Strona główna
Aktualności
NAJMŁODSI UCZNIOWIE DZIĘKUJĄ SUPERBOHATEROM ZA WALKĘ Z KORONAWIRUSEM
16W domach jesteśmy bezpieczni - wiedzą o tym nawet najmłodsi uczniowie. Są jednak tacy, którzy w pocie czoła nieustannie walczą z epidemią koronawirusa, narażając swoje zdrowie i życie. Pracownikom medycznym, bo o nich oczywiście mowa, postanowiły podziękować dzieci z grup przedszkolnych "Wesołe Żabki" i "Leśne Skrzaty" oraz z "zerówki". Powstałe w ramach specjalnej akcji plakaty to znak naszego wsparcia oraz wyraz szacunku, docenienia i zapewnienia, że wszyscy pracownicy służby zdrowia - nie tylko dla naszych Maluchów - są superbohaterami!
SZEROKI WACHLARZ PROPOZYCJI, CZYLI ŚWIETLICA SZKOLNA ZAPRASZA
Co na poświąteczny tydzień przygotowała świetlica szkolna? Ci, którzy oczekują typowo wiosennych klimatów, nie będą mieli powodów do narzekań - ruszymy tropem budzącej się do życia flory i fauny, będziemy obserwować ptaki, nazywać drzewa i kwiaty, zajrzymy do przydomowego ogródka. Jeżeli przytrafi się niepogoda, mamy propozycje gier i zabaw na tę okoliczność. W ramach kółka plastycznego poinstruujemy, jak z papierowego ręcznika wykonać jednorazową maskę ochronną. Z kolei na miłośników doświadczeń i eksperymentów czeka "tornado w butelce". Zaciekawieni? Zapraszamy po szczegółowe instrukcje.
W "ZERÓWCE" O ZAUFANIU I ODPOWIEDZIALNOŚCI
"Dobrze jest być kimś, na kim można polegać. Lecz lepiej niż być, jest mieć takiego kogoś...". Nie sposób się nie zgodzić, że prawdziwy przyjaciel to skarb. Można liczyć na jego wsparcie, pomoc, zrozumienie, akceptację, troskę, poświęcenie, szczerość i towarzystwo w smutku i radości. Każdy z nas chciałby mieć kogoś, komu mógłby zaufać i powierzyć mu tajemnicę. Jak znaleźć taką osobę? Jakie powinien mieć cechy prawdziwy przyjaciel? Dzieci z naszej "zerówki" czeka kolejna poważna rozmowa.
"LEŚNE SKRZATY" I POGODOWE KLIMATY
Zimą, a zwłaszcza wtedy, gdy ma się ona ku końcowi, nie możemy doczekać się wiosny. Tęsknimy za powiewem świeżego i cieplejszego powietrza oraz za coraz śmielej wyglądającym zza chmur słońcem. Cieszymy się na myśl, że każdy kolejny dzień będzie dłuższy od poprzedniego. Przyroda przebudza się z zimowego snu, trawa zaczyna nabierać soczystej, zielonej barwy, a na drzewach pojawiają się pączki liści i kwiatów. Z czym jeszcze kojarzy się wiosna? Czy zawsze pogoda nam sprzyja? Na te pytania odpowiedzi postarają się znaleźć Przedszkolaki z grupy "Leśne Skrzaty".
"WESOŁE ŻABKI" I POGODOWE PUŁAPKI
Przyroda, szczególnie ta dynamicznie zmieniająca się, jest pasjonująca. Zatem czas na obserwacje kwietniowej aury. "Wesołe Żabki" swoje spostrzeżenia będą notować w specjalnie przygotowanym kalendarzu pogody. Czy sprawdzi się tym razem przesłanie znanego przysłowia: "Kwiecień plecień, co przeplata, trochę zimy, trochę lata"? Pora zmierzyć się z tym zadaniem. Warto zaznaczyć, że to kolejne spotkanie Przedszkolaków z wiosną. Rozmawialiśmy już o oznakach nadchodzącej wiosny – powracających ptakach, pierwszych kwiatach, pączkach na drzewach, baziach. Utrwalaliśmy znajomość nazw dni tygodnia. Przypomnieliśmy sobie, jakie są tradycyjne zwyczaje Świąt Wielkanocnych. Teraz pora na pogodę i jej psoty.
WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!
„Dlaczego krzyż, uśmiech, rana głęboka. Widzisz to takie proste, kiedy się kocha”. Pogody ducha, zdrowia i radości oraz wszelkiego dobra z okazji Świąt Wielkanocnych. Niech czas zmartchwuchwstania Chrystusa utrzyma nasze marzenia w mocy, aby nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości, byśmy przez życie kroczyli, kochając innych ludzi. Niech symbol boskiego odrodzenia będzie dla nas nadzieją na lepsze jutro. Dużo zdrowia, optymizmu i ...cierpliwości.
PO ŚWIĘTACH NIE WRÓCIMY DO SZKOŁY, NAUCZANIE ZDALNE PRZEDŁUŻONE
Uczniowie nie wrócą po Wielkanocy do szkół - będą kontynuować zdalne nauczanie. Edukacja na odległość została przedłużona o kolejne dwa tygodnie. Sytuacja ta ma obowiązywać do 26 kwietnia. To przepis ujęty w podpisanym 9 kwietnia br. rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej. Te obostrzenia mogą zostać wydłużone.
ODWIECZNE MARZENIA O LOCIE W PRZESTWORZA, ZABAW SIĘ W KONSTRUKTORA
Każdy pewnie pamięta z mitologii historię o Dedalu i Ikarze. Od niepamiętnych czasów pragnienia prowadziły człowieka w przestworza. Byli tacy, którzy zazdrościli ptakom skrzydeł, podpatrywali je i próbowali wcielić w życie marzenia o lataniu. Od czasów Leonarda da Vinci, przez epokę braci Mongolfier i Wright idee te nabierały coraz realniejszego kształtu. Pierwszy lot samolotu, skonstruowanego przez braci Wilbura i Orville'a Wrightów, trwał zaledwie 12 sekund. To 12 sekund, które zmieniły świat. Dlaczego o tym wspominamy? Wielkimi krokami zbliża się nie tylko Wielkanoc, ale także Międzynarodowy Dzień Lotnictwa i Kosmonautyki. Nie ma przeszkód, aby w domowym zaciszu skonstruować własny model samolotu. Zachęca do tego nasza świetlica szkolna.
WIELKANOCNE SYMBOLE BEZ TAJEMNIC DLA "ZERÓWKOWICZÓW"
W kwestiach wiary nie sposób wszystkiego wyrazić za pomocą słów. Dlatego posiłkujemy się symbolami. Tradycja wielkanocnego koszyczka sięga jeszcze końca XIII wieku, kiedy to przed świętami Polacy święcili chleb i jajka. Baranek - symbolizuje Chrystusa, który oddał swoje życie za grzesznych ludzi i tym samym zwyciężył śmierć. Jajka to symbol nowego życia, a chleb dostatku. Wśród nas jest znacznie więcej wielkanocnych symboli. Na ich tropie będą dziś uczniowie naszej "zerówki". Na deser - nauka piosenki "Wieziemy tu kogucika" i zadania z religii.
PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT U "WESOŁYCH ŻABEK"
Wielkanoc to najważniejsze święta dla chrześcijan. To przede wszystkim przeżycie duchowe. Co może zrobić przedszkolak, aby dobrze się do nich przygotować? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć po lekturze tekstu "Wielkanocny zajączek". Wśród propozycji znalazły się także okolicznościowe ozdoby do wykonania w domowym zaciszu. Kurczak z papierowych kółek? Barwne pisanki? Dla "Wesołych Żabek" nic trudnego.
"LEŚNE SKRZATY" POMASZERUJĄ RAZEM Z PANIĄ WIOSNĄ
"Maszeruje wiosna" to przykład jednej z wielu piosenek edukacyjnych, które na stałe zagościły w repertuarze przedszkolaków. Utwór zyskał ogromną popularność i wielu wykonawców ma w swoim repertuarze jego autorskie wykonanie. W internecie można odnaleźć interpretację tej wesołej piosenki choćby doskonale wszystkim znanej, polskiej piosenkarki - Urszuli. Dzisiaj czas na "Leśne Skrzaty". Oprócz jej nauki, tradycyjnie: zabawy ruchowe i prace plastyczne oraz ćwiczenia na spostrzegawczość. Tematem przewodnim - oczywiście - rozkwitająca przyroda i jej piękno. Do dzieła.
PODZIĘKUJMY SUPERBOHATEROM WSPÓŁCZESNOŚCI - PRACOWNIKOM SŁUŻBY ZDROWIA W DZIEŃ ICH ŚWIĘTA
W walce z koronawirusem to oni są na pierwszej linii. Walka z pandemią koronawirusa jest szczególnie trudnym wyzwaniem dla pracowników służb medycznych. To oni są na pierwszym froncie walki o nasze zdrowie i życie. Ratują nas, narażają siebie. To oni stawiają czoła groźnej chorobie i pracują intensywnie nad badaniem i leczeniem koronawirusa. To oni, często odseparowani od swoich rodzin, pracują przez całą dobę. W szpitalach non stop pracują setki tysięcy: lekarzy, ratowników medycznych, salowych, sanitariuszy, osób sprzątających, diagnostów laboratoryjnych, techników, kierowców, wolontariuszy, pracowników obsługi czy farmaceutów. To im dzisiaj, 7 kwietnia, w ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA i PRACOWNIKA SŁUŻBY ZDROWIA, chcemy z całego serca podziękować. Również Ty możesz włączyć się do akcji.
MOJA LAURKA DLA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II
Posługa i nauka Jana Pawła II odcisnęły piętno na postawach i myśleniu wielu społeczności. Należy podkreślić, że wierni otrzymali od Papieża-Polaka również liczne dzieła artystyczne. Dlatego - w podzięce za szerzenie miłości, wychowanie przy Krzyżu, dawaną nadzieję, pojemne słowa składam w ofierze swą twórczość. To wiersze sprzed lata. M.in. one zostały opublikowane w trzech antologiach literackich: "Ty wskazałeś drogę do miłości" (wydanej z okazji 5. rocznicy śmierci Wielkiego Rodaka), "Santo Subito" (stworzonej z okazji kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II) i "Ogrody Boga" (tom poświęcony miłości do świata przyrody i dzieła stworzenia - tak bliskim Papieżowi). Trafiły one do największych bibliotek w Polsce, a pierwsza z nich na ręce Benedykta XVI - kolejnego Sternika Kościoła w Stolicy Piotrowej. To moja laurka dla Jana Pawła II z okazji 15. rocznicy Jego śmierci, którą ostatnio obc
WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA
Szkoły od niedawna zobligowane są do organizowania zajęć z wykorzystaniem technik wirtualnych z powodu epidemii koronawirusa. Uczniowie jednak nadal mogą liczyć na odpoczynek związanymi ze Świętami Wielkanocnymi. MEN poinformował, że od 9 do 14 kwietnia w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.
"WESOŁE ŻABKI" ZMIENIĄ SIĘ W ZAJĄCZKI, PRZEDŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA W PRZEDSZKOLU
Pisanka symbolizuje wiosnę, przebudzenie do życia, zwycięstwo dobra i ogarniającą wszystkich radość. Ich dekorowanie jest ulubionym przedświątecznym zajęciem nie tylko dzieci, ale także dorosłych. W klimacie zbliżającej się Wielkanocy "Wesołe Żabki" przystępują do pracy. We wtorek pobawią się zajączki, obejrzą film edukacyjny na wesoło i przygotują właśne ozdoby. Na koniec, aby móc sprawić komuś radość, nauczą się wierszyka z okolicznościowymi życzeniami.
CO DZIŚ W ZERÓWCE? PISANKI, KRASZANKI I INNE NIESPODZIANKI
Pisanki, a może jednak kraszanki? Niektóre techniki barwienia, malowania i ozdabiania świątecznych jajek mają długą tradycję. Pamiętajmy jednak, bez względu na sposób wykonania, ważne, by nasze pisanki wielkanocne były najpiękniej ozdobionymi na świecie. Jak to zrobić? Wystarczy w pracę włożyć... serce. Dziesiejszy dzień w "wirtualnej" zerówce upłynie pod znakiem przygotowań do tych wyjątkowych świąt. Z wierszy, prac plastycznych czy kart pracy wyglądać będą okolicznościowe zajączki i kurczaczki.
"LEŚNE SKRZATY" NA TROPIE WIOSNY I JEJ UROKÓW
Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, aby uświadomić dzieci, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Kwiaty rozkwitają wśród młodych traw, na gałęziach drzew pojawiają się pąki, ptaki wracają z dalekiej wędrówki, dni stają się coraz dłuższe, przybywa słońca. Warto w temacie flory i fauny być ekspertem. Dlaczego? Przedszkolaki z grupy "Leśne Skrzaty" zapraszamy na kolejną fascynującą i pouczającą przygodę. Wspomniana wiosna i zbliżająca się wielkimi krokami Wielkanoc wystąpią w rolach głównych.
SWIETLICA SZKOLNA PRZYPOMINA, 6 KWIETNIA TO ŚWIATOWY DZIEŃ SPORTU
Sport to znany i ceniony przez wszystkich lek na wiele dolegliwości. Szczególnie dzisiaj każda aktywność jest na wagę złota. Dzięki wysiłkowi fizycznemu nasz organizm wytwarza więcej serotoniny, czyli hormonu szczęścia, co znakomicie bilansuje stres związany z codziennością w czasie pandemii. Ważnym aspektem jest także fakt, że każda forma uprawiania sportu poprawia naszą odporność. Dziś, 6 kwietnia, czyli w Światowy Dzień Sportu warto podkreślić, że ćwiczyć możemy także w zaciszu domowym. Wychowawcy świetlicy szkolnej mają dla Was ciekawą propozycję. Co powiecie na... sportowe koło fortuny?
W ZERÓWCE (ZDALNIE STEROWANEJ) PRACA WRE
27W zerówce praca wre. Dzieci przygotowują prace plastyczne z rzeczy dostępnych w każdym domu, wychowawczyni prowadzi dialog z uczniami, proponuje naukę piosenek i wierszy, a nawet prostych układów tanecznych. Ktoś mógłby odnieść wrażenie, że to dzień jak co dzień. Rzeczywiście, maluch nieziennie bawi się i uczy, ale każde spotkanie odbywa się zdalnie, za pośrednictwem komputera. Na szczęście, Rodzice trzymają rękę na pulsie i nadzorują pracę. Efekty są imponujące. Zapraszamy do obejrzenia GALERII prac "zerówkowiczów". Wszkaże najważniejszym celem jest wsparcie wszystkich w tej trudniej sytuacji oraz zapewnienie ciągłości zajęć edukacyjnych.
"LEŚNE SKRZATY" W POSZUKIWANIU OZNAK WIOSNY
Wiosna jest najbardziej dynamiczną porą roku. Właśnie wtedy w świecie przyrody najwięcej się dzieje. Świat niemal budzi się na naszych oczach: dni stają się coraz dłuższe, powracają do nas ptaki, które zimowały w ciepłych krajach, rozkwiatają kwiaty, zielenią się drzewa... W tym okresie często rozmawiamy z dziećmi, na temat zmian, jakie zachodzą wiosną w przyrodzie. "Cieszmy się zatem, że nadchodzi wiosna, w błękitnej sukience, ciepła i radosna. Wędrować będzie dookoła świata, czekając cierpliwie na powitanie lata". W atmosferze radości, ale w domowym zaciszu, "Leśne Skrzaty" będą śledzić wiosenne klimaty, wykonując powierzone im zadania.
Godziny dzwonków
Środa 09.07.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych