14 maja 2021 roku w hali sportowej usytuowanej przySzkole Podstawowej im. Partyzantów Armii Krajowej Ziemi Kieleckiej w Sukowie rozegrane zostały zawody sportowe w ramach Mini Olimpiady Turnieju Gier i Zabaw z udziałem uczniów klas nauczania początkowego. Z uwagi na stan epidemiczny w naszym kraju rywalizacja miała charakter korespondencyjny. Emocjom sportowym oraz radości nie było końca. Uczniowie, wykonując poszczególne zadania ruchowe, walczyli z upływającym czasem oraz z wirtualnym przeciwnikiem. Zawody uznano za udane, a opinia dzieci jest najważniejsza.
Wszystkie zabawy zostały rozgrywane na czas. Reprezentację szkoły stworzyli uczennice i uczniowie z poszczególnych klas I–III. Każdy team składał się z pięciu dziewcząt i pięciu chłopców. Zatem w skład naszej szkolnej drużyny weszli: Paulina Dudek, Pola Golonka, Malwina Kapusta, Natalia Kozioł, Klaudia Wójcicka, Aleksander Banasik, Oliwer Majkowski, Piotr Samiczak, Nataniel Hejzner, Oliwier Kaczmarczyk, Paweł Kosela (wszyscy klasa I), Weronika Baran, Paulina Lasota, Milena Pietruch, Oliwia Sosnowska, Urszula Wójcicka, Szymon Kowalski, Maksymilian Lasota, Marcel Stepień, Szymon Łuszcz, Antoni Zelba (wszyscy klasa II), Helena Bysiak, Natalia Furmańczyk, Nikola Walas, Amelia Wójcik, Lena Zielińska, Józef Banasik, Jan Baran, Igor Łuszczyński, Miłosz Stęplewski, Filip Wilk (wszyscy klasa III „a”), Karolina Garbat, Maria Jamioł, Nikola Kozioł, Antonina Miszczyk, Julia Pawlik, Antoni Parkita, Kacper Prędotka, Ksawery Mincha, Szymon Ramiączek, Antoni Stróżyk (wszyscy klasa III „b”).
Każda szkoła podstawowa uczestnicząca w turnieju musi rozegrać konkurencje zgodnie z programem zawodów tzn. zestawem zabaw sportowych. Oto one:
1. „Zakładanie kółek ringo na pachołki”: dystans od startu do półmetka wynosił 20 metrów. Na 4, 8, 12 oraz 16 metrze ustawiono pachołki. Na starcie każdy miał cztery kółka ringo, które miał założyć jak najszybciej na pachołki. Po obiegnięciu półmetka w drodze powrotnej każdy zabierał założone kółka, przekazując je następnemu zawodnikowi za stojakiem na linii startu.
2. „Tor przeszkód”: dystans od linii startu do półmetka 20 metrów. Na 4 metrze ustawiony był pachołek, na 12 metrze leżała opona samochodowa, a w niej kilogramowa piłka lekarska. Na sygnał rozpoczynał się bieg, następnie należało przejść pod płotkiem zabierając z opony piłkę i obiegając półmetek. W drodze powrotnej piłka ponownie trafiała do opony, a zawodnik wracał na linię startu. Wówczas do boju ruszał kolejny uczestnik rywalizacji.
4. "Skoki z piłką”: dystans od startu do półmetka 15 metrów. Trasę należało pokonać, skacząc obunóż z piłką do siatkówki, trzymaną pomiędzy kolanami. W drodze powrotnej zawodnik biegł, niosąc piłkę w rękach. Na linii startu przekazywał ją kolejnemu zawodnikowi.
4. „Bieg sztafetowy”: dystans od linii startu do półmetka 20 metrów. Każdy startował z pałeczką sztafetową, którą po pokonaniu trasy należało przekazać kolejneu uczestnikowi zmagań.