Strona główna
Aktualności
Rekrutacja uzupełniająca
Przypominamy o II terminie rekrutacji do oddziałów przedszkolnych, który trwa od 22.04 do 08.05.2024r.
Więcej informacji w sekretariacie szkoły.
Pierwszaki na Pikniku z okazji Dnia Ziemi
W dniu 26 kwietnia 2024r. Nadleśnictwo Kielce, Leśny Kompleks Promocyjny Puszcza Świętokrzyska oraz Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach zorganizowało na terenie otaczającym siedziby obu jednostek Piknik z okazji Dnia Ziemi. Celem tego edukacyjnego przedsięwzięcia było kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci oraz upowszechnianie wiedzy o ochronie środowiska przyrodniczego. W imprezie wzięło udział ok. 400 dzieci z klas 0-III z kilku placówek oświatowych z terenu Kielc i okolic, w tym uczniowie klas I z naszej szkoły pod opieką wychowawców p. Bożeny Mojeckiej i p. Joanny Śliwy. Do organizacji pikniku zostały zaproszone organizacje i instytucje zaangażowane w edukację, w tym ekologiczną dzieci i młodzieży: Departament Przyrody i Klimatu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyski Park Narodowy, Oddział Promocji Zdrowia
Z cyklu dorośli czytają dzieciom...
19 kwietnia uczniów z klas I-III odwiedziła Pani Joanna Rybak - nie tylko sekretarz naszej szkoły, ale także członkini Koła Gospodyń Wiejskich "Sukowianki znad Lubrzanki". W ramach udziału szkoły w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa przeczytała uczniom legendę świętokrzyską "Jak powstały Kielce".
Przedszkolaki dbają o naszą planetę
W obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi zaangażowali się również najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami. Mowa o przedszkolachach i zerowkowiczach. Dziś podczas podczas zajęć dzieciaki dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci, a także ich recykling. Przedszkolaki próbowały ocenić, co czuje Ziemia, gdy o nią dbamy, a także jakie emocje odczuwa, gdy jest niszczona. Dzisiejszego dnia nie zabrakło gigantycznych kolorowanek oraz gier i zabaw związanych z dbaniem o Ziemię. Stworzone zostały również mini broszurki - jak segregować śmieci. Oczywiście nie zabrakło pięknych prac plastycznych o tematyce ekologicznej. Przedszkolaki także w sposób praktyczny pokazały, że dbają o środowis
Światowy Dzień Ziemi
22 kwietnia to szczególna data w kalendarzu. Co roku na całym świecie obchodzony jest wtedy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jego celem jest szerzenie wiedzy i zwiększanie świadomości na temat ochrony środowiska oraz wyzwań , przed którymi stoi nasza planeta. Jest to też dobra okazja do refleksji nad naszym wpływem na Ziemię i działaniami, jakie możemy podejmować na rzecz ochrony przyrody. Społeczność naszej szkoły również przyłączyła się do tegorocznych obchodów Dnia Ziemi, a nad właściwym przebiegiem wszystkich podjętych działań czuwała nauczycielka biologii - pani Marta Krogulec. Uczniowie klas IV-VIII wspólnie namalowali z tej okazji portret Matki Natury. Szóstoklasiści przygotowali cieszącą się dużym zainteresowaniem wystawę prac „Owady w rozmiarze XXL”. Uczennice klasy siódmej zainicjowały akcję „Przygarnij roślinkę”, dzięki której wszyscy chętni mogli zaopiekować się wybraną przez sieb
Z wizytą w Manufakturze Słodyczy
„Czekolada palce lizać! Tego nie da się opisać. Bywa mleczna, owocowa, jogurtowa, karmelowa. Każda jest wprost wyborowa! Gdy skosztujesz to poczujesz słodki smaczek i zapaszek.”
19 kwietnia przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego A wzięły udział w warsztatach czekolady w Pierwszej w Kielcach Manufakturze Słodyczy - Magia Karmelu. Po miłym powitaniu dzieci otrzymały formy, które wypełnione były płynną czekoladą. Każdy przedszkolak stworzył własnoręcznie swoją wymarzoną tabliczkę czekolady, którą po skończonych warsztatach zabierał do domu. Dzieci miały okazję bawić się formami czekolady, ozdabiać je a przy okazji podjadać co nieco. W czasie gdy formy tężały w lodówce, dzieci miały okazję poznać etapy produkcji czekolady - począwszy od jej głównego składnika - kakaowca, po ostateczny produkt jakim jest tabliczka czekolady. Następnie uczestnicy degustowali prawdziwą
81. rocznica powstania w getcie warszawskim
Dziś - 19 kwietnia - w 81. rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim, jak każdego roku społeczność naszej szkoły uczciła pamięć bohaterskich Powstańców. Przy współpracy Samorządu Uczniowskiego ze świetlicą szkolną powstało mnóstwo żonkili, które ozdobiły szkolne korytarze, a także zostały przypięte do ubrań uczniów i nauczycieli. Przypinając żółte papierowe żonkile - symbol powstania w getcie - dołączyliśmy do #akcjiŻonkile, upamiętniającej powstańczy zryw.
GIGA Laurka dla Strażników Lasów
Dzieci z Oddziału Przedszkolnego A i klasy 0A wzięły udział w akcji Cała Polska maluje GIGA Laurkę dla Strażników Lasów. GIGA Laurka to akcja mająca na celu zwrócenie uwagi na pożary w lasach, osoby opiekujące się środowiskiem leśnym i wypromowaniu pożądanych zachowań człowieka w lesie. Ze wszystkich prac dzieci z całej Polski zostanie stworzona jedna, najpiękniejsza i największa na świecie laurka, która zostanie wręczona Strażakom i Leśnikom w dniu ich święta.W ten symboliczny sposób przedszkolaki chcą podziękować Strażakom i Leśnikom, że chronią Nasze lasy przed pożarami.
Międzynarodowy Dzień Czekolady
12 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Czekolady. Jest to, zaraz po Tłustym Czwartku, jeden ze słodszych dni w roku. Celebrowanie tego słodkiego święta było dla naszych przedszkolaków okazją do zabawy, uczenia się i eksperymentowania z różnymi smakami i teksturami czekolady. W tym dniu przedszkolaki uczyły się o historii czekolady i pochodzeniu ziaren kakaowych oraz poznały proces postawania czekoladowych przysmaków. Dzieci uczestniczyły w różnych aktywnościach związanych z czekoladą, takich jak malowanie czekoladowych obrazków przy użyciu kakao, kolorowaniu czekolady XXL, tańcu do znanej na całym świecie piosenki "Chocolate". Nie zabrakło także smarowania wafli czekoladą, oraz degustacji słodkości.
Należy pamiętać, że czekolada, pomimo swojego wspaniałego smaku, powinna być spożywana z umiarem, ponieważ jest bogata w cukier i tłuszcze. Dlatego też w Dniu Czekolady przedszkolak
Dzień bez plecaka
Tuż przed Świętami Wielkanocnymi odbyły się w naszej dwie ciekawe akcje zainicjowane przez Samorząd Uczniowski. Mianowicie były to: Dzień idola lub postaci z bajki oraz dzień bez plecaka. Akcje te na stałe zagościły już w wielu polskich szkołach.
Nasi uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością w odwzorowaniu swoich idoli lub postaci z ulubionej bajki, a także w poszukiwaniu „zastępstwa” dla tradycyjnego plecaka. Zeszyty i podręczniki zostały spakowane w wózki dziecięce, kosze na śmieci, walizki, kosze sklepowe, a nawet taczki i wiaderka. Liczyła się pomysłowość i inwencja twórcza, a tego naszym uczniom nie brakuje.
Informator
Drodzy Ósmoklasiści, zachęcamy do zapoznania się informatorem o ofercie edukacyjnej liceów ogólnokształcących w województwie świętokrzyskim na rok szkolny 2024/2025.
Link poniżej ⤵️
W świątecznej atmosferze
Święta Wielkanocne to czas radości kojarzący się z wiosną, pisankami i kurczakami. Świąteczną atmosferę dało się wyczuć w naszej szkole już od dłuższego czasu, szczególnie podczas zajęć świetlicowych. Uczniowie dowiedzieli się o symbolach i zwyczajach związanych z nadchodzącymi Świętami. W zorganizowanym konkursie plastycznym na "Najpiękniejsze jajko i kartkę Wielkanocną" rozwijali swoje zdolności plastyczne i kreatywność, natomiast podczas zajęć na świeżym powietrzu brali udział w zabawie pod hasłem "Poszukiwanie Wielkanocnych jajek". Zabawa odbyła się w szkolnym ogrodzie, a zadaniem dzieci było odnalezienie wszystkich ukrytych w trawie kolorowych jajeczek. Aktywność ta sprawiła uczniom wiele radości i dostarczyła pozytywnych wrażeń.
VIII Gminny Turniej Warcabowy
Nie od dziś wiadomo, że gra w warcaby uczy podejmowania słusznych decyzji, logicznego myślenia i planowania strategii. Warcaby wspaniale wpływają na rozwój intelektu, kształcenie pamięci, koncentracji, uczą obserwacji, uważności i umiejętności radzenia sobie z problemami. Uczniowie naszej placówki chętnie rywalizują w tej popularnej grze. 25 marca w Szkole Podstawowej im. Edmunda Niziurskiego w Słopcu odbył się VIII Gminny Turniej Warcabowy. Naszą szkołę reprezentowali tam wyłonieni podczas eliminacji wewnątrzszkolnych: Krzysztof Kozub, Zuzanna Dudek, Kacper Prędotka, Antek Kwiatkowski, Szymon Wawrzeńczyk i Jan Stopka pod opieką p. Marianny Piątek. Podczas tegorocznego turnieju sukces odniósł Jan Stopka zajmując trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach turnieju.
17 turniej za nami
Kolejny Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców Szkół Podstawowych zorganizowany przy współudziale Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Daleszycach oraz Szkoły Jazdy „TOM” w Kielcach odbył się w dniu 26 marca 2024 roku w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Sukowie. Początki turnieju siatkarskiego w Sukowie z udziałem SZKOLNYCH DRUŻYN sięgają 2006 roku. Uczestniczące w nich zespoły wiosną rywalizowały o miano najlepszej drużyny w powiecie kieleckim wśród drużyn szkół podstawowych. Tegoroczna Edycja zgromadziła pięć ekip, które walczyły o trofeum ufundowane przez Pana Józefa Bryk Wojewodę Świętokrzyskiego. Wszystkie spotkania rozegrane zostały systemem „każdy z każdym” zgodnie z przepisami PZPS z pewnymi ułatwieniami na siatce 2.35cm. Każdy mecz składał się z dwóch setów, a każda partia rozgrywana była do 15 punktów.
Wrażliwi na los zwierząt...
Dziś uczniowie klasy IIIa i IIIb pod opieką wychowawców - p. Anety Gawlik i p.Elżbiety Pytel odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach. Głównym celem wycieczki było przekazanie darów, w postaci środków czystości, koców i niezbędnych akcesoriów wykorzystywanych w codziennej pracy schroniska, które zebraliśmy w szkolnej zbiórce. Cieszymy się, że dzieci oraz rodzice wykazali się tak dużym zainteresowaniem i chętnie przystali na propozycję zbiórki.
Sportowe powitanie WIOSNY!
21 marca zawitała do nas kalendarzowa wiosna. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas 0 uczciły ten dzień wyjątkowo – na sportowo. Od samego rana na twarzach wszystkich gościł uśmiech. Każda grupa brała udział w zabawach sportowych i konkurencjach przygotowanych przez wychowawczynie. Nie zabrakło również wiosennych wierszyków, piosenek i prac plastycznych. Punktem kulminacyjnym celebrowania święta wiosny było spotkanie z panią Wioletą Jończyk, która przeprowadziła dla naszych najmłodszych uczniów zajęcia fitness. Była to świetna zabawa zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Na zakończenie dnia każde dziecko dostało zdrową przekąskę – jabłko i wodę oraz pamiątkowy dyplom.
Warsztaty z Phoenix Active Shool
W piątek w naszej szkole gościliśmy wyjątkowe osoby. Odwiedziła nas pani Tamara Siemieniuk- kapitan reprezentacji Polski, trenerka z wieloletnim doświadczeniem i mistrzyni świata w zyskującej coraz bardziej na popularności dyscyplinie jaką jest korfball. Swoją obecnością zaszczycił nas też pan Maks Płuciennik- trener i instruktor BMX, najlepszy polski zawodnik w tej dyscyplinie sportu. Przeprowadzili oni sportowe warsztaty dla uczniów klas I-VIII, które były nagrodą III edycji ogólnopolskiego konkursu Phoenix Active School. Finalistą tego konkursu zostaliśmy w ubiegłym roku szkolnym. Podczas spotkania, po krótkiej rozgrzewce, każdy uczestnik mógł sprawdzić swoje predyspozycje sportowe takie jak skoczność, siła czy zręczność na specjalnie przygotowanych stacjach i zapisać wyniki na otrzymanej wcześniej akredytacji. Warsztaty okazały się prawdziwą sportową fiestą! Były rekordy, świetn
Wieczorek filmowy z lekturą w tle...
20 marca odbyła się cykliczna impreza, która stała się tradycją naszą szkoły, a mianowicie - „Wieczorek filmowy”. Tym razem na wieczorku zawitali uczniowie klasy 7 i 8 i obejrzeli film pt.”Kamienie na szaniec”.
„Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo” - oto dewiza, jaką w życiu kierowało się trzech młodych przyjaciół: Alek, Rudy i Zośka. Bohaterowie - maturzyści warszawskiego liceum, snuli ambitne plany na przyszłość, które przerwał wybuch II wojny światowej. Ci młodzi chłopcy wychowani w patriotycznych domach, kształtowani przez harcerskie ideały, szybko wkroczyli w dorosłość i postanowili walczyć. I choć każdego dnia ocierali się o śmierć, potrafili żyć pełnią życia. Walczyli ofiarnie i z honorem. Odeszli „jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec”, pozostawiając po sobie wielką lekcję przyjaźni, honoru i miłości do Ojczyzny. Jak relacjonują organizatorki wydarzenia - nauczycielk
W Energetycznym Centrum Nauki
Jak powstaje paliwo do samochodu? Skąd bierze się ropa naftowa? Ile energii potrzeba, żeby zaświecić w domu jedną żarówkę? – odpowiedzi na między innymi te pytania można znaleźć w Energetycznym Centrum Nauki w Kielcach, które to 21 marca odwiedzili uczniowie klas 1a, 1b i 2 wraz z wychowawcami. Przestrzeń przygotowana dla odwiedzających, składa się z wystawy Energia, laboratorium „Generator Mocy”, kina 3D oraz Energetycznego Ogrodu. Ekspozycja opowiada o energii i prezentuje 28 interaktywnych stanowisk, przeznaczonych do samodzielnego eksperymentowania. Nasi uczniowie spotkali tam między innymi potężny, ważący ponad 750 kilogramów kołowrót. To urządzenie nawiązujące formą do kombajnu górniczego, ale jest napędzane siłą ludzkich mięśni. Dzieciaki chętnie próbowały się z nim zmierzyć. Próbowały także pokonać grawitację i przepompować wodę z dolnego do górnego zbiornika hydroelektrowni, alb
Rozstrzygnięcie konkursu „Portret Pani Wiosny”
Rozstrzygnięcie konkursu „Portret Pani Wiosny”
21 marca 2024 roku, w Pierwszy Dzień Wiosny, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego skierowanego do przedszkolaków i uczniów klas 0 z gminy Daleszyce pt. „Portret Pani Wiosny”. Wzięły w nim udział dzieci z Brzechowa, Daleszyc, Mójczy, Niestachowa, Słopca i Sukowa. Celem konkursu było:
- kształtowanie wyobraźni plastycznej,
- inspirowanie wiosenną tematyką,
- rozwijanie i doskonalenie możliwości twórczych dzieci poprzez działania plastyczne w różnych materiałach, technikach i formach,
- popularyzowanie wiedzy o wiosennych barwach,
- uchwycenie w pracy plastycznej cech charakterystycznych pory roku – wiosny.
Jury w składzie p. Iwona Misiewicz i p. Marianna Piątek obejrzało i oceniło pod kątem oryginalności i pomysłowości, samodzielności wykonania oraz estetyki wszystkie prace i wyłoniło następujących zwycięzców:
Godziny dzwonków
Czwartek 22.05.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych