Strona główna
Aktualności
WIOSNA, PRZYRODA I WIELKANOC - PLAN PRACY ŚWIETLICY
Chociaż myśli większości z nas zaprzątnięte są innymi sprawami, nie da się ukryć, że Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Właśnie rozpoczynamy Wielki Tydzień. W tym wyjątkowym czasie wychowawcy świetlicy szkolnej proponują nie rezygnować z aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. Zachęcamy do obserwowania rozkwitającej na wiosnę przyrody, śledzenia ptaków i rozpoznawania ich odgłosów. W klimacie przedświątecznym warto dołączyć do ogólnopolskiej akcji zaproponowanej przez Pierwszą damę Rzeczpospolitej Polskiej Panią Agatę Kornhauser –Dudę. O co w niej chodzi? Zadaniem jest wykonanie kartki wielkanocnej dla ważnych dla kogoś szczególnie dla nas ważnego. Zatem warto się postarać.
BARANKI, PISANKI I INNE NIESPODZIANKI, CZYLI ZERÓWKA SZYKUJE SIĘ DO ŚWIĄT
Święta wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Uczniowie naszej "zerówki" tydzień rozpoczynają od zadumy nad atmosferą tych szczególnych dni oraz nad tym, jak ją budować. Wystarczy we wszystko, co się robi, włożyć serce. Zacznijmy od posiania rzeżuchy i przygotowania pierwszych świątecznych ozdób.
"WESOŁE ŻABKI" NA TROPIE ZAGADKI: CO W ŚWIĄTECZNYM KOSZYKU BYĆ POWINNO?
W wielu domach rozpoczęły się przedświąteczne porządki, a dzieci przystąpiły do prac nad okolicznościowymi ozdobami. Baranki, kurczaczki, zajączki, a także tradycyjny koszyczek - to symbole Wielkanocy. Tylko co w takiej "święconne" znaleźć się powinno? Odpowiedzi pomogą szukać przygotowane dla "Wesołych Żabek" pomoce naukowe. A sprawa jest ważna. Wszak tradycja spełnia ważną rolę w wychowaniu dzieci, a Wielkanoc i związane z nią zwyczaje i obyczaje zasługują na szczególną uwagę.
W-F W WARUNKACH DOMOWYCH
W zdrowym ciele, zdrowy duch - mówi popularne powiedzenie. O formę fizyczną należy niezmiennie dbać. Uczniowie mają zajęcia wychowania fizycznego. Ale jak je realizować, gdy nie można wychodzić z domu? Dla chcącego nic trudnego. Okazuje się, że trening na odległość też może być dobrą zabawą. To zapewne lekcje, które zostaną w pamięci uczniów na długo. A o to przecież przede wszystkim chodzi w nauczaniu. Zobacz naszych uczniów w akcji, oglądając specjalnie przygotowany MONTAŻ.
KSIĄŻKA W CZASACH EPIDEMII. NIE WYCHODŹ Z DOMU, CZYTAJ! PROPOZYCJE LEKTURY DLA NAJMŁODSZYCH...
Gdy nuda zagląda do pokojów naszych dzieci, warto, zanim sięgniemy po telewizję czy internet, zaproponować książkę. Dzięki słowu pisanemu można przybliżyć dzieciom świat, ten na wyciągnięcie ręki i ten pełen fascynujących, magicznych przygód. 2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Dlaczego akurat tego dnia? Wybór nie jest przypadkowy. To właśnie 2 kwietnia urodził się autor najbardziej znanych baśni - Hans Christian Andersen. W ten sposób już od 1967 roku przypominamy, jak ważna jest lektura dla najmłodszych, często niesamodzielnych jeszcze czytelników. Słowa te dziś nabierają szczególnego znaczenia. Walczymy z epidemią, nie wychodzimy z domów, często pracujemy zdalnie, spędzamy więcej czasu z rodziną. To wspaniała okazja, aby zaprzyjaźnić się z książką i dać swojemu dziecku wspaniały prezent - swój czas i obcowanie z literaturą, które jest kapitałem na przyszłoś
KULINARNE EKSPERYMENTY - SŁODKOŚCI NIGDY DOŚĆ
Szkoły zamknięte z powodu epidemii. Dla swojego i swoich bliskich bezpieczeństwa trzeba zostać w domu. Czas się dłuży, szczególnie w weekendy? A może wspólne eksperymenty w kuchni? Przygotowywanie posiłków buduje poczucie własnej wartości, daje satysfakcję, gdyż robi się coś dobrego dla pozostałych członków rodziny, a także pozwala efektywnie spędzić wolny czas. Dzieci najskuteczniej uczą się poprzez działanie praktyczne, w myśl zasady Konfucjusza: „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić – zrozumiem”. Świetlica szkolna, mając na uwadze rozpoczynający się weekend, proponuje przygotowanie słodkich przysmaków. Zdjęcia Waszych kulinarnych dokonań mile widziane.
LEŚNE SPRAWY NASZYCH SKRZATÓW
Dawno, dawno temu podczas wichury runęło na ziemię wielkie, stare drzewo. Już następnego dnia drobne leśne organizmy znalazły tu schronienie i pokarm. Wskutek ich działalności powalone drzewo ulegnie całkowitemu rozkładowi, ustępując miejsce młodemu pokoleniu. Jakie jeszcze tajemnice skrywa las? Wędrując przez jego knieje, wśród wysokich sosen i okazałych dębów, zapewne nie raz zauważyliście na swojej drodze coś, co Was zaciekawiło. Dziś "Leśne Skrzaty" odkryją niejedną tajemnicę lasu.
ZERÓWKA POCZUJE SIĘ JAK W ZOO
Dla dzieci obcowanie z przyrodą jest niezwykle ważnym i intensywnym przeżyciem, które w dużej mierze wspiera ich rozwój psychofizyczny. Poprzez obserwację zachowań zwierząt, dzieci zwiększają swoją wiedzę i świadomość przyrodniczą. Takie możliwości daje wizyta w ZOO. Dzisiaj klasa "0" udaje się... na wirtualną lekcję do ogrodu zoologicznego. Przygotowane zadania będą dotyczyły dzikich zwierząt i ich zwyczajów. Wszystko podane w atrakcyjnej formie.
PODSUMOWANIE TYGODNIA U "WESOŁYCH ŻABEK"
Na przedszkolaków z grupy "Wesołe Żabki" czekają ciekawe zajęcia. Dziś poruszają się nie tylko języki dzieci. Zachęcamy do czynienia obserwacji przyrodniczych w najbliższym środowisku. Na koniec praca plastyczna ulubioną techniką. Czego będzie ona dotyczyła? Najpierw trzeba rozwiązać zagadkę.
TEMAT DNIA (piątek, 3.04.2020r.) : WESOŁE CYFERKI. PODSUMOWANIE.
LAURKA DLA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II
Dokładnie 15 lat temu odszedł do „Domu Ojca” jeden z największych Polaków – Św. Jan Paweł II. Pozostawił po sobie piękne świadectwo pełnego miłości życia i naukę, która nigdy nie traci na aktualności. "Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali" - te słowa, które padły na Polskiej Ziemi, w Częstochowie w 1983 roku stały się drogowskazem moralnym całych pokoleń. Dziś to my możemy wyrazić wdzięczność za wspaniały pontyfikat Papieża-Polaka. Jak to zrobić? Wystarczy wziąć udział w akcji organizowanej przez świetlicę szkolną i wykonać... okolicznościową laurkę.
Z ZERÓWKĄ WŚRÓD ZWIERZĄT
Kolejna odsłona spotkań z przyrodą w naszej zerówce. Dzieci - jak na znawców zwierząt przystało - będą rozpoznawać ich odgłosy. Bułka z masłem? Zobaczymy... Oprócz zabawy słuchowej na "zerówkowiczów" czekają inne zadania: praca z wierszem pt. "Kurza natura", uzupełnianie karty pracy na temat wiejskich zwierząt i... tor przeszkód.
LEŚNE SKRZATY, PORA NA "KODEKS MAŁEGO EKOLOGA"
Przedszkolaki z grupy "Leśne Skrzaty" pracują na miano "Małego Ekologa". Dowód? Wiedzą już, dlaczego trzeba segregować śmieci i znają porządane, sprzyjające środowisku naturalnemu zachowania. W czwartek przyszła pora na "Kodeks Małego Ekologa" i naukę wiersza pt. "W czystości siła" Gabrieli Skrzypczak. Wisienką na torcie będzie obejrzenie edukacyjnego filmu pt. "Co to jest las?".
"WESOŁE ŻABKI" W ŚWIECIE CYFEREK
Pierwsza nauka cyferek to dla naszego dziecka rzecz niezwykle ważna, a od tego jak pomożemy mu poznawać świat małej matematyki, zależeć będą w przyszłości jego faktyczne umiejętności i zapał do uczenia się przedmiotów ścisłych. Niech nauka cyferek dla malucha będzie prawdziwą przygodą edukacyjną. Dziś to właśnie "Wesołe Żabki" wkraczają w magiczny świat cyferek. Czekają na nie ciekawe zadania. O nudzie nie będzie mowy.
SZKOŁA W CZASACH PANDEMII, ZAPRASZAMY NA LEKCJE Z TVP
Wciąż możesz dołączyć do lekcji TVP. Materiały są emitowane od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej. Dodatkowo wszystkie telewizyjne lekcje będą dostępne na vod.tvp.pl w specjalnie przygotowanych serwisach poświęconych poszczególnym klasom szkoły podstawowej. „Szkoła z TVP” to efekt podpisanego 27 marca porozumienia TVP z MEN o realizacji audycji oświatowych dla uczniów szkół podstawowych. W TVP2 o 11.05 nadawane jest pasmo edukacyjne dla najmłodszych, z kolei w TVP3, TVP Rozrywka, TVP Historia i w TVP Sport emitowane są materiały z podziałem na klasy i przedmioty.
RODZICU, TRZYMAJ RĘKĘ NA PULSIE...
Nauka w domu stała się koniecznością. W tych ekstremalnie trudnych warunkach wiele zależy od Rodziców. Poniżej publikujemy kilka rad, jak skutecznie trzymać rękę na pulsie edukacji własnego dziecka.
- Zachęcaj swoje dziecko do samodzielnej pracy - pomagaj tylko w tych kwestiach, w których naprawdę
"A JA ROSNĘ I ROSNĘ..." - ŚWIAT OCZAMI DZIECKA, CZYLI ROZMYŚLANIA "WESOŁYCH ŻABEK"
"A ja rosnę i rosnę..." - zaśpiewają dziś przedszkolaki z grupy "Wesołe Żabki", rozważając - wspólnie z Rodzicami, czym się wyróżniają dzieci i co się zmiania wraz z upływem czasu. Aby urozmaicić te rozmyślania można stworzyć tort np. z masy solnej i sięgnąć po zdjęcia z dzieciństwa Rodziców czy Dziadków. Nie powinno zabraknąć również pląsów, śpiewania i gimnastyki. Oto propozycje...
PRODUKTY MLECZNE ZAKRÓLUJĄ W ZERÓWCE
Nabiał, a co to takiego? Z takim pytaniem bez problemu poradzą sobie nasi "zerówkowicze", którzy wiedzą także, dlaczego należy jeść produkty mleczne. Dzisiaj wykonają również ćwiczenia matematyczne, zaśpiewają znaną piosenkę i spróbują się nauczyć wiersza na pamięć. Na koniec, aby nabrać sił, wykonają mleczny koktajl. Uczniów klasy "0" czeka również spotkanie z religią.
ŚRODA: "LEŚNE SKRZATY" I EKO-KLIMATY
Każdy Przedszkolak z grupy "Leśne Skrzaty" śmiało mógłby podpisać się pod tematem przewodnim środowych zajęć: "Wiemy, jak dbać o świat wokół nas". Jakie atrakcje czekają na małych obrońców przyrody i ich nieco większych pomocników? Zabawy ruchowe z Pipi i Myszką Minnie, tworzenie ekologicznych instrumentów, seans bajki "Eko-Patrol", a na koniec chmurkowa zabawa.
"DOMOWE PRZEDSZKOLE" W AKCJI
5Czas spędzony w domu wcale nie musi upłynąć pod znakiem nudy. Dzieci, które na co dzień uczęszczają do przedszkola uwielbiają różnego rodzaju zabawy, które wspierają ich rozwój, kreatywność i twórczość. Również w domowym zaciszu praca wre. Teraz, kiedy maluchy spędzają dużo czasu w domu, dokładamy szczególnych starań, żeby zapewnić im jak najwięcej edukacji przez rozrywkę. Przedszkolaki z powierzonych im zadań wywiązują się na medal. Duża w tym zasługa ich Rodziców, którzy podzielili się z nami zdjęciami z "domowego przedszkola". Zapraszamy do obejrzenia GALERII.
TEATR BEZ WYCHODZENIA Z DOMU
"Zerówkowicze" wiedzą, że w czasie nauczania domowego nie można próżnować. W ubiegłym tygodniu wcielili się w rolę aktorów. Stworzyli teatralne dekoracje oraz przygotowali swój domowy teatrzyk cieni. Na deser sami wystąpili na deskach domowej sceny. Należą im się ogromne, "wirtualne" brawa za zaangażowanie i kreatywność. Zapraszamy do obejrzenia GALERII nadesłanych przez Rodziców zdjęć z domowych zajęć.
Godziny dzwonków
Środa 09.07.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych