• Wieczorek filmowy z "Był sobie pies 2" na ekranie

          • Był sobie pies2 Po raz kolejny spotkaliśmy się z naszymi uczniami na wieczorku filmowym. Tym razem na seans zaprosiliśmy uczniów klasy czwartej i piątej. Wieczór ten był nie tylko okazją do obejrzenia filmu, ale także okazał się znakomitym spotkaniem integracyjnym. Aby było wygodnie, uczniowie przynieśli ze sobą poduszki, koce, a nawet przytulanki. Nie zabrakło też smacznych przekąsek. Na ekranie pojawił się film ,, Był sobie pies 2", opowiadający o wiernym czworonogu, który miał jeden cel - opiekować się wnuczką swojego właściciela. Opowieść była bardzo interesująca i wzruszająca. Organizatorki spotkania - p. Wioleta Smelcerz, p. Aleksandra Bandura oraz p. Marianna Piątek mają nadzieję, że uczniowie chętnie sięgną po książkową wersję tej wyjątkowej historii, zapraszają więc do biblioteki szkolnej. Wieczorek filmowy został zorganizowany w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

          • Od pyłku do miodu...

          • 29 kwietnia Nasze przedszkole odwiedził Pan pszczelarz Tomasz. Jego przybycie wzbudziło zainteresowanie wśród dzieci. Pan Tomasz opowiedział o swojej pracy i wyjaśnił w jaki sposób powstaje miód. Pokazał przedszkolakom przywieziony styropianowy ul. Wyjaśnił jak jest zbudowany oraz jaką funkcję pełnią poszczególne elementy znajdujące się w ulu. Pan pszczelarz zaprezentował również narzędzia i przybory potrzebne pszczelarzowi podczas wybierania miodu z ula jak i pozyskiwania miodu z plastrów. Mieliśmy możliwość obejrzenia animowanego filmu edukacyjnego, który ukazywał życie pszczół. Dzieci z wielkim zaciekawieniem obejrzały królową pszczół, pszczoły robotnice, trutnia a także plaster miodu. Pan Tomasz omówił właściwości i zastosowania jakie posiada miód. Zostały zaprezentowane Nam różne rodzaje miodu - jeden ze słodkich specjałów przedszkolaki mogły spróbować. Po małej przekąsce Pan pszczelarz zwrócił uwagę na niebezpieczeństwo jakie grozi ze strony pszczół. Podkreślił, że pracując w pasiece bardzo ważny jest odpowiedni strój ochronny. Nasz gość omówił elementy stroju - każde dziecko miało możliwość przymierzenia kapelusza pszczelarskiego. Przedszkolaki i nauczycielki wychowania przedszkolnego serdecznie dziękują Panu Tomaszowi Dyraga z Pasieki Kaczeńce za przybycie do przedszkola.

          • Kosmos w naszej szkole!

          • W piątek dzieci z naszego przedszkola i z klas 1-3 uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium „Mój kosmos”. Dzięki pokazom uczniowie dowiedzieli się i zobaczyli jak powstał wszechświat. Pokaz odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny - przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu… Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem Słońca i deszczem meteorytów. W jednej chwili dzieci przeniosły się w zagadkowy świat kosmosu. Na zakończenie mogły obejrzeć animację o wyprawie w kosmos i poszukać meteorytu. Pokaz dostarczył wielu niezapomnianych, wręcz kosmicznych wrażeń.

          • Działamy w ramach NPRCz!

          • ,,Gdzież jest miejsce dla ciebie w tym wieku zamętu,

            książko mądra, spokojna, stopie elementów

            pogodzonych na wieki spojrzeniem artysty?”

            Czesław Miłosz

            Uczniowie klas IV – VIII naszej szkoły z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich podjęli szereg różnorodnych działań. Celem tego przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi uczniów na rolę i miejsce książki w ich życiu. Zadanie polegało na wykonaniu gazetek ściennych tematycznie związanych z książką i dniem jej poświęconym, jak również przedstawiających sylwetki znanych pisarzy i poetów oraz na przygotowaniu wystawy książek. Uczniowie poszczególnych klas wykonali swoje zadania w sposób pomysłowy, różnorodny i bardzo ciekawy. Na podsumowanie pracy z lekturami klasa czwarta wykonała modele czerwonego krzesła (w nawiązaniu do powieści Andrzeja Maleszki ,,Magiczne drzewo. Czerwone krzesło"), natomiast uczniowie klas szóstych po omówieniu lektury ,,W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza wykonali foldery biura podróży, zachęcając do podróży ,,Śladami Stasia i Nel". Nad przebiegiem akcji, realizowanej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, czuwały p. Marianna Piątek, p. Wioleta Smelcerz oraz p. Aleksandra Bandura.

          • Drudzy w powiecie!

          • Drudzy w powiecie!

            W zakończonych w dniu 25 kwietnia 2024 roku XLV Eliminacjach Powiatu Kieleckiego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Szkół Podstawowych reprezentanci Szkoły Podstawowej w Sukowie uplasowali się w grupie młodszej (klasa IV-V) i w grupie starszej (VI-VIII) na drugich pozycjach. Eliminacje składały się z części teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej uczestnicy musieli rozwiązać test 25 pytań z wiedzy ogólnej z o ruchu drogowym, w których tylko jedna odpowiedź była prawidłowa oraz 10 pytań testowych tzw. „krzyżówki”. Część praktyczna obejmowała m. in. pierwszą pomoc przedmedyczną, jazdę rowerem po torze przeszkód oraz miasteczku ruchu drogowego. Nadzór nad przebiegiem tegorocznych Eliminacji Powiatu Kieleckiego sprawowali funkcjonariusze WRD KMP w Kielcach. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Organizatorami tegorocznych Eliminacji Powiatowych byli: WORD w Kielcach, WRD KMP w Kielcach, MGOK w Daleszycach, Pensjonat „Sosnowy Dworek” w Sukowie oraz Szkoła Podstawowa w Sukowie.

            Wszystkim uczestnikom tegorocznych Eliminacji gratulujemy udziału w powyższym Turnieju, który m. in. popularyzuje przepisy i zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz roweru jako ekologicznego środka transportu. Wyrazy uznania kierujemy do Partnerów, którzy wspierają nasze poczynania przy organizowaniu tego typu imprez sportowych na terenie Szkoły Podstawowej w Sukowie.

            Tegoroczne XLV Eliminacje Powiatu Kieleckiego Grodzkiego i Ziemskiego wspierali m. in.: - Pani Iwona Janusek Piekarnia Pieczywa Wyborowego „Wasińscy” w Kielcach;

            - Państwo Mariola i Jerzy Wyrwiak Zarząd P. P. H. U. Euroblask w Andrychowie;

            - Dział Marketingu Parku Wodnego w Krakowie S. A.;

            - Pan Tomasz Karbowniczek Prezes Zarządu GOMAR Sp. z o. o. w Pińczowie;

            - Pan Adam Stoksik Dyrektor Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Kielcach;

            - Pan Rafał Siwonia Z. P. H. Piekarnia w Borkowie;

            - Pan Michał Kotański Dyrektor Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach;

            - Pan Jacek Kania Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury „Perła” w Nowinach;

            - Pani Agnieszka Kuś Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach;

            - Pan Czesław Daleszak Prezes Zarządu Zakładu Produkcji Termoizolacyjnych Materiałów Budowlanych „Styrbet” Sp. z o. o. w Sukowie;

            - Pan Wojciech Pulut Właściciel GABRO w Sukowie;

            - Pan Henryk Milcarz Prezes Zarządu Wodociągi Kieleckie Sp. z o. o. w Kielcach;

            - Pan Grzegorz Janaszek Właściciel P. P. H. U. GREGMAR w Sukowie;

            - Pan Wojciech Smelcerz Właściciel „Auratech” Instalacja i Serwis Urządzeń Grzewczych w Sukowie;

            - Pan Tomasz Molendowski Prezes Szkoły Jazdy „TOM” w Kielcach;

            - Pan Grzegorz Brela Prezes „BREL – IMPEX” Zakładu Uboju Trzody w Sukowie;

            - Pani Henryka Zychowicz Prezes Zakładu Wędliniarskiego Zychowicz;

            - Pan Robert Sidło Prezes Spółki Jawnej Awex w Daleszycach;

            - Pan Marek Ściana Właściciel MARPOL II w Sukowie; - Pan Szymon Miszczyk Sklep Ogólnospożywczy w Sukowie;

            - Pan Piotr Dąbrowski Prezes Zarządu Gminnej Mleczarni Sp. z o. o. w Pierzchnicy;

            - Pan Ryszard Ramiączek Cukiernia w Chęcinach;

            - Pan Robert Kruk Pracownia Projektowa LERKO w Kielcach;

            - Pani Marzena Nocoń Restauracja ALE! SZAMA w Kielcach;

            - Pani Magdalena Piotrowicz Stajnia PUB w Kielcach;

            - Pan Łukasz Fijałkowski PUVENDING;

            - Pan Tomasz Banasik TB BRAMERS w Kielcach;

            - Pan Wojciech Garbat Zakład Stolarski w Kaczynie;

            - Pan Dariusz Banasik DR BRAMY w Sukowie;

            - Pan Zbigniew Gąsior Sklep Spożywczy w Kostomłotach;

            - Pani Marlena Dulnik Restauracja „KROWA Mać” w Kielcach.

            Do zobaczenia za rok...!

          • Rekrutacja uzupełniająca

          • Przypominamy o II terminie rekrutacji do oddziałów przedszkolnych, który trwa od 22.04 do 08.05.2024r.

            Więcej informacji w sekretariacie szkoły.

          • Pierwszaki na Pikniku z okazji Dnia Ziemi

          • W dniu 26 kwietnia 2024r. Nadleśnictwo Kielce, Leśny Kompleks Promocyjny Puszcza Świętokrzyska oraz Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach zorganizowało na terenie otaczającym siedziby obu jednostek Piknik z okazji Dnia Ziemi. Celem tego edukacyjnego przedsięwzięcia było kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci oraz upowszechnianie wiedzy o ochronie środowiska przyrodniczego. W imprezie wzięło udział ok. 400 dzieci z klas 0-III z kilku placówek oświatowych z terenu Kielc i okolic, w tym uczniowie klas I z naszej szkoły pod opieką wychowawców p. Bożeny Mojeckiej i p. Joanny Śliwy. Do organizacji pikniku zostały zaproszone organizacje i instytucje zaangażowane w edukację, w tym ekologiczną dzieci i młodzieży: Departament Przyrody i Klimatu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyski Park Narodowy, Oddział Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Miejska Policji, Straż Miejska w Kielcach, Centrum Nauki Leonardo Da Vinci, Muzeum Wsi Kieleckiej, Muzeum Zabawek i Zabawy, Fundacja Odzyskaj Środowisko. Każdy z nich przygotował punkt tematyczny z atrakcjami dla uczestników Pikniku, którzy w małych grupach (jedna klasa) z przewodnikiem odwiedzali każdy z nich. W rolę przewodników grup wcielili się uczniowie z Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach. Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w proponowanych zajęciach, które były ciekawe i inspirujące.

            Mamy nadzieję, że nauka o ekologii poprzez zabawę przyniesie w przyszłości wymierne efekty, a dzieci będą aktywnie włączały się w ochronę otaczającej je przyrody. To była impreza na medal! Dziękujemy za zaproszenie.

          • Z cyklu dorośli czytają dzieciom...

          • 19 kwietnia uczniów z klas I-III odwiedziła Pani Joanna Rybak - nie tylko sekretarz naszej szkoły, ale także członkini Koła Gospodyń Wiejskich "Sukowianki znad Lubrzanki". W ramach udziału szkoły w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa przeczytała uczniom legendę świętokrzyską "Jak powstały Kielce".

            Pani Joasiu, dziękujemy za miło spędzony czas.

          • Przedszkolaki dbają o naszą planetę

          • W obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi zaangażowali się również najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami. Mowa o przedszkolachach i zerowkowiczach. Dziś podczas podczas zajęć dzieciaki dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci, a także ich recykling. Przedszkolaki próbowały ocenić, co czuje Ziemia, gdy o nią dbamy, a także jakie emocje odczuwa, gdy jest niszczona. Dzisiejszego dnia nie zabrakło gigantycznych kolorowanek oraz gier i zabaw związanych z dbaniem o Ziemię. Stworzone zostały również mini broszurki - jak segregować śmieci. Oczywiście nie zabrakło pięknych prac plastycznych o tematyce ekologicznej. Przedszkolaki także w sposób praktyczny pokazały, że dbają o środowisko i pozbierały śmieci w okolicy budynku przedszkola. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest wspólne zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o naturę.

          • Światowy Dzień Ziemi

          • 22 kwietnia to szczególna data w kalendarzu. Co roku na całym świecie obchodzony jest wtedy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jego celem jest szerzenie wiedzy i zwiększanie świadomości na temat ochrony środowiska oraz wyzwań , przed którymi stoi nasza planeta. Jest to też dobra okazja do refleksji nad naszym wpływem na Ziemię i działaniami, jakie możemy podejmować na rzecz ochrony przyrody. Społeczność naszej szkoły również przyłączyła się do tegorocznych obchodów Dnia Ziemi, a nad właściwym przebiegiem wszystkich podjętych działań czuwała nauczycielka biologii - pani Marta Krogulec. Uczniowie klas IV-VIII wspólnie namalowali z tej okazji portret Matki Natury. Szóstoklasiści przygotowali cieszącą się dużym zainteresowaniem wystawę prac „Owady w rozmiarze XXL”. Uczennice klasy siódmej zainicjowały akcję „Przygarnij roślinkę”, dzięki której wszyscy chętni mogli zaopiekować się wybraną przez siebie rośliną. Również dzieciaki w świetlicy szkolnej pod okiem wychowawców wykonały piękne prace plastyczne, a Wolontariusze naszej szkoły z panią Agnieszką Karbownik na czele posprzątali teren wokół szkoły. Poza tym na lekcjach przyrody i biologii uczniowie mieli okazję podzielić się swoimi przemyśleniami, za co kochają nasza planetę, co sami mogą zrobić dla środowiska oraz czego życzą Ziemi. A życzą: „dobrego klimatu, spokojnej pogody, miliardów lat życia, mądrych mieszkańców dbających o to aby była czysta, zielona i spokojna”. W tym wyjątkowym dniu wszyscy przyłączamy się do tych pięknych życzeń.

          • Z wizytą w Manufakturze Słodyczy

          • „Czekolada palce lizać! Tego nie da się opisać. Bywa mleczna, owocowa, jogurtowa, karmelowa. Każda jest wprost wyborowa! Gdy skosztujesz to poczujesz słodki smaczek i zapaszek.”

            19 kwietnia przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego A wzięły udział w warsztatach czekolady w Pierwszej w Kielcach Manufakturze Słodyczy - Magia Karmelu. Po miłym powitaniu dzieci otrzymały formy, które wypełnione były płynną czekoladą. Każdy przedszkolak stworzył własnoręcznie swoją wymarzoną tabliczkę czekolady, którą po skończonych warsztatach zabierał do domu. Dzieci miały okazję bawić się formami czekolady, ozdabiać je a przy okazji podjadać co nieco. W czasie gdy formy tężały w lodówce, dzieci miały okazję poznać etapy produkcji czekolady - począwszy od jej głównego składnika - kakaowca, po ostateczny produkt jakim jest tabliczka czekolady. Następnie uczestnicy degustowali prawdziwą płynną czekoladę na ciepło. Starczyło również czasu na zabawę w kąciku zabaw.

            Nauka przez zabawę w warsztatach czekolady nabrała wyjątkowego charakteru. Można stwierdzić z pełnym przekonaniem, że dzieci czerpały nieograniczoną radość podczas zabaw z czekoladą. Pełne ekscytacji rozmowy wychowanków w drodze powrotnej do przedszkola, świadczyły o tym, że wycieczka była udana i dostarczyła dzieciom nie tylko nowych wiadomości, ale przede wszystkim dużo radości.

            Wychowawcy grup składają serdeczne podziękowania pani Marysi Piątek oraz Ani Zapale za pomoc w opiece nad dziećmi podczas wyjazdu.

          • 81. rocznica powstania w getcie warszawskim

          • Dziś - 19 kwietnia - w 81. rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim, jak każdego roku społeczność naszej szkoły uczciła pamięć bohaterskich Powstańców. Przy współpracy Samorządu Uczniowskiego ze świetlicą szkolną powstało mnóstwo żonkili, które ozdobiły szkolne korytarze, a także zostały przypięte do ubrań uczniów i nauczycieli. Przypinając żółte papierowe żonkile - symbol powstania w getcie - dołączyliśmy do #akcjiŻonkile, upamiętniającej powstańczy zryw.

            Aby przybliżyć uczniom naszej szkoły wydarzenia 1943 roku, przedstawiciele SU przygotowali gazetkę ścienną „Łączy nas pamięć”, która poinformowała młodzież o tym bardzo ważnym dla Warszawy wydarzeniu historycznym. Dodatkowo Małgosia Zarębska oraz Aleksander Pawlik - uczniowie klasy VII - w każdej klasie prezentowali najważniejsze fakty dotyczące powstania. Również najmłodsze dzieciaki naszej szkoły zaangażowały się w obchody 19. kwietnia. W ramach zajęć świetlicowych kolorowały żonkile, a także wykonały "Laurki pamięci i wdzięczności", dla wszystkich którzy walczyli i polegli w powstańczych starciach.

            Podjęte działania były znakomitą lekcją historii i nauki tolerancji, kształtowaniem wrażliwości i solidarności z potrzebującymi pomocy oraz miały na celu podtrzymanie pamięci o bohaterach, którzy stanęli do walki o ludzką godność i którzy są częścią naszej wspólnej historii.

          • GIGA Laurka dla Strażników Lasów

          • Dzieci z Oddziału Przedszkolnego A i klasy 0A wzięły udział w akcji Cała Polska maluje GIGA Laurkę dla Strażników Lasów. GIGA Laurka to akcja mająca na celu zwrócenie uwagi na pożary w lasach, osoby opiekujące się środowiskiem leśnym i wypromowaniu pożądanych zachowań człowieka w lesie. Ze wszystkich prac dzieci z całej Polski zostanie stworzona jedna, najpiękniejsza i największa na świecie laurka, która zostanie wręczona Strażakom i Leśnikom w dniu ich święta.W ten symboliczny sposób przedszkolaki chcą podziękować Strażakom i Leśnikom, że chronią Nasze lasy przed pożarami.

             

          • Międzynarodowy Dzień Czekolady

          • 12 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Czekolady. Jest to, zaraz po Tłustym Czwartku, jeden ze słodszych dni w roku. Celebrowanie tego słodkiego święta było dla naszych przedszkolaków okazją do zabawy, uczenia się i eksperymentowania z różnymi smakami i teksturami czekolady. W tym dniu przedszkolaki uczyły się o historii czekolady i pochodzeniu ziaren kakaowych oraz poznały proces postawania czekoladowych przysmaków. Dzieci uczestniczyły w różnych aktywnościach związanych z czekoladą, takich jak malowanie czekoladowych obrazków przy użyciu kakao, kolorowaniu czekolady XXL, tańcu do znanej na całym świecie piosenki "Chocolate". Nie zabrakło także smarowania wafli czekoladą, oraz degustacji słodkości.
            Należy pamiętać, że czekolada, pomimo swojego wspaniałego smaku, powinna być spożywana z umiarem, ponieważ jest bogata w cukier i tłuszcze. Dlatego też w Dniu Czekolady przedszkolaki dowiedziały się tego jak ważne jest zdrowe odżywianie i jedzenie słodyczy w umiarkowanych ilościach.

          • Dzień bez plecaka

          • Tuż przed Świętami Wielkanocnymi odbyły się w naszej dwie ciekawe akcje zainicjowane przez Samorząd Uczniowski. Mianowicie były to: Dzień idola lub postaci z bajki oraz dzień bez plecaka. Akcje te na stałe zagościły już w wielu polskich szkołach.

            Nasi uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością w odwzorowaniu swoich idoli lub postaci z ulubionej bajki, a także w poszukiwaniu „zastępstwa” dla tradycyjnego plecaka. Zeszyty i podręczniki zostały spakowane w wózki dziecięce, kosze na śmieci, walizki, kosze sklepowe, a nawet taczki i wiaderka. Liczyła się pomysłowość i inwencja twórcza, a tego naszym uczniom nie brakuje.

            Co ciekawe "Dzień bez plecaka" to święto, które pochodzi z USA. Za oceanem podczas „No backpack Day” dzieci chodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. Dlaczego? Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak.

            W Polsce Dzień bez plecaka jest raczej traktowany, jako zabawa, forma integracji, ale w szczytnych celach chętnie dołączamy się do takich akcji.

          • Informator

          •  

            Drodzy Ósmoklasiści, zachęcamy do zapoznania się informatorem o ofercie edukacyjnej liceów ogólnokształcących w województwie świętokrzyskim na rok szkolny 2024/2025. 
            Link poniżej ⤵️

             

          • W świątecznej atmosferze

          • Święta Wielkanocne to czas radości kojarzący się z wiosną, pisankami i kurczakami. Świąteczną atmosferę dało się wyczuć w naszej szkole już od dłuższego czasu, szczególnie podczas zajęć świetlicowych. Uczniowie dowiedzieli się o symbolach i zwyczajach związanych z nadchodzącymi Świętami. W zorganizowanym konkursie plastycznym na "Najpiękniejsze jajko i kartkę Wielkanocną" rozwijali swoje zdolności plastyczne i kreatywność, natomiast podczas zajęć na świeżym powietrzu brali udział w zabawie pod hasłem "Poszukiwanie Wielkanocnych jajek". Zabawa odbyła się w szkolnym ogrodzie, a zadaniem dzieci było odnalezienie wszystkich ukrytych w trawie kolorowych jajeczek. Aktywność ta sprawiła uczniom wiele radości i dostarczyła pozytywnych wrażeń.

            Zwycięzcy konkursu na najpiękniejsze jajko:

            Hania Słowińska 1b, Zofia Śliska kl.1b

            Jan Stopka kl.3a

            Nikodem Bakalarz kl.3a

            Zwycięzcy konkursu na najpiękniejsza kartkę:

            Adam Banasik kl. 1b

            Nikodem Żabicki kl. 2

            Weronika Baran kl. 5

            Zofia Kołodziejczyk kl. 5

            Dziękujemy wszystkim uczniom za udział oraz świetną zabawę. Życzymy Wesołego Alleluja.

          • VIII Gminny Turniej Warcabowy

          • Nie od dziś wiadomo, że gra w warcaby uczy podejmowania słusznych decyzji, logicznego myślenia i planowania strategii. Warcaby wspaniale wpływają na rozwój intelektu, kształcenie pamięci, koncentracji, uczą obserwacji, uważności i umiejętności radzenia sobie z problemami. Uczniowie naszej placówki chętnie rywalizują w tej popularnej grze. 25 marca w Szkole Podstawowej im. Edmunda Niziurskiego w Słopcu odbył się VIII Gminny Turniej Warcabowy. Naszą szkołę reprezentowali tam wyłonieni podczas eliminacji wewnątrzszkolnych: Krzysztof Kozub, Zuzanna Dudek, Kacper Prędotka, Antek Kwiatkowski, Szymon Wawrzeńczyk i Jan Stopka pod opieką p. Marianny Piątek. Podczas tegorocznego turnieju sukces odniósł Jan Stopka zajmując trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach turnieju.

          • 17 turniej za nami

          • Kolejny Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców Szkół Podstawowych zorganizowany przy współudziale Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Daleszycach oraz Szkoły Jazdy „TOM” w Kielcach odbył się w dniu 26 marca 2024 roku w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Sukowie. Początki turnieju siatkarskiego w Sukowie z udziałem SZKOLNYCH DRUŻYN sięgają 2006 roku. Uczestniczące w nich zespoły wiosną rywalizowały o miano najlepszej drużyny w powiecie kieleckim wśród drużyn szkół podstawowych. Tegoroczna Edycja zgromadziła pięć ekip, które walczyły o trofeum ufundowane przez Pana Józefa Bryk Wojewodę Świętokrzyskiego. Wszystkie spotkania rozegrane zostały systemem „każdy z każdym” zgodnie z przepisami PZPS z pewnymi ułatwieniami na siatce 2.35cm. Każdy mecz składał się z dwóch setów, a każda partia rozgrywana była do 15 punktów.

            Wszystkie uczestniczące w turnieju drużyny otrzymały okolicznościowe dyplomy i puchary ufundowane przez Wojewodę Świętokrzyskiego. Oto rezultaty poszczególnych spotkań:

            SP Mójcza - SP Górno 2 : 0 (15 : 13; 15 : 09)

            SP Daleszyce - SP Suków 1 : 1 (13 : 15; 15 : 12)

            SP Niestachów - SP Górno 2 : 0 (15 : 07; 15 : 11)

            SP Mójcza - SP Daleszyce 0 : 2 (13 : 15; 12 : 15)

            SP Niestachów - SP Suków 2 : 0 (15 : 09; 15 : 08)

            SP Górno - SP Daleszyce 0 : 2 (12 : 15; 09 : 15)

            SP Niestachów - SP Mójcza 0 : 2 (14 : 16; 12 : 15)

            SP Górno - SP Suków 0 : 2 (13 : 15; 10 : 15)

            SP Daleszyce - SP Niestachów 1 : 1 (07 : 15; 15 : 08)

            SP Suków - SP Mójcza 0 : 2 (07 : 15; 09 : 15)

            Ostateczna kolejność turnieju:

            I. SP Mójcza

            II. SP Niestachów

            III. SP Daleszyce

            IV. SP Suków

            V. SP Górno

            Klasyfikacja indywidualna:

            MVP Turnieju : Kwiatkowski Bartosz (SP Mójcza)

            najlepszy atakujący: Chłopek Jakub (SP Mójcza)

            najlepszy rozgrywający:Stachurski Piotr (SP Daleszyce)

            najlepszy zagrywający: Łopaciński Miłosz (SP Niestachów)

            najlepszy przyjmujący: Ostrowski Oliwier (SP Niestachów)

            najlepszy blokujący: Michał Pawlik (SP Daleszyce)

            Wyróżnieni zawodnicy w klasyfikacji indywidualnej otrzymali okolicznościowe statuetki i dyplomy ufundowane przez Szkołę Jazdy „TOM” w Kielcach. Gratulujemy wszystkim uczestniczącym ekipom udziału i osiągniętych wyników sportowych oraz życzymy dalszych sukcesów.

            Wszystkim Partnerom składamy serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za współdziałanie na rzecz popularyzowania sportu w naszej miejscowości i regionie. Partnerami tegorocznej Edycji byli:

            - Pan Czesław Daleszak Prezes Zarządu Zakładu Produkcji Termoizolacyjnych Materiałów

            Budowlanych „Styrbet” Sp. z o. o. w Sukowie;

            - Pan Jacek Kania Dyrektor Gminnego Ośrodka „Perła” w Nowinach;

            - Pan Roman Kurczyński Właściciel Firmy Handlowo-Usługowej ”Serwis Opon” w Sukowie;

            - Pan Robert Kruk Pracownia Projektowa LERKO w Kielcach;

            - Pan Ryszard Ramiączek Cukiernia Ramiączek w Chęcinach;

            - Pani Emilia Bysiak Pensjonat „Sosnowy Dworek” w Sukowie;

            - Pan Szymon Miszczyk Właściciel Sklepu Ogólnospożywczego „SZYMEK” w Sukowie;

            - Pan Tomasz Molendowski Prezes Szkoły Jazdy „TOM” w Kielcach;

            - Pan Wojciech Pulut Właściciel GABRO w Sukowie;

            - Pan Marek Ściana Właściciel MARPOL II w Sukowie;

            - Pan Piotr Podolski Szkło Complex w Kielcach;

            - Pan Dariusz Banasik DAR BRAMY w Sukowie.

          • Wrażliwi na los zwierząt...

          • Dziś uczniowie klasy IIIa i IIIb pod opieką wychowawców - p. Anety Gawlik i p.Elżbiety Pytel odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach. Głównym celem wycieczki było przekazanie darów, w postaci środków czystości, koców i niezbędnych akcesoriów wykorzystywanych w codziennej pracy schroniska, które zebraliśmy w szkolnej zbiórce. Cieszymy się, że dzieci oraz rodzice wykazali się tak dużym zainteresowaniem i chętnie przystali na propozycję zbiórki.

            Podczas pobytu w schronisku uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje schronisko, zobaczyli jak wyglądają pomieszczenia dla psów i kotów oraz zaprzyjaźnili się ze zwierzakami. Zostali także uwrażliwieni na los bezdomnych i skrzywdzonych zwierząt oraz chęć niesienia pomocy im.