Strona główna
Aktualności
Zagrali w turnieju piłkarskim w Nowinach
Reprezentacja chłopców ze Szkoły Podstawowej w Sukowie skorzystała z zaproszenia organizatorów Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZPO w Bolechowicach. Trzecia już jego Edycja rozegrana została na obiektach Gminnego Klubu Sportowego „Nowiny” w dniu 24 maja 2024 roku. W gronie szkół podstawowych z Bolechowic (organizatorzy), Chęcin, Chmielnika, Kowali, Nowin oraz Samsonowa zagrała nasza reprezentacja. Wszystkie mecze turniejowe zostały rozegrane systemem „każdy z każdym” zgodnie z przepisami PZPN z pewnymi ułatwieniami. Każda uczestnicząca w turnieju ekipa mogła wyasygnować do gry siedmioosobowe składy osobowe, wspomagane przez zawodników rezerwowych, którzy mogli zostać wprowadzeni do gry w sposób „hokejowy”. Spotkania turniejowe rozgrywano jednocześnie na trzech przygotowanych boiskach ze sztuczną nawierzchnią.
Czas gry każdego spotkania w turnieju to 12 minut. Reprezen
Wszystkiego najlepszego drogie Mamy!
Obchodzony 26 maja Dzień Matki, to święto wyjątkowe, podczas którego doceniamy mamy za trud włożony w opiekę nad dziećmi, wsparcie w trudnych chwilach, ich troskę, pomoc i bezwarunkową miłość. Korzystając z okazji, w imieniu szkolnych dzieci, pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim mamom świata! Życzymy wielu radości, uśmiechu na co dzień, nieustającego zdrowia i realizacji wszelkich planów. Wszystkiego najlepszego!
UWAGA! Konkurs międzygminny
Nauczycielki języka angielskiego i niemieckiego z naszej szkoły: p.Anna Kędzierska, p.Anna Mięsikowska (j.angielski) i p.Sylwia Ungier (j.niemiecki) oraz nauczycielka języka niemieckiego ze Szkoły Podstawowej w Pierzchnicy - p.Martyna Gaworek serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Daleszyce i Pierzchnica do wzięcia udziału w III edycji konkursu "My first lapbook". W zeszłym roku ten konkurs bił rekordy popularności na FB naszej szkoły. Mamy nadzieję, że i tym razem będzie podobnie!
Złota lotka w rękach Marysi!
W dniu 23 maja w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Mójczy rozegrany został V Gminny Turniej Badmintona. Zawodniczki i zawodnicy uczestniczący w turnieju walczyli o „złotą lotkę” w dwóch kategoriach wiekowych. Wszystkie spotkania zostały rozegrane zgodnie z przepisami PZB do dwóch wygranych setów. Reprezentacje naszej szkoły tworzyły: Maria Jamioł (klasa VI „B”, Amelia Pacierz (klasa VII) wśród dziewcząt oraz Aleksander Banasik (klasa IV), Wiktor Prędotka (klasa VIII) wśród chłopców. Najlepiej na tle swoich rówieśniczek zaprezentowała się Marysia, która uplasowała się na pierwszej pozycji w swojej kategorii wiekowej wygrywając wszystkie pojedynki i tym samym zdobywając „Złotą lotkę” w tegorocznej Edycji Turnieju. Pozostali nasi reprezentanci zajęli w swoich kategoriach trzecie lokaty. Gratulujemy udziału w zyskującej popularność z roku na rok dyscyplinie olimpijskiej.
Spotkanie z autorką książek dla dzieci
Dziś - 22 maja odbyło się w naszej szkole spotkanie z Aleksandrą Waldon-Skarbek - autorką książek dla dzieci „Felek Papugoryba” oraz „Felek Papugoryba i przyjaciele".
Pani Aleksandra z wykształcenia jest nauczycielem wychowania przedszkolnego, a także logopedą, terapeutą osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz oligofrenopedagogiem. Codzienna praca z dziećmi oraz ich problemy, szczególnie tych z niepełnosprawnościami, zaburzeniami i deficytami, stały się inspiracją do napisania historii o małej rybce. Obie części przygód Felka ukazały się w 2023 r., a autorka zapowiada kolejne. Podczas ciekawego spotkania pani Ola opowiedziała dzieciom o podwodnej podróży bohaterów w poszukiwaniu przyjaźni, akceptacji i zrozumienia oraz o tym, jak poważne i przykre konsekwencje niesie za sobą hejt. Uczniowie mieli możliwość zakupu 1 i 2 części „Felka Papugoryby” i chętnie z tej możliwości korzystali
Kubusiowi przyjaciele natury
Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla szkół podstawowych - poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś. Dzieciaki z klas I-III naszej szkoły również dołączyły do tego programu. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat, a także zachęcanie do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników było przygotowanie projektów ekologicznych, np. organizowanie przyrodniczych wycieczek, kącików przyrody, konkursów plastycznych i wielu innych ekologicznych działań.
Edukacja przyszłości również w naszej szkole
Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż nasza szkoła jako jedna z czterech szkół z terenu gminy Daleszyce, otrzymała unijne wsparcie w ramach projektu "Nowoczesna edukacja podstawowa w gminie Daleszyce". Wsparcie w postaci dodatkowych zajęć dla 370 uczniów i doposażenia placówek oświatowych w nowoczesne pomoce dydaktyczne, a także szkoleń i kursów dla nauczycieli trafi również do naszej szkoły dzięki pozyskaniu przez władze gminy unijnego dofinansowania w kwocie ponad 362 tysięcy złotych.
Mali piekarze w akcji
W poniedziałek 13 maja uczniowie klas 0A i 0B udali się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego Głuchowskie Specjały. Na miejscu dzieci wzięły udział w warsztatach wypiekania tradycyjnego chleba na zakwasie, w czasie których samodzielnie przygotowały i wyrabiały ciasto oraz przekładały je do przygotowanych wcześniej foremek.
W oczekiwaniu na wyrośnięcie i upieczenie chleba był czas wolny na wspólne gry i zabawy oraz pyszny obiad.
Dzieci bogatsze o wiedzę wróciły do przedszkola ze swoimi pachnącymi wypiekami, które każdy mógł zabrać do domu.
Zielona Szkoła u podnóża Tatr
W dniach od 6 do 10 maja uczniowie naszej placówki przebywali w górach realizując cele i zadania „zielonej szkoły”. 44 osobowa grupa wraz z opiekunami - p.Agnieszką Karbownik, p.Grzegorzem Skowerskim i p.Robertem Rzeszutko za bazę wypadową obrała sobie Willę „Cztery Pory Roku” usytuowaną w uroczym Kościelisku. To wieś podhalańska położona na południowych stokach Pogórza Gubałowskiego, której zabudowania sięgają dolnej części Doliny Kościeliskiej. Wspaniałe miejsce do podziwiania panoramy Tatr, zwłaszcza Zachodnich. Przed oczami rysuje się najsłynniejszy szczyt polskich gór, Giewont. Z miejsca gdzie nasza grupa wypoczywała widać go było doskonale. Pierwszy dzień „zielonej szkoły”, to czas na przemieszczania się z województwa świętokrzyskiego na Podhale, zakwaterowanie w pokojach, obiad, krótki rekonesans po okolicy zielonym szlakiem, kolacja w restauracji obiektu i wypoczynek w przestrze
Trzymaj formę!
W piątek 10 maja klasy V-VIII naszej szkoły uczestniczyły w zajęciach przeprowadzonych przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się , że każdy powinien być świadomym konsumentem i znać przysługujące mu prawa, nauczyli się jak racjonalnie podejmować decyzje podczas wyboru produktów spożywczych, gdzie poszukiwać informacji na temat artykułów żywnościowych, jak korzystać z systemu znakowania RWS- referencyjnych wartości spożycia oraz jak rozkodowywać etykiety. Wizyta pracowników Sanepidu odbyła się w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Trzymaj Formę!” promującego zróżnicowane i zbilansowane odżywianie i aktywność fizyczną, do którego w bieżącym roku dołączyła nasza szkoła. Zachęcamy wszystkich do zaglądania na stronę https://www.trzymajforme.pl , gdzie znajdują się ciekawe informacje związane z tym programe
Niezwykle udana wycieczka
W czwartek 9 maja – uczniowie klasy IA, IB, IIIA i IIIB wraz z wychowawcami – wybrali się na niecodzienną wycieczkę do niezwykle urokliwego miejsca – Umianowic. Jest to miejscowość położona w sąsiedztwie delty Nidy. Wycieczkę zorganizowano w ramach wygranego przez uczennicę kl. IA Zosię Szabelską konkursu zorganizowanego przez zespół pracowników ze Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Podczas wyjazdu dzieciaki brały udział w warsztatach przyrodniczo – ekologicznych w OŚRODKU EDUKACJI PRZYRODNICZEJ. Tutaj czekało na nie mnóstwo interesujących aktywności: poznały zwyczaje pszczół, bocianów, zobaczyły zagrodę, w której mieszkają: konik polski, koza sandomierska czy owce wrzosówki. Ogromną radość wszystkim sprawiło karmienie zwierząt. Dzieciaki zobaczyły także największe w Polsce Nidarium, czyli akwarium, które przybliżało życie w rzece Nidzie. Podziwiały różne gatunki r
Z wizytą w Teatrze
Niko mieszka w zupełnie zwyczajnym bloku na typowym osiedlu z lat 70., ze zwyczajnym osiedlowym sklepem i przystankiem autobusowym. Zna świetnie rozkłady jazdy autobusów, skrupulatnie przestrzega planu dnia i ma swoje zainteresowania, ale brakuje mu przyjaciół. Wcale nie jest łatwo się zaprzyjaźnić, każdy ma swoje sprawy, ma też oczekiwania i spodziewa się, że ktoś zachowa się tak, a nie inaczej. Czy istnieje jeden dobry przepis na przyjaźń? Jak dobrze wypaść, sprawić, by ktoś cię polubił? Na te i inne pytania uczniowie klas IV-VIII szukali odpowiedzi oglądając 25 kwietnia spektakl pt."Niko" w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.
Matematyczne rozgrywki sportowe
30 kwietnia, tuż przed weekendem majowym, uczniowie klasy 4 wzięli udział w międzyszkolnym konkursie matematyki „Magia matematyki”, który odbył się w Szkole Podstawowej im. gen. Tadeusza Buka w Mójczy. Konkurs został zorganizowany w taki sposób, by zmobilizować uczniów nie tylko do rozwiązywania zadań i łamigłówek matematycznych, ale także, by zachęcić ich do rywalizacji sportowej. W zwycięskiej drużynie zlaleźli się: Krzysztof Sobczyk, Antoni Ziewiecki i Paweł Kosela z naszej szkoły oraz 2 chłopców ze szkoły w Mójczy. Była wspaniała zabawa😊
Opiekę nad uczniami w czasie wyjazdu sprawowały: p. Dominika Dejneko-Lipińska, p. Ewelina Straż i p. Małgorzata Ogrodnik.
Oskar Choiński finalistą wojewódzkiego konkursu z historii
Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż uczeń klasy VII - Oskar Choiński został finalistą III etapu V Wojewódzkiego Konkursu z Historii dla szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2023/2024. Serdecznie gratulujemy sukcesu, który jest wynikiem ciężkiej pracy i zaangażowania Oskara, a także nauczycieli historii - pani Małgorzaty Bieleckiej i pana Janusza Syski, którzy przygotowywali Oskara do konkursu.
Koncert patriotyczny
Tradycją lat poprzednich, z okazji kolejnej - 233. już rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, odbył się w naszej szkole uroczysty apel.
Ciekawą formą przybliżenia - małym i nieco starszym widzom - sensu obchodów tego święta, była krótka prelekcja przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego na temat konstytucji oraz koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów klasy VII pod czujnym okiem muzyka - pani Iwony Misiewicz. Wszyscy zgromadzeni w sali gimnastycznej mieli okazję pośpiewać z klasą VII, ponieważ specjalnie z tej okazji, zostały przygotowane śpiewniki. Na koniec spotkania, wicedyrektor - p.Janusz Syska podkreślił rolę ojczyzny w naszym życiu. Zaznaczył, że niezmiernie ważnym obowiązkiem każdego Polaka jest pielęgnowanie wartości patriotycznych oraz dobre wypowiadanie się na temat kraju, w którym mieszkamy.
Wieczorek filmowy z "Był sobie pies 2" na ekranie
Był sobie pies2 Po raz kolejny spotkaliśmy się z naszymi uczniami na wieczorku filmowym. Tym razem na seans zaprosiliśmy uczniów klasy czwartej i piątej. Wieczór ten był nie tylko okazją do obejrzenia filmu, ale także okazał się znakomitym spotkaniem integracyjnym. Aby było wygodnie, uczniowie przynieśli ze sobą poduszki, koce, a nawet przytulanki. Nie zabrakło też smacznych przekąsek. Na ekranie pojawił się film ,, Był sobie pies 2", opowiadający o wiernym czworonogu, który miał jeden cel - opiekować się wnuczką swojego właściciela. Opowieść była bardzo interesująca i wzruszająca. Organizatorki spotkania - p. Wioleta Smelcerz, p. Aleksandra Bandura oraz p. Marianna Piątek mają nadzieję, że uczniowie chętnie sięgną po książkową wersję tej wyjątkowej historii, zapraszają więc do biblioteki szkolnej. Wieczorek filmowy został zorganizowany w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czy
Od pyłku do miodu...
29 kwietnia Nasze przedszkole odwiedził Pan pszczelarz Tomasz. Jego przybycie wzbudziło zainteresowanie wśród dzieci. Pan Tomasz opowiedział o swojej pracy i wyjaśnił w jaki sposób powstaje miód. Pokazał przedszkolakom przywieziony styropianowy ul. Wyjaśnił jak jest zbudowany oraz jaką funkcję pełnią poszczególne elementy znajdujące się w ulu. Pan pszczelarz zaprezentował również narzędzia i przybory potrzebne pszczelarzowi podczas wybierania miodu z ula jak i pozyskiwania miodu z plastrów. Mieliśmy możliwość obejrzenia animowanego filmu edukacyjnego, który ukazywał życie pszczół. Dzieci z wielkim zaciekawieniem obejrzały królową pszczół, pszczoły robotnice, trutnia a także plaster miodu. Pan Tomasz omówił właściwości i zastosowania jakie posiada miód. Zostały zaprezentowane Nam różne rodzaje miodu - jeden ze słodkich specjałów przedszkolaki mogły spróbować. Po małej przekąsce Pan pszcze
Kosmos w naszej szkole!
W piątek dzieci z naszego przedszkola i z klas 1-3 uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium „Mój kosmos”. Dzięki pokazom uczniowie dowiedzieli się i zobaczyli jak powstał wszechświat. Pokaz odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny - przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu… Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem Słońca i deszczem meteorytów. W jednej chwili dzieci przeniosły się w zagadkowy świat kosmosu. Na zakończenie mogły obejrzeć animację o wyprawie w kosmos i poszukać meteorytu. Pokaz dostarczył wielu niezapomnianych, wręcz kosmicznych wrażeń.
Działamy w ramach NPRCz!
,,Gdzież jest miejsce dla ciebie w tym wieku zamętu,
książko mądra, spokojna, stopie elementów
pogodzonych na wieki spojrzeniem artysty?”
Czesław Miłosz
Uczniowie klas IV – VIII naszej szkoły z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich podjęli szereg różnorodnych działań. Celem tego przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi uczniów na rolę i miejsce książki w ich życiu. Zadanie polegało na wykonaniu gazetek ściennych tematycznie związanych z książką i dniem jej poświęconym, jak również przedstawiających sylwetki znanych pisarzy i poetów oraz na przygotowaniu wystawy książek. Uczniowie poszczególnych klas wykonali swoje zadania w sposób pomysłowy, różnorodny i bardzo ciekawy. Na podsumowanie pracy z lekturami klasa czwarta wykonała modele czerwonego krzesła (w nawiązaniu do powieści Andrzeja Maleszki ,,Magiczne drzewo. Czerwone krzesło"), natomiast uczniowie klas szóstych po omówien
Drudzy w powiecie!
Drudzy w powiecie!
W zakończonych w dniu 25 kwietnia 2024 roku XLV Eliminacjach Powiatu Kieleckiego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Szkół Podstawowych reprezentanci Szkoły Podstawowej w Sukowie uplasowali się w grupie młodszej (klasa IV-V) i w grupie starszej (VI-VIII) na drugich pozycjach. Eliminacje składały się z części teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej uczestnicy musieli rozwiązać test 25 pytań z wiedzy ogólnej z o ruchu drogowym, w których tylko jedna odpowiedź była prawidłowa oraz 10 pytań testowych tzw. „krzyżówki”. Część praktyczna obejmowała m. in. pierwszą pomoc przedmedyczną, jazdę rowerem po torze przeszkód oraz miasteczku ruchu drogowego. Nadzór nad przebiegiem tegorocznych Eliminacji Powiatu Kieleckiego sprawowali funkcjonariusze WRD KMP w Kielcach. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe puchary, medale, dyplomy oraz nagrody r
Godziny dzwonków
Czwartek 22.05.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych