Polszczyzna jest jednym z najbardziej skomplikowanych języków europejskich. Jej zawiłości sprawiają, że z prawidłowym zapisaniem tekstu niejeden miał nie lada problem. W gąszczu najeżonym trudnościami ortograficznymi, gramatycznymi i składniowymi łatwo się pogubić. Są jednak tacy, którzy z zawiłościami tego typu radzą sobie bohatersko, mimo że są jeszcze bardzo młodymi adeptami języka ojczystego. Poznajcie szkolnym mistrzów ortografii w kategorii klas I-III. To Jan Baran z klasy III "a" oraz Krystian Pogłódek z klasy III "b". Obaj chłopcy oraz Maja Szyba i Lena Zielińska (III „a”) - laureatki drugiego miejsca - będą reprezentować naszą szkołę w XXV Gminnym Konkursie Ortograficznym organizowanym tradycyjnie w ramach obchodów Tygodnia Kultury Języka.
Ze względu na złożoną gramatykę, od której reguł jest wiele wyjątków, trudną wymowę, ortografię i wiele innych kwestii język polski figuruje w absolutnej czołówce praktycznie wszystkich zestawień z najtrudniejszymi językami świata. Co na to nasi uczniowie?
3 marca odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny, w którym wzięli udział reprezentanci wszystkich klas I-III. Komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia, ale udało jej się wyłonić zwycięzców. Jan Baran (III "a") oraz Krystian Pogłódek (III "b") wykazali się najlepszą znajomością zasad ortograficznych i nie dali złapać się na niejeden haczyk w naszpikowanym trudnościami dyktandzie. Tuż za chłopcami znalazły się Maja Szyba i Lena Zielińska (obie III "a") i to im przypadła zaszczytna druga lokata. Cała czwórka, dla której niestraszna żadna "gżegżółka", będzie reprezentować naszą szkołę w XXV Gminnym Konkursie Ortograficznym.
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Natomiast, ci którzy spisali się najlepiej, zostali nagrodzeni książkami ufundowanymi przez Dyrekcję naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w walce z czyhającymi na każdego ucznia trudnościami.