Strona główna
Aktualności
CO OFERUJĄ SZKOŁY BRANŻOWE?
Jaką szkołę ponadpodstawową wybrać i jak zrobić to mądrze? To pytanie, które na pewno zadaje sobie teraz wielu 8-klasistów, którym niebawem przyjdzie zakończyć naukę w szkole podstawowej. Zapraszamy na przegląd oferty szkół branżowych województwa świętokrzyskiego przygotowany przez ekspertów Kuratorium Oświaty w Kielcach. Może postawienie na naukę konkretnego zawodu będzie właściwym wyborem? Przecież znane powszechnie porzekadło mówi: "Wybierz zajęcie, który kochasz, a nie przepracujesz żadnego dnia w życiu”.
NOWE OBOSTRZENIA, OD 29 MARCA PRZEDSZKOLA BĘDĄ ZAMKNIĘTE
Na skutek zaostrzenia reżimu sanitarnego w związku ze zwalczaniem i przeciwdziałaniem epidemii koronawirusa – od 29 marca żłobki i przedszkola będą zamknięte. Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej). To kolejne obostrzenia w sektorze edukacji, które zostaną utrzymane przynajmniej do 9 kwietnia, czyli przez dwa tygodnie. Okres ten obejmie przerwę związaną z Wielkanocą. Co dalej? Zależy od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w kraju.
TALENT SHOW NA PRZYWITANIE PANI WIOSNY
Wiosna coraz śmielej daje o sobie znać. Dni stają się dłuższe, temperatura rośnie, a złociste słońce, którego przez długie tygodnie nam brakowało, sprawia, że czujemy w sobie nowe pokłady energii, także tej twórczej. Udowodnili to uczniowie klasy "0", którzy z wielkim animuszem przygotowali "Wiosenny Pokaz Talentów". Były wiersze i piosenki, nawet te anglojęzyczne oraz prezentacja umiejętności strażackich. Śmiałkowie przynieśli również prace plastyczne, a na deser rozległ się chóralny śpiew. Chcesz być świadkiem tego wydarzenia? Zapraszamy do obejrzenia filmu. Zaś uczniom "zerówki", gratulując kreatywności, życzymy, żeby niczym wiosenne pąki, rozkwitały ich talenty.
UCZNIOWIE PRZYWITALI WIOSNĘ, WIOSNA PRZYWITAŁA NAS ŚNIEGIEM
Astronomiczna wiosna rozpoczęła się pod znakiem zimowych krajobrazów. Nie tylko na nowo chwycił mróz, ale także spadł śnieg. Trawy, wśród których spodziewaliśmy się raczej wielokolorowych kwiatów, pokryły się białym puchem. Co na to uczniowie młodszych klas naszej szkoły? Nie zważając na tę niespodziankę, zrobili wszystko, aby o tym, że wiosna nastała, informowała nie tylko kartka w kalendarzu. Tradycji stało się zadość. Były barwne stroje, kosze kwiatów i topienie marzanny. I to wszystko zdalnie.
Z ŻYCIA ŚWIETLICY: BARWNIE I SKOCZNIE
9W ostatnim tygodniu przed zawieszeniem zajęć stacjonarnych w klasach 1-3 szkoły podstawowej i przejściem na zdalne nauczanie świetlica - jak zawsze - tętniła życiem. Pełną parą ruszyły przygotowania do powitania wiosny. Pod czujnym okiem wychowawców powstały klimatyczne ozdoby, a z nich imponująca dekoracja. Wszyscy mieli pełne ręce roboty. I nogi też... Jak to możliwe? Niestrudzeni wychowankowie świetlicy mieli okazję spróbować swoich sił w konkurencji skoku wzwyż. Jak wypadli? Na obu polach sukces. Warto mierzyć wysoko.
MIEĆ OKO NA WIEDZĘ, FASCYNUJĄCY ŚWIAT NAUKI Z PROFESOREM PYTALSKIM
4Mówi się, że są zwierciadłem duszy. To dzięki nim wiemy, jak wygląda świat i potrafimy się w nim odnaleźć. Za ich pośrednictwem, jak oszacowano, trafia do mózgu 80 procent pozyskiwanych informacji. Jednak sposób ich funkcjonowania oraz ich możliwości, mimo licznych badań, wciąż nie są w pełni znane. Ludzie starają się rozwikłać wszelkie tajemnice związane z okiem człowieka. Jakie możliwości ludzkiego wzroku wciąż wprawiają nas w osłupienie? Na to pytanie próbowały znaleźć odpowiedź nasze przedszkolaki wspólnie z niezawodnym Profesorem Pytalskim. To kolejna odsłona projektu edukacyjnego "Od przedszkolaka do profesora".
8-KLASIŚCI OFICJALNIE PRZETESTOWANI, PISALI EGZAMINY PRÓBNE Z CKE
Uczniowie klas ósmych wielu szkół podstawowych w całym kraju znaleźli się w krzyżowym ogniu pytań. Jak do tego doszło? 17, 18 i 19 marca 2021 roku przystąpili do próbnego egzaminu przygotowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną według nowych wytycznych obowiązujących jednorazowo, bo tylko w roku szkolnym 2020/2021. Pod lupą znalazła się wiedza z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Swoją aktualną formę w tym zakresie testowali również nasi wychowankowie. Chociaż teraz zdania na temat tego, jak "poszło", były podzielone, to wierzymy, że w maju wszyscy jednym głosem powiedzą, że: "bardzo dobrze".
JAKĄ DROGĄ DALEJ? ZOBACZ, CO OFERUJĄ NASZE LICEA
To może być kluczowa decyzja w życiu każdego młodego człowieka. Z pewnością jest jedną z najtrudniejszych na dotychczasowej ścieżce edukacyjnej. Wybór szkoły! Liceum a może technikum? Jaki profil - humanistyczny czy matematyczny? A może postawić na naukę języków obcych? Co na to szkoły ponadpodstawowe? Wychodzą naprzeciw oczekiwaniom 8-klasistów i zapraszają na zdalne poznanie szkoły i jej oferty. Zachęcamy do zapoznania się z informatorem, który - być może - niejednemu uczniowie rozjaśni w głowie i pomoże znaleźć coś dla siebie. Dziś prezentujemy kieleckie licea.
NAJMŁODSI UCZNIOWIE WRACAJĄ DO NAUKI ZDALNEJ
Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności na Covid-19 w Polsce, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych – to najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu szkół i placówek wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej. Tym samym do uczniów klas 4-8 ponownie dołączają ci, którzy uczęszczają do klas 1-3. Jedynie oddziały wychowania przedszkolnego i punkty przedszkolne nadal pracują bez zmian, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego. Dyrektorzy szkół, mimo obostrzeń, mogą wciąż organizować uczniom klas ósmych konsultacje przygotowujące do majowego egzaminu.
ZŁAPALI "BYKI" ZA ROGI, POZNAJCIE SZKOLNYCH MISTRZÓW ORTOGRAFII
4Polszczyzna jest jednym z najbardziej skomplikowanych języków europejskich. Jej zawiłości sprawiają, że z prawidłowym zapisaniem tekstu niejeden miał nie lada problem. W gąszczu najeżonym trudnościami ortograficznymi, gramatycznymi i składniowymi łatwo się pogubić. Są jednak tacy, którzy z zawiłościami tego typu radzą sobie bohatersko, mimo że są jeszcze bardzo młodymi adeptami języka ojczystego. Poznajcie szkolnym mistrzów ortografii w kategorii klas I-III. To Jan Baran z klasy III "a" oraz Krystian Pogłódek z klasy III "b". Obaj chłopcy oraz Maja Szyba i Lena Zielińska (III „a”) - laureatki drugiego miejsca - będą reprezentować naszą szkołę w XXV Gminnym Konkursie Ortograficznym organizowanym tradycyjnie w ramach obchodów Tygodnia Kultury Języka.
ŚWIETLICA ZAPRASZA: STWÓRZ WIOSENNY KWIAT, WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE!
Pierwsze kolory po zimowej monotonii to właśnie ich zasługa. Wiosenne kwiaty, bo o nich mowa, stały się motywem przewodnim niejednego działa sztuki. Zachwycali się nimi malarze, wśród nich natchnienia szukali poeci, o nich powstawały pełne entuzjazmu piosenki... Również i uczniowie naszej szkoły mogą poczuć ten wyjątkowy klimat, przygotowując pracę na świetlicowy konkurs zatytułowany "Wiosenne kwiaty". Co należy zrobić? Zadanie polega na stworzeniu techniką przestrzenną kwiatu, który kojarzy się z początkowymi akcentami wiosny. Wychowawcy świetlicy na prace czekają do 25 marca. Chociaż konkurs jest dedykowany w szczególności uczniom klas 1-3, wychowawcy świetlicy do udziału w nich zapraszają wszystkich chętnych.
ZDALNIE I STACJONARNIE - O BEZPIECZEŃSTWIE ZAWSZE WARTO ROZMAWIAĆ
12O bezpieczeństwie nigdy nie można zapominać. W czasach koronawirusa, kiedy wiele osób przejawia zmęczenie, szczególnie ważne wydaje się przypominanie o tym, co teoretycznie każdy wiedzieć powinien. 3 i 4 maja 2021 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach poprowadzili zajęcia w formie zdalnej z uczniami klas IV – VIII naszej szkoły. Przedszkolaki z kolei mogli wziąć udział w takich warsztatach na żywo. Tematem spotkań było szeroko rozumiane bezpieczeństwo pieszych - najsłabszych uczestników w ruchu drogowym.
OSTATNIA PROSTA PRZYGOTOWAŃ DO EGZAMINU, KONSULTACJE DLA 8-KLASISTÓW
Uwaga 8-klasiści! Z zachowaniem reżimu sanitarnego, z uwzględnieniem przepisów dotyczących ograniczeń, nakazów i zakazów wynikających ze stanu epidemii koronawirusa oraz - oczywiście - w trosce o jak najlepsze wyniki na majowych egzaminach sprawdzających wiedzę z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Nasza szkoła organizuje konsultacje z przedmiotów objętych egzaminem na zakończenie szkoły podstawowej. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do lektury.
KOBIETA NIEJEDNO MA IMIĘ, NIEZWYKŁA GALERIA NA DZIEŃ KOBIET
24Od początku ludzkiej pracy twórczej honorowe miejsce w sztuce zajmował motyw kobiety. Ewoluował on w poszczególnych okresach, raz eksponując naturalne piękno, innym razem podkreślając subtelność kobiecej natury. Również malarstwo współczesne, podobnie zresztą jak cała historia sztuki, składa hołd kobiecości, jako trudnemu do pojęcia, tajemniczemu i zawsze fascynującemu zjawisku. Czego można dowiedzieć się, patrząc na poszczególne reprodukcje? Zapraszamy do obejrzenia niezwykłej galerii fotografii, w której to uczennice klas 4-8 wcieliły się w niewiasty uwiecznione przez mistrzów pędzla.
Z ŻYCIA ŚWIETLICY: W OCZEKIWANIU NA WIOSNĘ
14Chociaż za oknem pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie, a zima nie daję za wygraną, od czasu do czasu przypominając o sobie, mrożąc nasze nosy, wychowankowie świetlicy nie mogą narzekać na nudę. Wspólne odrabianie lekcji, kształtowanie postawy wzajemnej pomocy, tropienie nadchodzącej wielkimi krokami wiosny, rozwijanie talentów artystycznych, dekorowanie świetlicowych pomieszczeń samodzielnie wykonanymi pracami oraz dbanie o sprawność fizyczną - to tylko niektóre wydarzenia z życia świetlicy w minionym tygodniu.
ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ KOBIET. UCZENNICE Z KORONĄ POD OCHRONĄ
Średnio wymawiają 16 tysięcy słów dziennie i spędzają rok ze swojego życia przed szafą z ubraniami, rozważając, jaką kreację tym razem założyć. Te naukowe wyliczenia mówią oczywiście o kobietach, których święto przypada na 8 marca. Dlaczego? Jak tłumaczy jeden z popularnych memów, ponieważ są... ósmym cudem świata. W tym wyjątkowym dniu panowie - i co młodsi, i ci mający nieco więcej wiosen na karku - nie mogą zapomnieć o paniach, którym - wszystkim bez wyjątku - składają najserdeczniejsze życzenia. Dla naszych uczennic Samorząd Uczniowski przygotował ciekawą propozycję, dzięki której każda będzie mogła poczuć się jak królowa. "Z koroną będziesz pod ochroną" - zachęcają organizatorzy.
NOWOCZESNE LEKCJE Z KODOWANIEM W ROLI GŁÓWNEJ
26Naukę programowania powinno się rozpocząć już od lat przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Wówczas dziecko, obdarzone naturalną dociekliwością, spragnione jest odkrywania tajemnic świata. W minionym tygodniu najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w niecodziennych lekcjach, podczas których mogli się poczuć jak początkujący naukowcy. W roli głównej, oprócz oczywiście dzieci, wystąpiły nowoczesne technologie, zdalnie sterowane roboty i plansze do kodowania. A jak wiadomo - najlepsza nauka i zabawa często idą w parze.
KU PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH!
Dla nas - bohaterowie, którzy niezłomnie bronili ojczystej ziemi. Dla komunistów - wrogowie, wyklęci żołnierze, ponieważ nie godzili się na oddanie Polski w ręce ZSRR. 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który przypomina o bohaterach polskiego podziemia antykomunistycznego z lat 1944-63. W całej Polsce, w różnych miejscach, oddajemy im cześć. Również nasza szkoła zawsze pamięta o tych, których przez lata marginalizowano, przedstawiając ich życie w jak najgorszym świetle. Wszakże każdy, kto Polskę nosi w sercu, powinien wiedzieć, kim byli Danuta Siedzikówna "Inka", Feliks Selmanowicz "Zagończyk", Major Zygmunt Szendzielarz "Łupaszko", Rotmistrz Witold Pilecki "Witold", czy Mieczysław Dziemieszkiewicz "Rój".
ŚWIETLICA SZKOLNA: SEZON WIOSENNY ZACZĄĆ CZAS!
1Na ten moment wielu uczniów czekało z utęsknieniem. Zmęczeni zimowymi temperaturami oraz przeplatającymi się opadami deszczu i śniegu odetchnęli z ulgą. Wszak przyszła znacznie wcześniej niż zwykle, ale akurat tego gościa nikt nie będzie wypraszał. Mowa oczywiście o wiośnie. Co na to świetlica naszej szkoły? Oczywiście, sezon zabaw i aktywności na świeżym powietrzu oficjalnie został rozpoczęty. Pierwsza grupa już w piątek, 26 lutego, ruszyła, aby pograć w piłkę na boisku "ORLIK". Zabawa była przednia, a wysoka temperatura i intensywnie świecące słońce pozwalały zapomnieć o tym, że to dopiero... luty.
W MARCU PRÓBNE EGZAMINY Z CKE
Można śmiało powiedzieć, że przygotowania do majowych egzaminów 8-klasisty wkraczają w decydującą fazę. Aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, Dyrekcja naszej szkoły postanowiła przeprowadzić kolejny test. W dniach 17-19 marca odbędą się próbne egzaminy 8-klasisty organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. To niezwykle ważna próba, gdyż będzie szansa na zmierzenie się z arkuszami przygotowanymi według nowych wytycznych. Eksperci opracują zadania w oparciu o obniżone wymagania egzaminacyjne (będą one obowiązywać jednorazowo, w bieżącym roku, w związku ze zdalną nauką). Uszczupleniu – w stosunku do egzaminów w latach 2019–2020 – ulegnie również liczba punktów, jaką można uzyskać za rozwiązanie zadań w danym arkuszu egzaminacyjnym. To także znakomita okazja do zapoznania zdających z obowiązującymi podczas egzaminów procedurami.
Godziny dzwonków
Środa 09.07.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych