Strona główna
Aktualności
TRZYMAMY KCIUKI ZA 8-KLASISTÓW!
Drodzy 8-klasiści! Przed Wami niezwykle ważne wydarzenie – egzamin, który sprawdzi wiedzę i umiejetności opanowane przez Was w szkole podstawowej. Życzymy Wam sprzyjającego szczęścia i niegasnącego optymizmu. Aby lata nauki zaowocowały jak najlepszymi wynikami na egzaminie. Niech towarzyszy Wam spokój, skupienie oraz wiara we własne możliwości. Niech spełnią się Wasze oczekiwania, a drzwi wymarzonych szkół niech staną przed Wami otworem. Trzymamy kciuki!
KORESPONDENCYJNY TURNIEJ GIER I ZABAW
5914 maja 2021 roku w hali sportowej usytuowanej przySzkole Podstawowej im. Partyzantów Armii Krajowej Ziemi Kieleckiej w Sukowie rozegrane zostały zawody sportowe w ramach Mini Olimpiady Turnieju Gier i Zabaw z udziałem uczniów klas nauczania początkowego. Z uwagi na stan epidemiczny w naszym kraju rywalizacja miała charakter korespondencyjny. Emocjom sportowym oraz radości nie było końca. Uczniowie, wykonując poszczególne zadania ruchowe, walczyli z upływającym czasem oraz z wirtualnym przeciwnikiem. Zawody uznano za udane, a opinia dzieci jest najważniejsza.
OSTATNIA PROSTA PRZED EGZAMINEM, ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z WYTYCZNYMI CKE, MEiN I GIS
8-klasiści intensywnie powtarzają zdobytą w szkole podstawowej wiedzę, gdyż wielkimi krokami zbliża się czas niezwykle istotnej próby. W związku z sytuacją epidemiczną egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzany zgodnie ze specjalnymi wytycznymi przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, Ministerstwo Edukacji i Nauki i Głównego Inspektora Sanitarnego. O czym muszą pamiętać uczniowie przed wejściem na salę egzaminacyjną? O co szkoła musi zadbać, aby zapewnić bezpieczne i higieniczne warunki pracy w czasie pandemii? Zachęcamy do lektury.
BEZPIECZNIE NA WSI, ETAP SZKOLNY KONKURSU ROZSTRZYGNIĘTY
Zakończył się I szkolny etap konkursu „Bezpiecznie na wsi”, realizowanego w ramach projektu edukacyjnego „Razem dla bezpieczeństwa w powiecie kieleckim”. Udział w nim wzięli uczniowie z klas V – VIII zainteresowani powyższą tematyką. Na kolejny szczeblu powiatowym reprezentować naszą szkołę będą ci, którzy wypadli najlepiej, czyli Wiktor Prędotka z klasy V i Wojciech Pustuła z klasy VI "a". Zwycięzcom szkolnych eliminacji gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w II etapie konkursowych zmagań.
"SZKOŁA NA WIDELCU" W NASZYM WYDANIU, NAJMŁODSI CZEKAJĄ NA GŁOSY
Zdrowe jedzenie zaczyna się od edukacji, i to najlepiej od najmłodszych lat. Dobry przykład w szkole i w domu może wpływać pozytywnie na zmianę nawyków żywieniowych i dlatego do odkrywania świata jedzenia poprzez praktykę zachęca Program „Dobrze jemy ze Szkołą na Widelcu”. Nasi uczniowie, którzy biorą udział w tej akcji, liczą na wsparcie. W ramach projektu powstały cztery konkursowe filmy, których autorami są uczniowie "zerówki" oraz z klas: 1, 2 i 3 "a". Aby poszczególne grupy mogły przejść do kolejnego etapu zmagań, muszą skompletować wymaganą liczbę głosów.
WIRTUALNA AKADEMIA Z OKAZJI 230. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
W tym roku świętujemy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej ustawy zasadniczej, regulującej organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli. Jest to wyjątkowy czas dla wszystkich Polaków i osób związanych z naszym krajem. Również nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i pod okiem nauczycielek języka polskiego - Aleksandry Górniak-Bandury i Wiolety Smelcerz przygotowali wirtualną akademię upamiętniającą to przełomowe i zarazem symboliczne wydarzenie. Zapraszamy do wspólnej wędrówki przez dzieje ukochanej Ojczyzny.
230 LAT MINĘŁO, WSPOMINAMY UCHWALENIE KONSTYTUCJI 3 MAJA
„Ustawa rządowa” z 1791 roku stanowiła przełom w dziejach ustroju Rzeczypospolitej. Likwidowała dotychczasowy ustrój mieszany i wprowadzała monarchię konstytucyjną opartą na oświeceniowych zasadach zwierzchnictwa narodu i trójpodziału władzy. Konstytucja 3 Maja jest wyjątkowa, ale nie tylko dlatego, że druga na świecie i pierwsza w Europie, ale przede wszystkim dlatego, że mimo fatalnej dla Rzeczypospolitej sytuacji politycznej i militarnej powstała jako przemyślany początek zmian! Była wyrazem wiary, determinacji i nadziei na zachowanie wolności.
MAŁYMI KROKAMI WRACA STACJONARNE NAUCZANIE, NA POCZĄTEK KLASY 1-3
Sytuacja epidemiczna na tyle się poprawia, że w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa wracamy do normalnej pracy szkół. Od 4 maja do nauki stacjonarnej wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach stopniowo starsi uczniowie. Od 31 maja szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały już wyłącznie w trybie stacjonarnym.
#MOJA FLAGA, BIAŁO-CZERWONE SERCA ZABIŁY DLA OJCZYZNY
122. maja obchodzimy jedno z najmłodszych świąt państwowych – Dzień Flagi. To z nią się utożsamiamy i wokół niej tworzymy wspólnotę. Biało-czerwone barwy towarzyszą nam w szczególnie ważnych chwilach. Dziś to my - społeczność związana ze Szkołą Podstawową w Sukowie, przystępując do akcji #MOJAFLAGA, chcieliśmy pokazać, jak dumni jesteśmy z tego, że jesteśmy Polakami. Nasze serca są biało-czerwone. Okna i balkony naszych domów oraz ich otoczenie też... Zapraszamy do odwiedzenia okolicznościowej galerii.
BIAŁO-CZERWONO NA ZNAK MIŁOŚCI DO OJCZYZNY!
2 maja obchodzimy Dzień Flagi. W trudnym okresie pandemii koronawirusa, nawet pozostając w domach, możemy aktywnie włączyć się w patriotyczne świętowanie majówki. Biuro Programu "Niepodległa", chcąc pokazać, że Polacy chętnie angażują się w kultywowanie narodowych tradycji, ponownie zorganizowało akcję "Moja flaga". Reguły są proste: należy wywiesić biało-czerwoną flagę, zrobić okolicznościowe zdjęcie, a na koniec opublikować je z odpowiednim hasztagiem w mediach społecznościowych. Wierzymy, że nasi uczniowie staną na wysokości zadania i ochoczo przystąpią do akcji #moja fłaga. Ważne, żeby pokazać właśnie teraz, że potrafimy się jednoczyć i manifestować miłość do Ojczyzny oraz przywiązanie do barw narodowych. Do zamieszczania biało-czerwonych zdjęć na naszym facebookowym profilu zachęca Samorząd Uczniowski.
ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ, 78. ROCZNICA POWSTANIA W GETCIE
Powstanie w getcie warszawskim wybuchło 19 kwietnia 1943 roku. W tym roku przypada jego 78. rocznica. Co my możemy zrobić w czasie epidemii, aby godnie uczcić te wydarzenia? Samorząd Uczniowski naszej szkoły na tę okoliczność przygotował wymowną gazetkę ścienną, zaś na lekcjach historii uczniowie zobaczyli tematyczne filmy. Jak głosi hasło tegorocznych obchodów: "Łączy nas pamięć". Należy zatem pamiętać, że postawa miłości do narodu, heroizmu i poświęcenia dla dobra ogółu są godne czci i kultywowania. To właściwe drogowskazy dla współczesnych uczniów.
KATYŃ - PAMIĘTAMY!
13 kwietnia obchodzony jest jako Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Dlaczego wybór padł na tę datę? Otóż 13 kwietnia 1943 r. niemieckie radio podało informację o odkryciu grobów polskich oficerów zamordowanych przez żołnierzy radzieckich. Polacy zginęli od strzałów w tył głowy. W odpowiedzi radio w Moskwie nadało komunikat mówiący, iż "oszczercy Goebbelsa rozpowszechniali podłe wymysły". Sowieckie Biuro Informacji ogłosiło także, że polscy jeńcy, którzy byli zatrudnieni na robotach budowlanych, wpadli w ręce „niemieckich katów faszystowskich”. Polacy nigdy nie ustali w walce z zakłamywaniem historii. Katyń 1940 - pamiętamy!
SUKCES NASZEJ UCZENNICY NA SZCZEBLU WOJEWÓDZKIM!
Sukces uczennicy naszej szkoły! Julia Zielińska z klasy VIII A została finalistą III etapu IV Wojewódzkiego Konkursu z języka polskiego dla szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2020/2021. Serdecznie gratulujemy sukcesu, który jest wynikiem ciężkiej pracy i zaangażowania Julki, a także nauczycielki języka polskiego - pani Aleksandry Górniak-Bandury, która przygotowywała swoją podopieczną do konkursu.
RAZ W SZKOLE, RAZ W DOMU - ZMIANA W PRACY KLAS 1-3
W poniedziałek 26 kwietnia w 11 województwach, w tym również w świętokrzyskim, najmłodsi uczniowie z klas 1-3 wrócą do szkolnych ław. Stanie się to jednak na nowych zasadach. Chodzi o nauczanie hybrydowe. Co to w praktyce oznacza? Wiążę się to z tym, że w celu zminimalizowania ryzyka zakażenia koronawirusem, najmłodsi będą się uczyli rotacyjnie - raz zdalnie, raz stacjonarnie. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem dowozów uczniów do szkoły na zajęcia stacjonarne.
NAJMŁODSI WRACAJĄ DO SZKOŁY
Od poniedziałku 19 kwietnia 2021 roku dzieci z punktów przedszkolnych i oddziału przedszkolnego wracają do stacjonarnego funkcjonowania. Powrót najmłodszych do przedszkoli to pierwszy krok luzowania obostrzeń. Nadal nie wiadomo, kiedy do szkół zawitaja ponownie uczniowie klas I-III oraz starsi. W ich przypadku nadal obowiązuje nauka zdalna. Dziś wiadomo, że stan ten potrwa przynajmniej do 25 kwietnia.
KWIATÓW CI U NAS DOSTATEK, KONKURS NA PRZYWITANIE WIOSNY ROZSTRZYGNIĘTY...
6Wiosna to piękna pora roku. Wokół zaczyna się zielenić. Przyroda budzi się z zimowego snu. Coraz częściej słychać świergot ptaków. Dni stają się dłuższe. Rozkwitają pąki na drzewach i krzewach. Pojawiają się pierwsze kwiaty. Te ostatnie stały się motywem przewodnim konkursu zorganizowanego przez świetlicę naszej szkoły. Spośród przedstawionych prac największe uznanie jury uzyskały kwiatowe propozycje Filipa Siudaka z klasy I i Zuzanny Skrzeczyny z klasy III B. A że również i pozostałe wizualizacje stały na wysokim artystycznie poziomie to wszyscy uczestnicy - a było ich kilkanaścioro - zmieścili się na podium.
MIEĆ UŚMIECH NA DŁONI, OPTYMIZM JEST ZARAŹLIWY
10"NIE WIDAĆ MNIE, ALE WSZYSTKO U MNIE OK..." - to ogólnopolska akcja, do której przyłączenia zaprasza Samorząd Uczniowski. Jak to zrobić? Wystarczy znaleźć wolną chwilę, aby na swojej dłoni namalować minę, która byłaby odzwierciedleniem towarzyszącego w danej chwili nastroju. Potem szybka fotka i komentarz pod stosownym wpisem na profilu naszej szkoły na Facebooku. Mimo że szaleje epidemia koronawirusa, przyszło nam ograniczyć kontakty społeczne do minimum, a za oknami zamiast wiosennego słońca śnieżna zadymka, potrafimy się cieszyć. Dowód? Wystarczy spojrzeć na nadchodzące do nas zdjęcia. Przecież szczęście jest w nas i jest ono uzależnione od tego, jak patrzymy na świat. Zarażajmy się... optymizmem.
NIECHAJ ZABRZMI ALLELUJA!
Niech radość z faktu, że Jezus zmartwychwstał, by pokonać śmierć, przenika nasze serca, a moc Dobrej Nowiny sprawi, że naszą codzienność przepełni nadzieja i wiara w to, że w Chrystusie mamy przewodnika na drodze do zbawienia. Całej społeczności szkolnej oraz naszym przyjaciołom życzymy, by w labiryncie życia zawsze towarzyszył Mesjasz i Jego błogosławieństwo. Ciepłych i pogodnych Świąt Zmartwychwastania Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności. Niechaj zabrzmi Alleluja!
PRZYNAJMNIEJ DO 18 KWIETNIA UCZYMY SIĘ ZDALNIE...
Ze względu na trudną sytuację spowodowaną epidemią koronawirusa, podjęto decyzję o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń. Oznacza to, że w poniedziałek 12 kwietnia 2021 roku dzieci i młodzież nie wrócą do przedszkoli i szkół. Co dalej? Rozważane są różne scenariusze. Aktualnie wiadomo, że nauka zdalna potrwa przynajmniej do 18 kwietnia 2021 r. - W przyszłym tygodniu będziemy podejmować kolejne decyzje - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
WIELKANOC TUŻ-TUŻ, PALMY I PISANKI ROBIĄ WRAŻENIE!
1Zbliża się radosny okres Świąt Wielkanocnych, który niesie ze sobą głębokie refleksje, budząc w ludziach optymizm i nadzieję na lepsze jutro. Czując ten klimat, uczniowie klas młodszych przystąpili do działania. W efekcie powstały kolorowe pisanki oraz ręcznie zdobione palmy. Chociaż tylko najpiękniejsze, zdaniem szkolnego jury, palmy i pisanki trafiły na konkurs gminny, to warto podkreślić, że wszyscy młodzi artyści stanęli na wysokości zadania i swoim zaangażowaniem i kreatywnością sprawili, że wszyscy poczuli magiczną aurę oczekiwania na cud zmartwychwstania.
Godziny dzwonków
Środa 09.07.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych