• Z wizytą w Bibliotece Publicznej

          • „W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz,

            Starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz..."

            Pierwszy etap edukacji jest doskonałym okresem na rozbudzanie wśród najmłodszych zainteresowań czytelniczych. W związku z tym uczniowie z Oddziału Przedszkolnego oraz klasy Ia wraz z wychowawcami wybrali się do Biblioteki Publicznej w Sukowie. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w miejscu pełnym książek. Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z zasadami zachowania się w bibliotece. Następnie bibliotekarka, pani Renata Odo, w bardzo ciekawy sposób opowiedziała o swojej pracy. Omówiła zasady korzystania z biblioteki i przedstawiła najciekawszy księgozbiór dla najmłodszych. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wszystkich informacji. Byli zaskoczeni tak dużą liczbą książek na półkach. Aby zaspokoić swoją ciekawość, zadawali bibliotekarce różne pytania dotyczące m.in. jej pracy, liczby czytelników oraz najczęściej wypożyczanych tytułów.

          • Nasz uczeń laureatem konkursu plastycznego!

          • Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż uczeń klasy IV"a" naszej szkoły - Filip Wilk zajął I miejsce w konkursie plastycznym pod hasłem "Nie dla wojny", organizowanym przez Klub Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • I Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka

          • 19 maja w Szkole Podstawowej w Daleszycach odbyła się I Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka - etap gminny. Wzięły w niej udział drużyny dziewcząt i chłopców z oddziałów przedszkolnych A i 0. Dzieciaki zajęły II miejsce. Celem olimpiady było propagowanie wśród najmłodszych zdrowego stylu życia, rozwijanie umiejętności współpracy i współdziałania w zespole, a także poznanie i przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji sportowej. Mali sportowcy rywalizowali w miłej i życzliwej atmosferze o czym świadczą uśmiechy na ich twarzach.

          • Egzamin ósmoklasisty

          • Można powiedzieć, że ósmoklasiści są już na półmetku egzaminów. Wczoraj, jako pierwszy z trzech odbył się język polski. Najwyżej punktowane na egzaminie z języka polskiego jest wypracowanie. Ósmoklasiści mogli wybrać jeden z dwóch tematów. W tegorocznym arkuszu znaleźli m.in. "Zemstę" Aleksandra Fredry. Okazało się, że tematyka była zaskoczeniem.

            Dziś uczniowie rozwiązują zadania z matematyki, a my nieustannie trzymamy za nich kciuki.

            W linku poniżej artykuł echodnia.eu odnośnie egzaminu w naszej szkole:

          • Dwujęzyczne pierwszaki w naszej szkole

          • „English? I love it!” – tak już wkrótce mogą powiedzieć pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Sukowie, bowiem w roku szkolnym 2022/2023 zostało zaplanowane utworzenie dodatkowej klasy pierwszej, w której realizowana będzie innowacja pedagogiczna – „I love English – nauczanie dwujęzyczne w edukacji wczesnoszkolnej”. Jeśli klasa ta powstanie, będzie to pierwsza dwujęzyczna klasa w naszej gminie. Aktualnie dwujęzyczność realizowana jest w punkcie przedszkolnym w naszej szkole, a w nowym roku szkolnym kontynuowana będzie w oddziale przedszkolnym A.

            Wszystko zaczęło się od rekrutacji do projektu „Nauczanie Dwujęzyczne 2021/2022”, w wyniku której Punkt Przedszkolny przy SP w Sukowie zakwalifikował się do działania „Świętokrzyskie Dwujęzyczne Przedszkolaki”. Liderami przedsięwzięcia są: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach. Wyłoniona w procesie rekrutacji nasza placówka otrzymała wsparcie merytoryczne i rzeczowe w postaci profesjonalnych szkoleń z zakresu nauczania dwujęzycznego, materiałów dydaktycznych, w tym scenariuszy interaktywnych w wersji cyfrowej i drukowanej dla wychowawców oraz nauczyciela z kwalifikacjami do nauczania języka angielskiego, a także wszelkich pomocy multimedialnych i kart obrazkowych. Jak wiadomo nauczanie dwujęzyczne to jedna z najbardziej efektywnych metod nauczania języków obcych. Mocną stroną edukacji dwujęzycznej jest traktowanie języka obcego prawie na równi z językiem ojczystym, jako naturalnego narzędzia przekazywania wiedzy i naturalnego dla dzieci środka komunikacji. Nauka w drugim języku od wczesnych lat ma również ogromny wpływ na rozwój intelektualny młodego „English? I love it!” – tak już wkrótce mogą powiedzieć pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Sukowie, bowiem w roku szkolnym 2022/2023 zostało zaplanowane utworzenie dodatkowej klasy pierwszej, w której realizowana będzie innowacja pedagogiczna – „I love English – nauczanie dwujęzyczne w edukacji wczesnoszkolnej”. człowieka, jego zdolności w myśleniu abstrakcyjnym, kreatywność, rozwój kompetencji językowych, społecznych i działań do poszerzania swej wiedzy i rozwijania pasji. Najmłodsi uczniowie są szczególnie podatni na zdobywanie umiejętności językowych. Przedmioty i czynności łączą bezpośrednio ze słowami i przez to spontanicznie zaczynają rozumieć słowa oraz myśleć w danym języku, dodatkowo, nie zniechęcają się popełnianymi błędami, a także doskonale naśladują dźwięki. Mamy nadzieję, że uda nam się utworzyć drugi oddział klasy pierwszej, w którym będą realizowane działania w ramach zaplanowanej innowacji pedagogicznej „I love English”. Założeniem tej innowacji jest nauczenie dzieci samodzielnego myślenia, które wyzwoli ich inwencję twórczą, jak również sprawi im radość. Żywe, pełne fantazji i zabawy lekcje wpłyną na opanowanie, usystematyzowanie i utrwalenie zdobywanych przez uczniów kompetencji językowych.

            Zapraszamy wszystkich zainteresowanych! Rekrutacja trwa.

          • Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Szkół Podstawowych

          • Drugi dzień zmagań Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Szkół Podstawowych. Tym razem rywalizowała grupa starsza, którą mogą tworzyć uczniowie klas VI – VIII.

            Gmina Sitkówka – Nowiny po dwuletniej karencji spowodowanej pandemią znów gościła najlepsze reprezentacje z województwa świętokrzyskiego. Nasi reprezentanci - Wojciech Pustuła (kpt. drużyny), Kryspin Zelba (klasa VII „a”) oraz Jakub Kosmala (klasa VIII „a”) przygotowywani przez pana Grzegorza Skowerskiego w klasyfikacji końcowej uplasowali się na bardzo dobrym - III miejscu za Szkołą Podstawową w Sadowiu ( powiat opatowski) oraz Szkołą Podstawową Nr 1 we Włoszczowie (powiat włoszczowski). Drużyny rywalizowały w czterech kategoriach (część teoretyczna i praktyczna). Część teoretyczna obejmowała testy pisemne z prawa o ruchu drogowym oraz testy tzw. „krzyżówki”. Na część praktyczną składały się: miasteczko ruchu drogowego (jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego polegała na przejechaniu układu dróg i zaliczeniu wylosowanych punktów kontrolnych zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego), rowerowy tor przeszkód oraz pierwsza pomoc przedmedyczna.

            Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

            1. Szkoła Podstawowa Nr 1 we Włoszczowie (powiat włoszczowski),

            2. Szkoła Podstawowa w Sadowiu (powiat opatowski),

            3. Szkoła Podstawowa w Sukowie (powiat kielecki ziemski),

            4. Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli (powiat konecki),

            5. Szkoła Podstawowa Nr 3 w Kazimierzy Wielkiej (powiat kazimierski),

            6. Szkoła Podstawowa w Tuczępach (powiat buski),

            7. Szkoła Podstawowa w Pliskowoli (powiat staszowski),

            8. Szkoła Podstawowa w Pawłowie (powiat starachowicki),

            9. Szkoła Podstawowa Nr 14 w Ostrowcu Świętokrzyskim (powiat ostrowiecki),

            10. Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sandomierzu (powiat sandomierski),

            11. Szkoła Podstawowa Nr 19 w Kielcach (powiat kielecki grodzki),

            12. Zespół Placówek Oświatowych w Żarczycach Dużych (powiat jędrzejowski).

            W klasyfikacji indywidulnej Wojciech Pustuła uplasował się na 11 miejscu, Jakub Kosmala zajął 13 lokatę, natomiast Kryspin Zelba był 22.

            Gratulujemy zdobycia trzeciego miejsca w tegorocznym Finale Województwa Świętokrzyskiego BRD. Kolejny XLIV już za rok.

          • XLIII Finał Województwa Świętokrzyskiego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Szkół Podstawowych

          • Po dwuletnim okresie związanym z pandemią Covid-19 zostały „przywrócone do życia” zawody i turnieje sportowe dla dzieci i młodzieży szkolnej. 19 maja 2022 roku na terenie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach rozegrany został XLIII Finał Województwa Świętokrzyskiego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Szkół Podstawowych. Po reformie oświaty turniej został podzielony na dwie grupy: młodszą (obejmująca  klasy IV-V) oraz  starszą ( którą tworzą uczniowie klas VI – VIII). Turniej to zmagania najmłodszej części społeczności szkolnej, zaczynającej swoją przygodę z popularyzacją i promocją roweru jako ekologicznego środka transportu. Od uczestników wymaga się znajomości przepisów z prawa o ruchu drogowym (część teoretyczna), umiejętne pokonywanie przeszkód na rowerowym torze oraz  na przejechaniu układu dróg (miasteczko ruchu drogowego) i zaliczeniu wylosowanych punktów kontrolnych zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Ponadto zespół musi wykazać się umiejętnością udzielania pomocy przedmedycznej osobie lub osobom poszkodowanym. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Sukowie występująca w składzie Alicja Wawrzeńczyk, Maja Krężołek, Antoni Stróżyk (klasa IV ”b”), Szczepan Wójcik (klasa V) w tegorocznym Finale Wojewódzkim zajęła szóste miejsce. Gratulujemy. Serdeczne gratulacje składamy również panu Grzegorzowi Skowerskiemu, który przygotowywał uczniów do turnieju.

          • korespondencyjna Świętokrzyska Mini-Olimpiada w Turnieju Gier i Zabaw Szkół Podstawowych dziewcząt i chłopców

          • W minionym tygodniu, 12 maja, trzydziestu uczniów z klas I-III reprezentowało nasza szkołę w korespondencyjnej Świętokrzyskiej Mini-Olimpiadzie w Turnieju Gier i Zabaw Szkół Podstawowych dziewcząt i chłopców (rocznik 2012 i młodsi). Uczniowie młodszych klas rywalizowali w czterech konkurencjach: zakładanie kółek ringo na pachołki, tor przeszkód, skoki z piłką i bieg sztafetowy. Podczas olimpiady dzieci miały okazję do doskonalenia umiejętności współdziałania, tolerancji, wzajemnego komunikowania się oraz polepszenia kondycji fizycznej poprzez wspólną zabawę. Zgodnie z regulaminem , zawody odbywały się na własnych halach i boiskach sportowych szkół, które zadeklarowały chęć udziału. Organizatorzy główni turnieju- Departament Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego i Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach, po przeanalizowaniu przesłanych przez nauczycieli protokołów zawodów, ogłoszą wyniki oraz przyznają uczestnikom nagrody. Trzymamy kciuki za naszych zawodników!

          • ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY

          • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do tegorocznej edycji  Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „ Zbieraj baterie i telefony”. Organizatorami programu są Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań S.A. oraz Biosystem Electrorecykling S.A. które działają w branży ochrony środowiska i gospodarki odpadami. Dzięki współpracy w ramach programu w tym roku szkolnym uzbieraliśmy 43 kg baterii. Poprzez nasze działania przyczyniliśmy się do ograniczenia ilości niebezpiecznych odpadów, pozyskania wielu surowców do ponownego wykorzystania i zmniejszenia zanieczyszczeń w środowisku. Przypominamy, że ekologiczny program „Zbieraj baterie i telefony”  ma charakter długofalowy . Akcja trwa nadal. Zachęcamy do aktywnego przyłączenia się do niej.

          • Zielona Szkoła w Tatrach

          • „Należy podróżować, by się czegoś nauczyć” – Mark Twain

            Emocje uczniów naszej szkoły powoli już opadły po wspaniałym, pięciodniowym pobycie w Kościelisku nieopodal Zakopanego. Grupa licząca 47 osób, pod opieką p.Grzegorza Skowerskiego, p.Katarzyny Bandury, p.Aleksandry Górniak-Bandury oraz p.Wiolety Smelcerz w dniach 9-13 maja miała możliwość uczyć się samodzielności, kształcić właściwe relacje rówieśnicze oraz aktywnie odpoczywać podczas Zielonej Szkoły zorganizowanej w górach. Wrażeń nie brakowało. Uczestnicy wyprawy wspólnie przemierzyli mnóstwo kilometrów, pokonując m.in. trasę Doliną Kościeliską, maszerując zboczami Butorowego Wierchu, a także podziwiając uroki stolicy Tatr i okolic. Podczas licznych wycieczek poznawali na żywo podhalańską roślinność, zwierzęta oraz zasady zachowania się  w Parku Narodowym. Niezapomnianych emocji dostarczyła także wizyta w Termach Chochołowskich – największym kompleksie basenów termalnych na Podhalu, stworzonych z myślą o rekreacji i relaksie. Każdy dzień wypełniony był po brzegi atrakcjami. Popołudnia i wieczory w pensjonacie także były znakomicie zaplanowane i zorganizowanie. Nie zabrakło aktywności na świeżym powietrzu, gry w bilard, piłkarzyki, ping-ponga, spotkań z rodowitymi góralami, pieczenia kiełbasek na ognisku, wspólnego śpiewu przy akompaniamencie skrzypiec, gier, konkursów i zabawy podczas wieczornych dyskotek... Organizatorzy pomyśleli również o zapewnieniu atrakcji w trakcie podróży do Kościeliska, oraz w drodze powrotnej do Sukowa. Pierwszego dnia uczestnicy odwiedzili Wadowice, natomiast ostatniego – miasto Królów Polskich – Kraków. Wszystko to przy wspaniałej aurze, która towarzyszyła od początku do końca wyjazdu. Było idealnie. Z Zielonej Szkoły uczniowie przywieźli mnóstwo pamiątek i wrażeń. Dowiedzieli się wielu rzeczy, poznali historię, tradycje i obyczaje ważnego dla Polski regionu. Przez cały czas byli razem i to kolejna wartość płynąca z wyjazdu. Dzisiaj po Zielonej Szkole w Kościelisku pozostały wspomnienia i wspólne fotografie. Można zaśpiewać- „Ale to już było”… mamy nadzieję, że wróci, być może za rok…

          • 231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • Wczoraj minęło dokładnie 231 lat od dnia, w którym uchwalono Konstytucję 3 Maja - była to pierwsza nowożytna konstytucja w Europie i druga, po USA, na świecie, regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Konstytucję uchwalił Sejm Wielki w 1791 r. Przygotowywał ją przez ponad 2,5 roku, gdyż zebrał się już w październiku 1788 r. W efekcie powstała nowoczesna na owe czasy, ustawa zasadnicza, uwzględniająca wiele rozwiązań wprowadzonych wcześniej przez konstytucję Stanów Zjednoczonych.

            Aby upamiętnić majowe święta - Święto Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja, wszyscy uczniowie naszej szkoły zaangażowali się montaż słowno-muzyczny przygotowany przez polonistki p.Aleksandrę Górniak-Bandurę oraz p.Wioletę Smelcerz. Poszczególne klasy poetyckim słowem, piosenką, czy też tańcem wyrazili radość płynącą ze wspólnego świętowania kolejnej rocznicy Konstytucji 3. Maja.

            Samorząd Uczniowski przygotował ścienną gazetkę tematyczną.

          • W Krakowie i Wieliczce

          • Szybkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego, a wraz z nim tradycyjnie - wycieczki szkolne. Zainaugurowali je uczniowie klas: II, III i kilka osób z klasy V, którzy pod opieką p. Joanny Śliwy, p. Małgorzaty Ogrodnik, p.Marianny Piątek i p. Bożeny Mojeckiej wyruszyli do Wieliczki i  Krakowa. W piękny, słoneczny dzień, 5 maja zwiedzali Kopalnię soli w Wieliczce. Mogli tam podziwiać przepiękne, wykute w soli rzeźby, zapoznali się z dawnymi sposobami wydobywania tego cennego minerału. Następnie w krakowskim Ogrodzie Zoologicznym oglądali zwierzęta z różnych części naszego globu. Dla tych, którzy mieli jeszcze dużo siły ciekawą propozycją był plac zabaw. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. To była niezapomniana wyprawa.

          • XV Edycja Powiatowego Turnieju Piłki Siatkowej chłopców szkół podstawowych

          • Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią covid-19 rozegrano XV Edycję Powiatowego Turnieju Piłki Siatkowej chłopców szkół podstawowych. Zmagania sportowe miały miejsce w dniu 26 kwietnia 2022 roku.

            Uczestniczące w turnieju zespoły rywalizowały o puchar Prezesa Szkoły Jazdy „TOM” w Kielcach.

            Ogólnoświatowa pandemia covid-19 wyhamowała rozwój szkolnych dyscyplin sportowych, czego dowodem jest m. in. ilość uczestniczących w tegorocznym turnieju drużyn. Przełożyło się to również na poziom rozgrywek.

            Zespoły uczestniczące w tegorocznej edycji rozegrały mecze systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych partii na siatce 2.35m. Za wygrane spotkanie drużyna otrzymywała trzy punkty, za rozegranie spotkania 1 punkt, walkower 0 punktów. Gry odbywały się bez libero. Pozostałe przepisy zgodne z PZPS.

            Turniej rozegrano w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Partyzantów AK Ziemi Kieleckiej w Sukowie.

            Patronat nad turniejem objął m. in. Pan Zbigniew Koniusz Wojewoda Świętokrzyski, Pan Dariusz Meresiński Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce, Pani Małgorzata Bielecka Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sukowie oraz Pan Tomasz Molendowski Prezes Szkoły Jazdy „TOM” w Kielcach.

            Patronat medialny sprawowało: Echo Dnia w Kielcach, TVP 3 Kielce, Radio eM Kielce, Głos Daleszyc.

            Rezultaty rozegranych spotkań finałowych:

            Szkoła Podstawowa w Sukowie - Szkoła Podstawowa w Daleszycach 2 : 0 (25 : 13; 25 :14)

            Szkoła Podstawowa w Woli Jachowej – Szkoła Podstawowa w Sukowie 0 :2 (19 : 25; 11 : 25)

            Szkoła Podstawowa w Woli Jachowej - Szkoła Podstawowa w Daleszycach 2 : 0 (25 : 19; 25 : 16)

            W klasyfikacji końcowej XV Edycji Turnieju tryumfowała Szkoła Podstawowa w Sukowie przed swoimi rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej w Woli Jachowej i w Daleszycach.

            Przyznano również statuetki oraz nagrody w klasyfikacji indywidualnej: MVP Turnieju: Sebastian Skrzeczyna (Szkoła Podstawowa w Sukowie); najlepszy atakujący: Stanisław Kaleta (Szkoła Podstawowa w Woli Jachowej); najlepszy rozgrywający: Jakub Satro (Szkoła Podstawowa w Woli Jachowej); najlepszy zagrywający: Mikołaj Błaszczyk (Szkoła Podstawowa w Sukowie); najlepszy przyjmujący: Mikołaj Krzyżanowski (Szkoła Podstawowa w Daleszycach); najlepszy blokujący: Filip Kobryń (Szkoła Podstawowa w Daleszycach);

            XV Edycję Turnieju wspierali Partnerzy:

            Pracownia Projektowa LERKO w Kielcach; Zakład Produkcji Termoizolacyjnych Materiałów Budowlanych „Styrbet” Sp. z o. o. w Sukowie; Kryta Pływalnia „Perła” w Nowinach; Sklep Ogólnospożywczy „SZYMEK” w Sukowie; Galeria Ciepła.pl ul. Boczna 77; 26-502 Jastrząb; Fotografia Cyfrowa w Kielcach; GABRO w Sukowie; Firma Handlowo- Usługowa „Serwis Opon” w Sukowie; Sklep Sportowy KELME; TROFEX w Kielcach; Szkoła Jazdy „TOM” w Kielcach; Miejsko –Gminny Ośrodek Kultury w Daleszycach; Piekarnia Borków; Tymbark.

          • XII Edycja Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt

          • W dniu 22 kwietnia 2022 roku w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Sukowie rozegrano XII Edycję Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt. Po reformie oświatowej tegoroczny turniej zgromadził zespoły dziewcząt ze szkół podstawowych.

             Z ogromną radością po dwuletniej nieobecności spowodowanej ogólnoświatową pandemią covid-19, wznowiono rozgrywki siatkarskie. Zawody sportowe zostały objęte patronatem honorowym przez Pana Dariusza Meresińskiego Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce.

            Drużyny uczestniczące w turnieju rozegrały spotkania zgodnie z przepisami PZPS na siatce 2.15 m systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych partii.

            Tryumfatorem tegorocznej edycji została ekipa ze Szkoły Podstawowej w Sukowie. Druga lokata przypadła rówieśniczkom ze Szkoły Podstawowej z Woli Jachowej, kolejnym vicemistrzem edycji został zespół ze Szkoły Podstawowej w Daleszycach.

            Oto rezultaty meczy finałowych:

            Szkoła Podstawowa w Woli JachowejSzkoła Podstawowa w Sukowie 0 : 2   (24 : 26; 16 : 25)

             Szkoła Podstawowa w Sukowie - Szkoła Podstawowa w Daleszycach   2 : 0  (25 : 06; 25 : 13)

            Szkoła Podstawowa w Woli JachowejSzkoła Podstawowa w Daleszycach 2 : 0  (25 : 10; 25 : 07)

            Zawodniczkom przyznano również statuetki i nagrody rzeczowe w klasyfikacji indywidualnej, które zostały ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Daleszycach.          I tak:  MVP Turnieju: Maja Łuszczyńska (Szkoła Podstawowa w Sukowie); najlepsza atakująca: Zuzanna Kaleta (Szkoła Podstawowa w Woli Jachowej); najlepsza rozgrywająca:  Oliwia Krzysiek (Szkoła Podstawowa w Woli Jachowej); najlepsza zagrywająca: Wiktoria Kowalczyk (Szkoła Podstawowa w Sukowie); najlepsza przyjmująca: Julia Jaguś (Szkoła Podstawowa w Daleszycach); najlepsza blokująca: Wiktoria Banasik (Szkoła Podstawowa w Sukowie).

            Patronat medialny sprawowali  Echo Dnia w Kielcach; TVP 3 Kielce; Radio eM w Kielcach oraz Głos Daleszyc.

            XV Edycję Turnieju wspierali: Pracownia Projektowa LERKO w Kielcach;  Zakład Produkcji Termoizolacyjnych Materiałów Budowlanych „Styrbet” Sp. z o. o. w Sukowie; Kryta Pływalnia „Perła” w Nowinach; Sklep Ogólnospożywczy „SZYMEK” w Sukowie;  Galeria Ciepła.pl ul. Boczna 77; 26-502 Jastrząb;  Fotografia Cyfrowa w Kielcach;   GABRO w Sukowie;  Firma Handlowo- Usługowa „Serwis Opon”  w Sukowie;  Sklep Sportowy KELME;  TROFEX w Kielcach;  Szkoła Jazdy „TOM” w Kielcach;  Miejsko –Gminny Ośrodek Kultury w Daleszycach;  Piekarnia Borków;  Tymbark.

          • #mojaflaga

          • "Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie

            A na tej fladze biel jest i czerwień.

            Czerwień – to miłość, biel – serca czyste

            Piękne są nasze barwy ojczyste."

            - Czesław Janczarski

            Dziś - 2 maja - w całej Polsce obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W naszym kraju dzień ten obchodzony jest od 2004 r. Wybór tej daty nie jest przypadkowy, ma ona znaczenie historyczne. 2 maja 1945 r. żołnierze polscy zawiesili biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa w Berlinie (kolumna Siegessäule). Wydarzenie to stało się symbolem zwycięstwa Polaków w II wojnie światowej, która tak dotkliwie doświadczyła nasz kraj. Ponadto dzień ten poprzedza święto upamiętniające tak ważne wydarzenie, jakim było w 1791 r. ogłoszenie Konstytucji 3 Maja. Co ciekawe, w okresie PRL-u właśnie drugiego maja decyzją władz komunistycznych zdejmowano flagi państwowe, aby nie były widoczne w święto 3 maja, które w tamtym czasie zniesiono.

            Z tej okazji zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do akcji organizowanej przez Biuro Programu „Niepodległa". Aby wziąć udział w akcji wystarczy:

            - wywiesić biało-czerwoną flagę przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy

            - zrobić zdjęcie flagi

            - podzielić się zdjęciem w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga

            Uczniów naszej szkoły zachęcamy do przesyłania swoich zdjęć z flagami administratorowi facebook'a szkoły lub bezpośrednie wstawianie zdjęć w komentarzach pod postem na facebookowym profilu naszej szkoły. Każda osoba, która pochwali się zdjęciem swojej flagi, zostanie nagrodzona punktami z zachowania.