Lista podręczników na rok szkolny 2023/2024
Przedszkolaki w Fiku Miku
5 czerwca przedszkolaki pod opieką pani Dagmary Więckowskiej i pani Katarzyny Bandury radośnie spędziły czas w sali zabaw bawialni Fiku Miku. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej.
Niezwykłą atrakcją okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu, zjeżdżalni i basenu z piłeczkami. Dzieci korzystały także z mini pojazdów, koników, skakały na trampolinie. Każdy, kto poczuł zmęczenie, mógł skorzystać z zacisznego kącika malucha, w którym można było odpocząć, pobawić się klockami i zabawkami edukacyjnymi.
Nasz radosny pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do naszego przedszkola. Przedszkolaki nie mogą się już doczekać kolejnej wycieczki.
Mały Miś w świecie wielkiej literatury
Punkt Przedszkolny działający przy naszej szkole uzyskał Certyfikat Wzorowej Placówki Małego Misia w Świecie Wielkiej Literatury. Przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego „A” pod opieką p. Alicji Bafia-Kuza przez cały rok szkolny brały udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym, którego głównym celem było rozwijanie i promowanie czytelnictwa. Przedszkolaki z wytrwałością realizowały kolejne moduły, a wszystkim tym działaniom towarzyszył Miś Krzyś. • Moduł I - Czytamy razem z Małym Misiem – dzieci zapraszały misia Krzysia do swoich domów i wraz z rodzicami czytały bajkę oraz ilustrowały dzienniczek podróży • Moduł II – Emocje w życiu codziennym – dzieci identyfikowały i nazywały różne stany emocjonalne, uczyły się radzenia sobie z własnymi emocjami • Moduł III – Pamiętnik naszej grupy – księga wspomnień, w której dzieci rysowały najważniejsze momenty z życia grupy • Moduł IV – Zmisiowane zajęcia: Dzień bez zabawek - dzieci miały same organizować sobie przestrzeń w sali według własnego pomysłu. Do dyspozycji przedszkolaków były zgromadzone wcześniej pudła kartonowe, klej, nakrętki, butelki, nieograniczone ilości taśmy klejącej, ścinki materiałów czyli wszystko to, co przeciętny człowiek uważa za bezużyteczne. Poprzez takie zajęcia dzieci odkrywały swoje twórcze możliwości, rozwijały wyobraźnię przestrzenną, zdobywały sprawność manualną, uczyły się samodzielności i współdziałania w grupie. • Moduł V – Mały Miś i zdrowe nawyki - dzieci poznały misiową definicję nawyku i wspólnie zastanawiały się, jakie nawyki służą zdrowiu. Miś zwrócił uwagę na znaczenie nawyku zdrowego odżywiania się i zachęcił dzieci do skomponowania posiłku inspirowanego bajką, który przedszkolaki wykonały wraz z rodzicami w swoich domach. • Moduł VI – Spacerki literackie – dzieci odbywały spacery w celu obserwacji otoczenia i rozwiązywały zagadki literackie. Wspólnie tworzyły prace plastyczne, które były inspirowane obserwacjami. Projekt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i sympatią ze strony dzieci. Udział w nim przyniósł wiele korzyści. Rozbudził u przedszkolaków pasję do słuchania czytanych bajek i opowiadań, ale także przyczynił się do kształtowania u dzieci postawy otwartości na świat.
Święto szkoły - 14 czerwca 2023 r.
Data 14 czerwca 1998 roku pozostaje w pamięci wszystkich uczniów, absolwentów oraz pracowników naszej szkoły. Wtedy to odbyły się uroczystości nadania Szkole Podstawowej w Sukowie imienia Partyzantów Armii Krajowej Ziemi Kieleckiej.Wczoraj nasza szkoła również przeżywała wielkie święto. 14 czerwca 2023 roku zapisze się w historii całej miejscowości jako jeden z najważniejszych. To właśnie tego dnia obchodziliśmy dwudziestą piątą rocznicę nadania zaszczytnego imienia naszej szkole i z okazji tego wyjątkowego jubileuszu nastąpiło uroczyste przekazanie nowego sztandaru Szkole Podstawowej im. Partyzantów Armii Krajowej Ziemi Kieleckiej w Sukowie. Świętowanie rozpoczęło poświęcenie sztandaru oraz uroczysta Msza Święta, po której odbyły się uroczystości jubileuszowe. Społeczność szkolna i zaproszeni goście obejrzeli także wyjątkowo piękny i wzruszający występ artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję przez uczniów naszej szkoły. Artystów do występu przygotowały: p. Wioleta Smelcerz, p. Aleksandra Górniak-Bandura oraz p. Iwona Misiewicz.W linku poniżej fotorelacja z wydarzenia. Zdjęcia można pobierać przez najbliższe sześć dni:
Europejskie show w języku angielskim
Przy okazji obchodzonych 26. maja - Dnia Mamy oraz 23. czerwca - Dnia Taty, dzieciaki uczące się w dwujęzycznej I klasie naszej szkoły, przygotowały iście europejskie show. Zgromadzeni goście byli pod wrażeniem językowych umiejętności siedmiolatków. Angielsko-polskie przedstawienie było również świetną okazją do sprawdzenia i podszkolenia przez rodziców wiedzy z zakresu języka angielskiego.
Zakończenie projektu "Bajkowa wyprawa"
Przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego „A” zakończyły realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Bajkowa wyprawa". Jego założeniem było rozbudzanie zainteresowania literaturą klasyczną wśród najmłodszych. Zajęcia odbywały się w formie zabaw inspirowanych wybranymi bajkami. Każde spotkanie rozpoczynało się od aktywnego wysłuchania bajki, rozmowy na jej temat, a następnie wykonania różnych ciekawych zadań związanych z omawianym utworem. Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem wsłuchiwały się w czytane teksty. Ich zadaniem było m.in. wrzucić do pudełka z namalowanym kotem tyle myszek, ile wskazała kostka, wybudować najwyższą wieżę dla Roszpunki, jak najszybciej zanieść babci zdrowe smakołyki tak jak Czerwony Kapturek, stworzyć chatkę z piernikowych kształtów, posegregować zastawę stołową dla krasnoludków czy wreszcie odnaleźć i posadzić magiczną fasolę. Wszystkie zadania były dostosowane do możliwości dzieci. Udział w projekcie dostarczył wszystkim wielu pozytywnych wrażeń i z pewnością będzie długo i miło wspominany przez uczestników. Przedszkolaki na zakończenie projektu dostały pamiątkowe dyplomy.
Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków 2023
6 czerwca przedszkolaki z wszystkich oddziałów przedszkolnych naszej szkoły przyłączyły się do akcji organizowanej przez wydawnictwo „Bliżej przedszkola”- IX Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków 2023 pt. „Sprintem do maratonu”. Celem projektu jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu wśród dzieci oraz kształcenia nawyku podejmowania aktywności fizycznej w dorosłym życiu. Impreza biegowa została przeprowadzona o godzinie 10.00 na boisku szkolnym. Dystans został dostosowany do wieku i możliwości dzieci. Przed zawodami wszystkie dzieci otrzymały numery startowe oraz wzięły udział we wspólnej muzycznej rozgrzewce. Przedszkolaki w skupieniu rozpoczęły bieg, starając się jak najszybciej dobiec do mety. W tym maratonie wszyscy byli zwycięzcami - nie liczyło się miejsce, a pokonanie dystansu w miłej atmosferze. Mali maratończycy za swoje zmagania otrzymali medale oraz słodką niespodziankę. Bieg był wielkim wydarzeniem dla przedszkolaków. W sumie w IX edycji maratonu wzięło udział 52 uczestników pokonując łącznie dystans 2912 m. Gratulujemy wszystkim biegaczom i zapraszamy na kolejne takie akcje. Serdecznie zachęcamy do kontynuowania różnych aktywności sportowych przez cały rok!
Uczniowie klasy III na wycieczce w Magicznych Ogrodach
6 czerwca 2023 roku odbyła się wycieczka klasowa do Magicznych Ogrodów w Trzciankach koło Janowca. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie kl. III wraz z rodzicami oraz wychowawczynią p. Joanną Śliwą i p. Eweliną Straż.
Magiczne Ogrody to wspaniała atrakcja, która wszystkich zachwyciła. W tym rodzinnym parku, który został stworzony w oparciu o oryginalną baśniową historię, każdy z nas przeżył wspaniałą przygodę. Pośród kwiatów, drzew i krzewów mogliśmy zwiedzać bajeczne krainy zamieszkiwane przez niezwykłe istoty, m.in. Krasnoludy, Mordole i Wróżki. Każda kraina była sensorycznym polem doświadczeń, stymulującym rozwój i wyobraźnię dzieci oraz budującym w nich pewność siebie i poczucie wartości.
Dzięki wszystkim znajdującym się tam atrakcjom, tj. ciuchcia, zjeżdżalnie, dmuchańce, place zabaw, huśtawki, karuzele, plaża, tratwy, tunele oraz zamek wróżek, spędziliśmy czas bardzo przyjemnie i „pracowicie”.
W czasie przerw od zabawy mogliśmy skorzystać z zacisznych miejsc odpoczynku, a także posilić się w restauracji . Ponadto mogliśmy wykazać się swoimi umiejętnościami tanecznymi podczas zabaw muzyczno- ruchowych, które prowadził animator Krasnolud.
Na koniec, by zatrzymać na dłużej magię pobytu w Magicznych Ogrodach udaliśmy się do jednego z baśniowych sklepików, by zakupić pamiątki.
Wrażenia i miłe wspomnienia z pobytu w Krasnoludzkim Grodzie, Mroczysku czy Smoczym Gnieździe na długo zostaną w naszej pamięci. To był naprawdę wspaniały i udany wyjazd podsumowujący pracę w klasach I - III. Bardzo dziękujemy trójce klasowej , szczególne podziękowanie kierujemy do pani Agnieszki Nowak – Maliszewskiej.
Dzień Dziecka Przedszkolaków
1 czerwca dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego „A” wraz z panią Dagmarą i panią Alą wybrały się do „Sosnowego Dworku” aby świętować Dzień Dziecka. Po dotarciu na miejsce na dzieci czekała słodka niespodzianka, która w ten upalny czas sprawiła wszystkim ogromną radość. Po zjedzeniu pysznych lodów wszyscy ruszyli do wspólnej zabawy na dmuchańcu i placu zabaw. Energii i dobrego humoru nie zabrakło nikomu, po kilku godzinach dzieci wróciły do przedszkola zmęczone ale bardzo zadowolone i uśmiechnięte. Wycieczka była także okazją do przypomnienia sobie zasad obowiązujących podczas wyjść poza teren szkoły oraz właściwego zachowania się w miejscach publicznych.
Piękne świętowanie Dnia Mamy i Taty
Za nami obchodzony 26. maja - Dzień Mamy. Przed nami Dzień Taty, którego świętowanie przypada na 23 czerwca. Aby uczcić te dwa wyjątkowe święta, przedszkolaki, zerówkowicze oraz uczniowie klas drugich i trzeciej naszej szkoły postanowili zorganizować dla swoich Rodziców Dzień Rodziny. Mimo, że każda z grup przygotowała własny program artystyczny, to cel był jeden - pokazać Rodzicom, jak bardzo są kochani przez swoje dzieci, okazać im wdzięczność za trud wychowania, a także w niejednym przypadku przeprosić za drobne przykrości. Każdy z występów był wyjątkowy i niepowtarzalny, sprawił że wiele łez wzruszenia pojawiło się w oczach najważniejszych osób na świecie - Rodziców.
Konkurs na Lapbook rozstrzygnięty
Zgodnie z zapowiedzianym uprzednio terminem, ogłaszamy listę zwycięzców II edycji Międzygminnego Konkursu „Mój pierwszy lapbook”. Przy tej okazji bardzo dziękujemy Panu Dariuszowi Meresińskiemu, Burmistrzowi Miasta i Gminy Daleszyce oraz Panu Stanisławowi Strąkowi, Burmistrzowi Miasta i Gminy Pierzchnica za ufundowanie nagród. Podziękowania należą się także Dyrekcji szkół, które nas zatrudniają za wsparcie tego skromnego przedsięwzięcia oraz nauczycielom prowadzącym dzieciaki : p. Annie Bekier-Traczyńskiej z S.P. w Pierzchnicy, p. Annie Fijałkowskiej-Węgrzyn z S.P w Słopcu, p. Katarzynie Ściana z S.P w Drugni, p. Katarzynie Szczepaniak, p. Magdzie Jaguś jak i p. Małgorzacie Meuś z S.P. w Niestachowie.
Zwycięskie lapbooki w języku angielskim, wybrane przez Komisję Konkursową:
1 miejsce – Izabela Korycińska, Szkoła Podstawowa imienia Edmunda Niziurskiego w Słopcu;
2 miejsce – Szymon Łuszcz, Szkoła Podstawowa imienia Partyzantów Armii Krajowej Ziemi Kieleckiej w Sukowie;
3 miejsce – Anna Piras, Szkoła Podstawowa imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Pierzchnicy;
Zwycięskie lapbooki w języku niemieckim, wybrane przez Komisję Konkursową:
1 miejsce – Maja Zielińska, Szkoła Podstawowa imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Pierzchnicy
2 miejsce – Zuzanna Bujak, Szkoła Podstawowa imienia Edmunda Niziurskiego w Słopcu
3 miejsce – Justyna Pierzchalska, Szkoła Podstawowa imienia Kornela Makuszyńskiego w Niestachowie
W odpowiedzi na setki „polubień” z kont orientalnych pod 10 lapbookami Z RÓŻNYCH SZKÓŁ uznaliśmy, że jedynym uczciwym sposobem zliczenia głosów będzie odliczenie głosów wcześniej wspomnianych i wzięcie pod uwagę tylko głosów pochodzących z kont polskich, autentycznie istniejących ( co sprawdziliśmy wyrywkowo). Ulubionymi pracami autentycznych Internautów zostały lapbooki następujących osób:
1 miejsce – lapbook Szymona Łuszcza, Szkoła Podstawowa imienia Partyzantów Armii Krajowej Ziemi Kieleckiej w Sukowie z ilością 332 kwalifikowanych głosów
2 miejsce – lapbook Natalii Dudkiewicz, Szkoła Podstawowa imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Pierzchnicy z ilością 278 kwalifikowanych głosów
3 miejsce - lapbook Laury Souczek, Szkoła Podstawowa imienia Kornela Makuszyńskiego w Niestachowie z ilością 220 kwalifikowanych głosów oraz ex aequo praca Julii Wrzesień, Szkoła Podstawowa imienia Jana Pawła II w Drugni.
Z przykrością informujemy, że w konsekwencji zaistniałej sytuacji z setkami „polubień” niewiadomego pochodzenia, w kolejnej edycji konkursu rezygnujemy z plebiscytu Internautów.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy wygranych i podziwiamy kreatywność, dokładność i zmysł artystyczny uczestników. Well done! Gut gemacht!
Z uwagi na opóźnienie związane z koniecznością weryfikacji głosów, nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy zostaną przekazane do wszystkich szkół biorących udział w konkursie po 12 czerwca 2023 roku.
Poznaj Polskę
Miło nam zakomunikować, iż nasza szkoła w edycji wiosennej 2023 r. otrzymała wsparcie finansowe na realizację zadania w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”. Wsparciem w wysokości 2 razy 5000 zł oraz 10 000 zł, w ramach programu, zostały objęte odpowiednio:
-klasy I, IIa i IIb (5000zł)
-klasa IV (5000zł)
-klasy Va i Vb (10000zł).
Przyznane przez Ministra środki finansowe przeznaczone są na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra w celu uatrakcyjnienia procesu edukacji dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków, kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.
Z wizytą w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej
1 czerwca, przy okazji Dnia Dziecka, uczniowie klasy IIa i IIb pod opieką wychowawców - p. Elżbiety Pytel, p. Marzeny Ludwickiej oraz szkolnego bibliotekarza - p. Marianny Piątek uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Kielcach. Dzieci zapoznały się z działalnością i księgozbiorem biblioteki, dowiedziały się, w jaki sposób wypożycza się książki i jak należy szukać wybranych pozycji w katalogu. Najciekawsza dla naszych uczniów okazała się mediateka, gdzie każdy znalazł coś interesującego dla siebie.
Wycieczka przedszkolaków do ZOO Leśne Zacisze
W dn. 30.05.2023 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego „A”, klasy 0 „A” i 0 „B” pod opieką wychowawczyń p. Alicji Bafia-Kuza, p. Anety Gawlik, p. Bożeny Mojeckiej i p. Marianny Piątek wybrały się na wycieczkę do ZOO Leśne Zacisze w Lisowie. Tam, podczas spaceru, przedszkolaki mogły podziwiać wiele gatunków zwierząt, które dotychczas oglądały jedynie w książkach i na filmach, m.in. lwa, zebry, strusie afrykańskie, daniele, osły, kozy, alpaki, wielbłądy, lemury, małpki oraz różnego rodzaju dzikie i kolorowe ptactwo, z pięknymi pawiami na czele. Miały również okazję potrzymać w rękach strusie jajko. Po zwiedzeniu ZOO dzieci udały się na wspaniały plac zabaw, na którym mogły do woli korzystać z wielu atrakcyjnych rozrywek: tyrolki, siatki wspinaczkowej, huśtawek, basenu z kolorowymi kulkami itp. Następnie przedszkolaki zjadły pyszną kiełbaskę z grilla i wyruszyły w drogę powrotną. Mimo zmęczenia dzieciom dopisywały humory. Dzień był pełen wrażeń i na pewno długo pozostanie w ich pamięci.
Integracyjne ognisko klasy czwartej
"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie". (P. Coelho)
Ponadczasowość tego cytatu potwierdziły w czwartek dzieciaki z klasy IV naszej szkoły, które pod opieką wychowawczyni, p. Anny Kędzierskiej oraz nauczycielki religii i matematyki, p. Joanny Dziewit świętowali swój pierwszy wspólny Dzień Dziecka na 2 etapie edukacyjnym. Skorzystali oni z zaproszenia Państwa Karoliny i Jakuba Baranów (absolwentów Gimnazjum w Sukowie, a teraz wspaniałych Rodziców naszych uczniów). Zjazdy na tyrolce, podniebne akrobacje na huśtawkach, gra w piłkę nożną, badmintona oraz planszówki, zabawa w chowanego, wspólny taniec, pieczenie kiełbasek i pianek w atmosferze niczym nieskrępowanej radości i wspólnej zabawy (bez telefonów komórkowych!) sprawiły, że ten dzień z pewnością na długo zapadnie wszystkim w pamięć. Nie obyło się także bez aspektu edukacyjnego- zarówno uczniowie jak i opiekunowie byli pod ogromnym wrażeniem kolekcji narzędzi rolniczych i sprzętów gospodarstwa domowego, wiekowych rowerów oraz innych fantastycznych eksponatów zbieranych od pokoleń w rodzinie Pana Jakuba.
Gospodarzom dziękujemy za cudownie spędzony czas, Pani Monice Fatyga za pomoc w organizacji imprezy, a pozostałym Rodzicom za zapewnienie dzieciakom pyszności na stołach.
Szlakiem bohaterów Armii Krajowej
Uczniowie naszej szkoły w piątek, drugiego czerwca, wzięli udział w niecodziennej lekcji historii. Pod opieką pani Marty Krogulec i pana Grzegorza Skowerskiego uczestniczyli w rajdzie śladami bohaterów Armii Krajowej. W linku poniżej relacja z wydarzenia przedstawiona przez TVP Kielce:
Wycieczka w ramach programu "Poznaj Polskę 2023"
26 maja w ramach rogramu Ministerstwa Edukacji i Nauki "POZNAJ POLSKĘ 2023" uczniowie klas I, IIa oraz IIb pod opieką wychowawców - p.Agnieszki Nogackiej, p.Marzeny Ludwickiej, p.Elżbiety Pytel i p.Joanny Dziewit wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Celem przedsięwzięcia było wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego uczniów poprzez umożliwienie im poznania Polski, jej zabytków kultury i historii. Wycieczka w 70% została sfinansowana przez MEiN, a w 30% przez rodziców.
W programie wyjazdu nie zabrakło wizyty na Rynku, Wawelu oraz spotkania ze Smokiem. Największą jednak atrakcją była wizyta w zoo. Pogoda i humory tego dnia dopisywały wszystkim, czego potwierdzeniem są zdjęcia w poniższej galerii.
Wycieczka do Łodzi
Klasy VI, VII, VIII A oraz VIII B 30 maja 2023 roku wybrały się wraz z opiekunami p. Aleksandrą Górniak-Bandura, p. Katarzyną Bandura, p. Anną Mięsikowską, p. Wioletą Smelcerz oraz p. Grzegorzem Skowerskim na wycieczkę do miasta Łodzi by zwiedzić Centrum Nauki i Techniki EC1 oraz odwiedzić tamtejsze zoo. W EC1 uczniowie mieli okazję poznać historię początków elektryczności w Łodzi aż do momentu powstania Centrum, dowiedzieli się, między innymi że elektrownia została ukończona 23 grudnia 1929 roku i tam we wnętrzu kotła firmy L. Zieleniewski Zarząd Elektrowni Łódzkiej świętował wigilią zakończoną budowę części zachodniej EC1. Uczniowie wdrapali się również na dawną chłodnię kominową elektrowni, która obecnie pełni rolę tarasu widokowego i tam z wysokości 40 metrów podziwiali panoramę miasta.
Następnie uczniowie odwiedzili łódzkie zoo. Ogród powstał na ostatnim skrawku dawnej Puszczy Łódzkiej i graniczy obecnie z przepięknym i największym w Łodzi kompleksem parkowym, potocznie zwanym Park na Zdrowiu. Dokładna data otwarcia Ogrodu Zoologicznego pozostaje nieznana, natomiast przyjmuje się, że nastąpiło to w momencie ukończenia budowy parkanu okalającego, co miało miejsce w drugim półroczu 1938 roku. Uczniowie zwiedzili Orientarium – ogromny pawilon hodowlano – wystawienniczy, w którym zamieszkała fauna z południowo - wschodniej Azji, między innymi słonie indyjskie, orangutany sumatrzańskie i niedźwiedzie malajskie oraz zobaczyli inne gatunki zwierząt zamieszkujące ogród zoologiczny (w łódzkim zoo mieszka ponad 3350 osobników, które są przedstawicielami ponad 554 gatunków). Podsumowując była to intensywna, ale bardzo ciekawa wycieczka :)
Dzień Dziecka
Znów na podium w ogólnopolskim turnieju BRD
„Drugi” wicemistrz województwa świętokrzyskiego Najlepsze drużyny szkół podstawowych, z terenu województwa świętokrzyskiego rywalizowały w Nowinach na polu wykazania się wiedzą z bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W dniu 30 maja 2023 roku na obiektach Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach rozegrano konkurencje teoretyczne i praktyczne. Na konkurencje teoretyczne składały się testy pisemne oraz tzw. skrzyżowania z prawa o ruchu drogowym. Natomiast praktyczne obejmowały rowerowy tor przeszkód, miasteczko ruchu drogowego (usytuowanego wewnątrz osiedla mieszkaniowego) i pierwsza pomoc przedmedyczna. Z powyższego wynika, że zakwalifikowanie oraz udział w turnieju wymagał od uczestniczących drużyn wszechstronnego, gruntownego przygotowania. W gronie jedenastu zespołów, które wystąpiły w tegorocznym Finale Wojewódzkim znalazła się ekipa ze Szkoły Podstawowej w Sukowie. Tworzyli ją Wojciech Pustuła, Kryspin Zelba oraz Szczepan Wójcik. W generalnej klasyfikacji tegorocznego XLIV Finału nasi uczniowie uplasowali się na trzecim miejscu.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie