleń nasi pedagodzy wykorzystują podczas planowania i pro
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
20 września 2020 roku najmłodsze dzieci obchodziły swoje święto – Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji wszystkim Przedszkolakom składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Wasze dzieciństwo trwa jak najdłużej, a uśmiech i dobry humor towarzyszy Wam każdego dnia.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
15 września Przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia wychowawcy – Panie Alicja Bafia – Kuza, Agata Karlińska i Aneta Gawlik zorganizowały działania, które pomogły dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Najmłodsze dzieci od samego rana cieszyły się tym dniem! Odbyła się pogadanka na temat książki The Dot, którą napisała Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie). Następnie dzieci wspólnie bawiły się przy muzyce, tańczyły, liczyły, eksperymentowały, wykonywały prace plastyczne, ozdabiały teren szkoły kredą. A wszystkim zajęciom towarzyszyły kropki. To był wspaniały i niezapomniany dzień!
Blisko przyrody...
W dniu 22.09.2021 klasa 1b wraz z wychowawcą p. Elżbietą Pytel odwiedziła Gospodarstwo Nasienno-Szkółkarskie w Sukowie Papierni.
Uczniowie zostali zapoznani z procesem produkcji szkółkarskiej. Zwiedzali przechowalnię nasion buka i dębu, halę siewów i pola produkcyjne. Dzieci nauczyły się, jak zasadzić drzewo. Dzięki temu nie będą miały problemu z zasadzeniem swojego drzewka z sadzonki, którą otrzymały w prezencie.
ROCZNICA TRAGICZNEGO WRZEŚNIA
Uczniowie naszej szkoły, znając historię związaną z 17 września 1939 r., oddali hołd poległym i pomordowanym na Wschodzie. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę okolicznościową, a uczniowie na lekcjach historii oglądali film poświęcony tematyce tamtych wydarzeń.
17 września. To ważna data w historii naszego kraju. Tego dnia, 82 lat temu, na rozkaz Stalina na pozbawione obrony tereny wschodniej Rzeczpospolitej ruszyło 700 tys. rosyjskich żołnierzy. ZSRR najechał na Polskę na mocy paktu Ribbentrop-Mołotow. Porozumienie pomiędzy Berlinem a Moskwą podpisano w Niemczech 23 sierpnia 1939 r. Było ono niezgodne z prawem międzynarodowym. Oficjalnym powodem wkroczenia Armii Czerwonej był rzekomy rozpad państwa polskiego. Według władz ZSRR konieczna była ochrona Ukraińców oraz Białorusinów, którzy mieszkali na terenie II RP.
Kreatywnie na świeżym powietrzu
Dziś uczniowie klasy I b i II spędzili dzień na warsztatach rękodzieła w Górach Świętokrzyskich. Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Elżbieta Pytel, Joanna Śliwa i Ewelina Straż. Dzieci brały udział w zajęciach podczas których nauczyły się wielu ciekawych i pożytecznych rzeczy. Zajęcia rozpoczęły się pokazem rozpalania ogniska, wszystkie dzieci próbowały swoich sił w rozpalaniu ognia za pomocą krzesiwa. Następnie mogły sobie upiec kiełbaski na kijach. Dzieci poznały również historię filtrowania wody, przygotowywały samodzielnie filtry z dostępnych materiałów m.in. z mchu, pisku, węgla drzewnego i żwiru. W nagrodę za prawidłowo wykonane zadanie miały możliwość oddania dwóch strzałów z wiatrówki do samodzielnie wykonanej tarczy. Kolejne zajęcia to nie lada sztuka – nauka szycia portfelika z filcu przy użyciu igły, nitki i nożyczek. Dla naszych uczniów to nic trudnego. Kolejnym wyzwaniem b
Warsztaty w Politechnice Świętokrzyskiej
Co asfalt i ropa naftowa mają ze sobą wspólnego? Czego używa się do budowy dróg? Czy "złoto głupców" przynosi fortunę? Czy każdy dźwięk jest słyszalny jednakowo dla wszystkich żywych stworzeń, w tym ludzi w różnym wieku? Jak zaprogramować robota? Jak mierzyć napięcie i udekorować meble listwami led? Czy są ludzie, którzy nie potrafią nic narysować? Jak zaprojektować dom? Na te i inne pytania poznaliśmy odpowiedzi w ramach kolejnej edycji Politechnika Dzieciom- Świat Młodego Odkrywcy. Klasy 8 naszej szkoły, pod opieką pań: Anny Kędzierskiej, Małgorzaty Ogrodnik, Marianny Piątek oraz Celiny Wsół, przemierzyły ponad 10 000 kroków po korytarzach Politechniki Świętokrzyskiej, zgłębiając tajniki architektury, budownictwa, robotyki i wieeeelu innych dziedzin nauki. Do wielu miejsc nie dotarli, ograniczeni czasowo.
Angielski w ramach zajęć pozalekcyjnych
Zachęcamy do zapisów na kurs języka angielskiego prowadzonego przez firmę zewnętrzną, w ramach zajęć pozalekcyjnych na terenie naszej szkoły. Więcej informacji na temat zajęć można będzie uzyskać w trakcie wywiadówki - 15 września - bezpośrednio od przedstawicieli szkoły językowej Learn English lub przez kontakt telefoniczny:
Infolinia pomocy
Informujemy, iż od poniedziałku, 6 września, działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl. Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Stypendium Burmistrza wręczone
Niezmiernie miło jest nam poinformować, że aż dziesięcioro uczniów naszej szkoły otrzymało stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce za uzyskanie na koniec roku szkolnego 2020/2021 średniej ocen 5,7 i wyżej.
Nagrodę w wysokości 500zł otrzymali:
Rybak Nikola - 5,72
Kosmala Maciej - 5,73
Słowiński Jakub - 5,73
Stołówka szkolna zaprasza
Informujemy, że w roku szkolnym 2021/2022 dzienna stawka żywieniowa wynosić będzie 4,00 zł.
Wszystkich zainteresowanych korzystaniem ze stołówki szkolnej zawiadamiamy, że wydawanie posiłków odbywać się będzie od poniedziałku 13 września na dostosowanych do wymagań i zaleceń reżimu sanitarnego warunkach.
Godziny dzwonków
Środa 09.07.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych