Aktualności
Z wizytą w Pszczelim Dworku
25 września dzieci z Oddziału przedszkolnego "Wesołe Żabki" pod opieką swojej wychowawczyni Dagmary Więckowskiej przy dużym wsparciu pani Anny Zapały wybrały się na wycieczkę do Pszczelego Dworku. Realizując kolejny punkt z projektu "Skąd bierzemy to co jemy", dzieci dowiedziały się jaka jest rola pszczół w przyrodzie, poznały ich zwyczaje, zobaczyły budowę ula i narzędzia jakie pszczelarz wykorzystuje w swojej pracy. Następnie każdy miał okazję spróbowania pysznych miodów i lemoniady. Kolejnym przystankiem było mini zoo, w którym przedszkolaki podziwiały i dokarmiały daniele i muflony. Dzieci z uwagą wysłuchały również kilku legend świętokrzyskich umieszczonych w formie ilustracji na ulach. Po wielu atrakcjach na przedszkolaków czekały grillowane kiełbaski. Wycieczka wszystkim dzieciom sprawiła dużo radości i pozwoliła im spędzić miło czas
Z wizytą w Ogrodzie Botanicznym
Ostatni dzień astronomicznego lata upłynął uczniom klasy V, ich wychowawczyni- p. Annie Kędzierskiej oraz nauczycielce biologii, p. Marcie Krogulec w promieniach słonecznych, zapachu różnorodnych kwiatów, krzewów oraz ziół. Uczniowie wybrali się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Kielcach, w którym nie tylko podziwiali mnóstwo gatunków roślin z całego świata, ćwiczyli umiejętność posługiwania się mapą ogrodu, ale przede wszystkim nauczyli się rozróżniać wiele gatunków ziół. Poznali ich prozdrowotne działanie oraz sposoby zastosowania nie tylko w medycynie, kuchni, ale i kosmetologii. Pod nadzorem edukatora z Ogrodu Botanicznego samodzielnie je zbierali, wąchali, smakowali, a do domów zabrali ze sobą wspomnienie mijającego już lata - woreczki zapachowe skomponowane z zebranych uprzednio kwiatów i ziół. Czy wycieczka była udana? Oceńcie Państwo sami. Zapraszamy do obejrzenia relacji fot
Zapraszamy na webinar
Drodzy Rodzice! Kryzys zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży realnie dotyka nas wszystkich, dlatego wszyscy solidarnie powinniśmy działać. Pragniemy zatem wraz z fundacją Dbam o Mój Z@sięg zachęcić Państwa do wzięcia udziału w darmowym webinarze pt. „Czym jest higiena cyfrowa i w jaki sposób właściwie o nią zadbać”, którego celem jest realna poprawa dobrostanu (psychicznego, fizycznego oraz społecznego) dzieci i młodzieży, korzystających na co dzień z internetu i cyfrowych narzędzi ekranowych. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 25 września o godzinie 19:00 na platformie Clickmeeting. Link do spotkania: https://fundacjadbamomojzasieg.clickmeeting.com/czym-jest-higiena-cyfrowa-i-w-jaki-sposob-o-nia-zadbac Liczba miejsc ograniczona.
Bezpieczna droga do szkoły
W piątek 22 września najmłodszych uczniów Naszej szkoły odwiedził Pan Policjant, który przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomniał numery alarmowe. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Dzieci z zaciekawieniem słuchały na czym polega praca w policji. Natomiast największą frajdą dla najmłodszych uczniów była możliwość ubrania poszczególnych elementów umundurowania oraz prezentacja radiowozu policyjnego.
Kochane Pierwszaki
21 września 2023 roku w Hali Legionów w Kielcach odbyła się XIV edycja akcji edukacyjno-profilaktycznej „Kochane Pierwszaki”, w której pod opieką wychowawców - pani Joanny Śliwy i pani Bożeny Mojeckiej, uczestniczyli również pierwszoklasiści z naszej szkoły.
W tym roku wspólnie spędzić czas przybyło około 3 000 dzieci z całego województwa. To pierwszaki rozpoczynające naukę w klasie I szkoły podstawowej. Celem tego spotkania zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach była nauka o zasadach bezpieczeństwa w swych pierwszych samodzielnych podróżach do szkoły. A wiadomo, że nauka przez zabawę jest najprzyjemniejsza dlatego też nie zabrakło zabaw tanecznych, wspólnego śpiewania piosenek i innych atrakcji. W czasie uroczystości ksiądz Biskup Pomocniczy Diecezji Kieleckiej Marian Florczyk pobłogosławił świeżo upieczonych pierwszoklasistów i poświęcił ich tornistry wspominając swój poc
Dzień Przedszkolaka
„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 września zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka" W środę 20 września najmłodsi uczniowie naszej szkoły obchodzili „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Ten wyjątkowy dzień był super okazją do świętowania. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach integracyjnych, muzyczno – ruchowych, plastycznych w salach i na szkolnym boisku. Przedszkolaki wysyłały również swoje marzenia do nieba – mówiły o marzeniach, panie pilnie zapisywały wszystko na karteczkach, które zostały włożone do balonów i wypuszczone. Był to wspaniały czas radosnej zabawy, pełen słońca i uśmiechów, który dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń. Z okazji Dnia Przedszkolaka, życz
W rocznicę tragicznych wydarzeń…
🇵🇱Uczniowie naszej szkoły, znając historię związaną z 17 września 1939 r., oddali hołd poległym i pomordowanym na Wschodzie. Z tej okazji kandydaci do Samorządu Uczniowskiego przygotowali gazetkę okolicznościową, a uczniowie na lekcjach historii wysłuchali pogadanek na temat tamtych wydarzeń.
17 września to ważna data w historii naszego kraju. Tego dnia, 84 lat temu, na rozkaz Stalina na pozbawione obrony tereny wschodniej Rzeczpospolitej ruszyło 700 tys. rosyjskich żołnierzy. ZSRR najechał na Polskę na mocy paktu Ribbentrop-Mołotow. Porozumienie pomiędzy Berlinem a Moskwą podpisano w Niemczech 23 sierpnia 1939 r. Było ono niezgodne z prawem międzynarodowym. Oficjalnym powodem wkroczenia Armii Czerwonej był rzekomy rozpad państwa polskiego. Według władz ZSRR konieczna była ochrona Ukraińców oraz Białorusinów, którzy mieszkali na terenie II RP.
Z wizytą w ZOO "Leśne zacisze"
Dnia 14 września dzieci z klasy III „A”, III „B” oraz klasy IV wybrały się na wycieczkę autokarową do ZOO ,,Leśne Zacisze”, które mieści się na malowniczo położonym terenie w miejscowości Lisów. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat zwierząt zamieszkujących ZOO, kształtowanie świadomości przyrodniczej i emocjonalnej więzi z przyrodą. Podczas spaceru alejkami dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta pochodzące z różnych kontynentów m.in. lwy, zebry, strusie afrykańskie, daniele, osły, kozy, owce, lamy, wielbłądy, szopy pracze, kuce szetlandzkie, konie oraz różnego rodzaju dzikie i kolorowe ptactwo z pięknymi pawiami na czele. Po zwiedzeniu ZOO dzieci udały się na ogromny plac zabaw oraz do parku linowego. Następnie zjadły pyszną kiełbaskę z grilla i zakupiły pamiątki. Mimo, że początek dnia był ponury i deszczowy, to moc uśmiechów i dobrych humorów sp
Międzynarodowy Dzień Kropki
Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki, to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły i ich koledzy z zerówek mieli dzień wypełniony zabawami z kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznali genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności - TALENTY. Tego dnia dostrzegały kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu: są na biedronkach, z kropki można utworzyć słońce, bombkę choinkową, kolorową kulę, czy piłkę. Dzieciaki bawiły się też przy piosence o kropce i brały udział w zabawie z „Twistem” śladem kropek. BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO”
Spotkanie Wychowawców z Rodzicami
Przypominamy. Jutro, 15 września, o godzinie 17.00, odbędą się spotkania Rodziców z wychowawcami klas. Poniżej wykaz sal:
kl. I „A" - wychowawca - p. Joanna Śliwa, sala numer 14
kl. I „B” - wychowawca - p. Bożena Mojecka, sala numerr 10
kl. II - wychowawca - p. Agnieszka Nogacka, sala numer 11
kl. III „A” - wychowawca - p. Aneta Gawlik, sala numer 104a
#Bieg Fair Play
W tym roku nasza szkoła po raz kolejny, przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Polskiego Komitetu Olimpijskiego „Bieg Fair Play PKOI” organizowanej z okazji przypadającego 7 września Światowego Dnia Fair Play. Celem inicjatywy nie jest bicie rekordów. Chodzi o promowanie aktywności fizycznej w duchu szacunku, przyjaźni i radości. Mamy nadzieję, że te wartości etyczne pozostaną z dziećmi i będą przyświecać im nie tylko w sporcie ale w całym życiu. We wtorkowe przedpołudnie uczniowie z klas IV- VIII naszej szkoły pokonali wyznaczoną trasę bez rywalizacji sportowej, za to w atmosferze współdziałania i porozumienia.
Kampania wyborcza czas start
Kandydatów do Samorządu Uczniowskiego można zgłaszać do 14 września do opiekunów SU - pani Katarzyny Bandury oraz pani Dominiki Dejneko-Lipińskiej.
Przedszkolaki na wykopkach
12 września, dzieciaki z oddziału przedszkolnego wraz z zerówkowiczami, pod opieką swoich pań - Alicji Bafia-Kuza, Agaty Karlińskiej i Dagmary Więckowskiej w ramach projektu "Skąd bierzemy to co jemy?" wybrały się do pobliskiego gospodarstwa na… WYKOPKI! Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wykopuje się ziemniaki, ale największą atrakcją było ich zbieranie oraz wspólne zabawy w polu. Zapał i zaangażowanie maluchów w pracę zaskoczył wszystkich, a zbieranie ziemniaków okazało się nie tylko pracą, ale i bardzo dobrą zabawą. Przedszkolaki dały radę i pozbierały wszystkie ziemniaki przygotowane do zebrania. Lekko zmęczeni, lecz bardzo zadowoleni wróciliśmy do przedszkola. Dzieci były niesamowicie podekscytowane. Przez całą drogę do przedszkola i resztę dnia, opowiadały o wrażeniach z wykopek.
O dwujęzyczności w naszej szkole...
Zapraszamy do lektury artykułu lokalnej prasy "Głos Daleszyc", w którym pani Małgorzata Bielecka - dyrektor naszej szkoły oraz pani Agnieszka Nogacka podsumowują pierwszy rok funkcjonowania klasy nauczania dwujęzycznego w ramach realizowanego w naszej placówce innowacyjnego projektu "I love English - nauczanie dwujęzyczne w edukacji wczesnoszkolnej".
Prymusi nagrodzeni
Najlepsi uczniowie z terenu gminy Daleszyce 29. sierpnia zostali nagrodzeni stypendiami Burmistrza - pana Dariusza Meresińskiego. Wśród nagrodzonych znaleźli się także uczniowie naszej szkoły:
Kacper Stępień, Jan Baran, Filip Wilk, Filip Scendo oraz Alex Drewin. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.
1 września 1939 r.
1 września, mimo, że kojarzy się z pierwszym dniem nowego roku szkolnego, to dla większości Polaków jest datą, o której zawsze będą pamiętać, nie ze względu na szkołę, a tragiczne wydarzenia które miały miejsce w 1939 r. Tego dnia, dokładnie 84 lata temu, wojska niemieckie przekroczyły granice naszej Ojczyzny, rozpoczynając największy konflikt zbrojny w historii świata – II wojnę światową. Była to największa i najkrwawsza wojna w historii ludzkości, w której Polska poniosła relatywnie największe straty i szkody demograficzne spośród wszystkich państw walczących i okupowanych.
W 83. rocznicę wybuchu wojny wspominamy miliony ofiar i zniszczenia jakie działania wojenne przyniosły w naszym kraju. Wspominamy bohaterów tych wielkich, światowych i tych naszych, lokalnych, ale przede wszystkim podtrzymujemy pamięć tamtych dni, by nigdy więcej tak zła historia się nie powtórzyła.
Treningi karate w naszej szkole
W naszej szkole ruszają zapisy na zajęcia sportowo-rekreacyjne o specjalności karate kyokushin. Zajęcia są skierowane dla wszystkich chętnych od 6 roku życia. Treningi prowadzi instruktor Gabriela Kurczyńska- mutlimedalistka krajowych i międzynarodowych imprez sportowych.
Poniżej informacja dotycząca płatności:
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
UWAGA! Dyrekcja Szkoły informuje, że rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024 odbędzie się w poniedziałek 04.09.2023 r. według poniższego harmonogramu:
• Godz. 10.00 – Msza Święta w Kościele w Sukowie.
• Godz. 11.00 – Klasy 0-III po mszy świętej spotykają się z wychowawcami w swoich salach
• Godz. 11.00 – klasy 4-8 – sala gimnastyczna
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024Galeria zdjęć
brak danych