Aktualności
NA TROPACH TAJEMNIC NASZEJ "MAŁEJ OJCZYZNY"
„Cudze chwalicie, swego nie znacie" mawiał Stanisław Jachowicz. Czasami wystarczy przejechać tylko kilkadziesiąt kilometrów, by znaleźć się w pięknym otoczeniu, poznać ciekawe historie, podziwiać niezwykłą przyrodę. Dlatego uczniowie klasy VI"a" i VII wraz z wychowawczyniami - Małgorzatą Kulą i Martą Krogulec zaplanowali trzydniowy wyjazd, którego celem było uświadomienie, jak wiele ciekawych miejsc skrywa nasza "mała ojczyzna". Celem wyprawy były: Szydłów, Ujazd i Kurozwęki.
"ZIELONA SZKOŁA" U STÓP BIESZCZAD
Uczniowie od zawsze przyjmowali szkolne wycieczki z wielkim entuzjazmem. Zwłaszcza te trwające kilka dni. 20 maja 2019 roku klasy IV"a" i IV"b" oraz część klas V"a", V"b" i VI"b" pod wodzą nauczycieli - Grzegorza Skowerskiego, Anny Mięsikowskiej i Katarzyny Bandury wybrały się na "zieloną szkołę". Kierunek? Polskie góry, w który spędziły 5 dni. Bieszczady mają naprawdę wiele do zaoferowania. Nic więc dziwnego, że od wielu sezonów cieszą się niemalejącą popularnością wśród turystów.
DRUGI RAZ POBIEGNIEMY DLA ANI
16 czerwca 2019 roku już po raz drugi z pomocą dla Ani Kruk - nastolatki z Sukowa pobiegną wszyscy ci, którzy chcą ją wesprzeć w walce o odzyskanie sprawności. Pierwsza odsłona "Biegu dla Ani", któremu towarzyszył pełen atrakcji festyn rodzinny, spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony społeczności lokalnej, pasjonatów biegania i przede wszystkim ludzi dobrego serca. Zbiórce funduszy na rehabilitację dziewczynki kibicowały lokalne media oraz liczne firmy i instytucje. Choć efekty akcji przekroczyły najśmielsze oczekiwania organizatorów, to zebrana kwota to i tak tylko kropla w morzu potrzeb.
ZGŁĘBIALI TAJNIKI GEOLOGII GÓR ŚWIĘTOKRZYSKICH
14 maja 2019 roku klasa VI a z opiekunami - Martą Krogulec i Joanną Mazur gościła w Kieleckim Centrum Geoedukacji. Uczniowie poznawali tam tajniki geologii, grając w wielkoformatową grę planszową o przeszłości Gór Świętokrzyskich, ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń z paleozoiku, mezozoiku i kenozoiku. W ramach poszczególnych okresów geologicznych, tworzących jednocześnie pola gry, przedstawione zostały najistotniejsze fakty dotyczące geologicznej przeszłości regionu świętokrzyskiego oraz organizmy sprzed milionów lat.
NASI UCZNIOWIE, MĄDRE GŁOWY, WYBRALI SIĘ DO PACANOWA
Rozsławiony przez Kornela Makuszyńskiego Pacanów istnieje naprawdę. Aby do niego dotrzeć, nie trzeba błąkać się po całym świecie. 29 kwietnia 2019 roku przekonali się o tym uczniowie klas O, Ia i Ib, którzy pod opieką wychowawczyń: Anety Gawlik, Elżbiety Pytel i Marzeny Ludwickiej oraz opiekuna biblioteki - Marianny Piątek wybrali się na wycieczkę do Europejskiego Centrum Bajki. Celem podróży było zwiedzenie wystawy zatytułowanej "Bajkowy świat". To wyjątkowa ekspozycja stworzona specjalnie z myślą o dzieciach. Była to podróż przez bajkowe krainy dziecięcej wyobraźni – zaskakująca, pełna dźwięków i barw. Ekspozycja łączyła w sobie najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi i cennymi eksponatami muzealnymi.
OBY TAK DALEJ, BRD NASZĄ SPECJALNOŚCIĄ!
Powiatowe eliminacje XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym już za nami. Po nich Szkoła Podstawowa w Sukowie ma podwójne powody do świętowania. Po pierwsze - sprawdziła się w roli organizatora i gospodarza prestiżowej imprezy, po drugie - reprezentanci naszej placówki w obu kategoriach - młodszej i starszej - spisali się znakomicie. Zespołowo obie nasze drużyny stanęły na najwyższym stopniu podium. Natomiast indywidualnie zapracowali aż na 5 na możliwych 6 wyróżnień.
SMACZNY SPEKTAKL DLA NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW
Z okazji Tygodnia Bibliotek, który w bieżącym roku rozpoczyna się 8 maja, dzięki współpracy Szkoły Podstawowej w Sukowie z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Daleszycach, 30 kwietnia odbył się interaktywny spektakl dla dzieci z klas 0-IV pt. "Bajka do zjedzenia" w wykonaniu aktorów Teatru "Tak" z Krakowa. Czego można było się dowiedzieć? Dlaczego cukier jest zły? Co warto jeść? Czego się wystrzegać i z czym nie należy przesadzać?
PŁYWAĆ KAŻDY MOŻE, CZAS NA NAUKĘ PŁYWANIA
W zdrowym ciele, zdrowy duch - to powszechnie znana maksyma. Z codzienną realizacją tego hasła nie jest niestety najlepiej. Dlatego uczniowie Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Armii Krajowej Ziemi Kieleckiej w Sukowie przystąpili do projektu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. Efekty widać już po kilku pierwszych lekcjach - zapewniają opiekunowie. Akcja trwa od 1 kwietnia 2019 r. Biorą w niej udział uczniowie klas II i III. Zajęcia odbywają się pod kierunkiem instruktorów obiektu "Foka" w Kielcach – trenerów pływackich.
"TAK. POMAGAM!" NASI WOLONTARIUSZE W AKCJI
Atmosfera zbliżającego się świąt Wielkanocnych udziela się każdemu. W tym szczególnym czasie należy także pamiętać o tych, których doświadczył los. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sukowie nie są obojętni na krzywdę innych i chętnie niosą pomoc potrzebującym. Dowód? Po raz kolejny grupa wolontariuszy wzięła udział w świątecznej zbiórce żywności. W dniach 29-30 marca młodzież ze Szkolnego Koła Caritas w Sukowie włączyła się w przedświąteczną akcję "Tak. Pomagam!" Dzięki zbiórce organizowanej przez Caritas wiele ubogich rodzin będzie mogło cieszyć się świątecznym posiłkiem.
WIELKANOCNY KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY
W klimacie zbliżających się wielkimi krokami świąt Wielkanocnych opiekunowie swietlicy Szkoły Podstawowej w Sukowie zorganizowali konkurs plastyczny pt."Kolorowe Święta". Zadaniem chętnych było stworzenie oryginalnej kartki świątecznej. Konkurs rozstrzygnięto, a że poziom był bardzo wysoki, nagrodzono wiele osób. Jurorom najbardziej spodobały się prace Kasi Kozub (klasa V "a"), Antosia Parkity i Szymona Ramiączka (obaj klasa I"b").
PRZYWITALI WIOSNĘ, RECYTUJĄC WIERSZE O ZWIERZĘTACH, NASI UCZNIOWIE NA PODIUM
Z czym kojarzy się początek astronomicznej wiosny? Jeżeli ktoś powie, że: z rozkwitem przyrody, coraz dłuższymi dniami, ociepleniem, topieniem marzanny lub powrotem bocianów z ciepłych krajów, będzie mieć rację. Dodatkowo najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Sukowie z pewnością dodadzą, że z tradycyjnym konkursem recytatorskim dla dzieci z klas 1-3 z całej gminy Daleszyce. 5 kwietnia 2019 roku już po raz 17. najlepsi deklamatorzy spotkali się w naszej szkole, aby zaprezentować swój talent. Tym razem tematem konkursu były zwierzęta. Tradycyjnie też nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze i wywalczyli miejsca na podium.
WODNA PRZYGODA W GRODZIE KRAKA
Jak powszechnie wiadomo, największą frajdę, jaką można sprawić dzieciakom, nie jest ani zwiedzanie obiektów sakralnych, ani wyprawy do licznych muzeów, ale wszelkiego rodzaju parki rozrywki, karuzele, lunaparki i zjeżdżalnie. Jak co roku, tym razem u progu wiosny, liczna grupa z naszej szkoły udała się na wycieczkę do Krakowa. Tym razem organizatorzy postawili na rekreację, obierając za cel podróży tamtejszy Park Wodny. Efekt? Szalona zabawa, wielkie emocje, moc wrażeń i integracja międzyklasowa.
NASZ EKO-PLAKAT NAGRODZONY
Dzieci z klasy „0” zdobyły III miejsce w konkursie ekologicznym pt. „Mały Ekolog to ja”, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Kielcach. W ramach konkursu dzieci pod nadzorem wychowawcy - Anety Gawlik wykonały plakat, na którym przedstawiły, w jaki sposób mogą chronić przyrodę i jakie mogą podjąć działania na rzecz ochrony środowiska w najbliższym otoczeniu.
W WIOSENNYM KLIMACIE - KONKURSY I KOLOROWY KOROWÓD
Długo wyczekiwaną wiosnę przywitać trzeba należycie. Wiedzą o tym dzieci z punktów przedszkolnych, "zerówki" i klas 1-3 nauczania początkowego w Szkole Podstawowej w Sukowie. Były konkurencje zręcznościowe, łamigłówki i kolorowy korowód oraz konkurs talentów. Z uśmiechem na twarzach o wiele łatwiej poczuć wiosenny klimat.
ZAPROJEKTUJ KARTKĘ, WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE
Nadeszła wiosna, święta wielkanocne coraz bliżej... Myśleliście już o kartkach świątecznych? Czas szybko ucieka, dlatego warto zająć się tym jak najszybciej. Jak powszechnie wiadomo, najlepsze kartki to te zrobione własnoręcznie. Przygotujcie świąteczną kartkę dowolną techniką i weźcie udział w naszym nowym konkursie - zaprasza nasza świetlica szkolna.
POTRAWĄ I PIOSENKĄ, TAK PRZYWITALIŚMY WIOSNĘ
21 marca - ta data kojarzy się nierozerwalnie z początkiem kalendarzowej wiosny, a uczniom z tzw. "dniem wagarowicza". Aby uświetnić ten wyjątkowy dzień, uczniowie naszej szkoły stanęli do kulinarnej potyczki. Następnie mogli także zaprezentować swoje talenty wokalne i taneczne. Organizatorem Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole był Samorząd Uczniowski.
PRZYBYLI Z DALEKA, ODWIEDZILI SUKÓW
19 marca 2019 roku naszą szkołę odwiedzili wolontariusze z Węgier, Hiszpanii, Turcji oraz Włoch. Wyjątkowi goście poprowadzili zajęcia w klasach IV, V, VI, VII oraz VIII. Podczas tych spotkań nasi uczniowie mieli szansę poznać ciekawostki dotyczące krajów, z których pochodzą wolontariusze oraz poznać podstawowe wyrażenia w językach: włoskim, tureckim oraz węgierskim.
MÓJ JEST TEN KAWAŁEK (INTERAKTYWNEJ) PODŁOGI... DOBRA ZABAWA W ZERÓWCE
20 marca 2019 roku dzieci z "zerówki" przekonały się, że nauka może być jednocześnie zabawą i w takiej formie zdobywanie nowych wiadomości jest niezwykle efektywne. Najmłodsi nasi uczniowie uczestniczyli w pokazowych warsztatach z Interaktywną Podłogą FunFloor. Jest to atrakcyjna forma edukacji połączona z aktywnością ruchową. Podczas zajęć wykorzystuje się naturalną potrzebę zabawy i zdobywania nowych umiejętności przez najmłodszych. Uwaga dzieci zostaje ukierunkowana na treści edukacyjne, poprzez stymulowanie wszystkich zmysłów.
OLA POTWIERDZIŁA KLASĘ, ZNÓW ZOSTAŁA MISTRZYNIĄ ORTOGRAFII!
W kręgu sportowym utarło się takie powiedzenie, że łatwiej zdobyć mistrzostwo, niż je później obronić. Te słowa sprawdzają się nie tylko w rywalizacji na parkietach czy boiskach. Tym większe brawa należą się Aleksandrze Sysce z klasy VIII, która drugi rok z rzędu została gminnym mistrzem ortografii. Na uznanie zasłużyli także inni reprezentanci naszej szkoły. Alicja Stępień w kategorii klas VII-VIII zdobyła 2. miejsce, natomiast wśród uczniów klas IV-VI z dobrej strony pokazały się: Oliwia Oszczepalska z klasy V "b", która ortograficzną rywalizację zakończyła na 3. lokacie i Julia Zielińska z klasy VI "a", która zapracowała na wyróżnienie.
SIATKARSKIE POWITANIE WIOSNY, DWA TRADYCYJNE TURNIEJE ZA NAMI
Siatkarskie emocje u progu wiosny w Szkole Podstawowej w Sukowie to już tradycja. Najpierw, 5 marca 2019 roku, odbył się XI Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce. Tydzień później do rywalizacji stanęli gimnazjaliści, którzy walczyli w ramach XIV Powiatowego Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców Szkół Gimnazjalnych o Puchar Prezesa Szkoły Jazdy „TOM”. Chociaż naszym reprezentacjom nie udało się stanąć na podium zawodów, to i tak mamy powody do zadowolenia. Po pierwsze - woli walki i zaangażowania nie można odmówić nikomu, po drugie - po raz kolejny sprawdziliśmy się w roli gospodarza dużej imprezy.
Godziny dzwonków
Sobota 23.11.2024Galeria zdjęć
brak danych