Uczniowie od zawsze przyjmowali szkolne wycieczki z wielkim entuzjazmem. Zwłaszcza te trwające kilka dni. 14 maja 2018 roku klasy V"a" i VI pod wodzą nauczycieli - Marty Krogulec, Małgorzaty Kuli i Grzegorza Skowerskiego wybrały się na "zieloną szkołę". Kierunek? Polskie góry, w który spędziły 5 dni. Tatry mają naprawdę wiele do zaoferowania. Nic więc dziwnego, że od wielu sezonów cieszą się niemalejącą popularnością wśród turystów.
Pierwszego dnia, podczas podróży w góry, uczestnicy wycieczki mieli okazję zwiedzić Wadowice - miasto Jana Pawła II. Następnie, po przybyciu na miejsce, wszyscy wybrali się na spacer po Dolinie Kościeliskiej. Wieczorem natomiast, uczniowie mogli aktywnie spędzić czas,grając w bilard, tenisa stołowego lub piłkarzyki. Po kolacji rozbrzmiała muzyka i odbyła się dyskoteka.
Drugiego dnia, we wtorek, pod opieką tatrzańskiego przewodnika uczestnicy wyprawy wybrali się na wycieczkę do schroniska „Na Ornaku”. Trasa wiodła malowniczą Doliną Kościeliską, wśród białych skał, strumieni, dzikiej natury. Przewodnik w bardzo przystępny sposób opowiadał o osobliwościach przyrody, które mijali. Uczniowie poznali wiele ciekawostek związanych z historią regionu. Każdy miał okazję zobaczyć, jak wyrabia się tradycyjne góralskie sery: oscypki. Mogli ich też skosztować. Mimo niezbyt przychylnej, deszczowej aury, wszyscy zadowoleni wrócili do ośrodka. Po obiadokolacji opiekunowie zorganizowali wieczór pełen emocji. Uczniowie rywalizowali w quizie „Tatry- kraina turni i grani” , w którym każdy mógł wykazać się wiedzą zdobytą podczas wtorkowej wycieczki. Potem na wszystkich czekały słodkie nagrody.
W środę uczestnicy "zielonej szkoły" korzystali z atrakcji największych na Podhalu "Chochołowskich Term". Na terenie obiektu znajduje się 30 niecek basenów wypełnionych wodą termalną o właściwościach leczniczych i terapeutycznych. Hydromasaże z wodą solankową i siarczkową, zewnętrzne zjeżdżalnie pontonowe oraz baseny pływackie dostarczyły dzieciom niezapomnianych emocji i wrażeń. Wieczorem uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z rodowitym góralem, który z humorem, w gwarze góralskiej przybliżył im historię osadnictwa w regionie tatrzańskim, historię rozwoju turystyki w Zakopanem i znane postacie związane z Podhalem. Uczniowie dowiedzieli się też, z jakich elementów składa się tradycyjny góralski strój oraz jak powstają prawdziwe oscypki i po czym je rozpoznać. Na koniec wszyscy posilili się kiełbaskami upieczonymi na ognisku.
Kolejnego dnia uczniowie klas V"a" i VI odwiedzili stolicę polskich gór- Zakopane. Zwiedzanie rozpoczęli od Wielkiej Krokwi - skoczni im. Stanisława Marusarza - polskiego skoczka narciarskiego, kuriera tatrzańskiego, podporucznika Armii Krajowej, trenera i propagatora sportu. Następnie udali się do Muzeum Tatrzańskiego im. dra Tytusa Chałubińskiego – jednego z najstarszych muzeów regionalnych w Polsce. Oglądali tam obiekty z zakresu skał i minerałów, obiekty florystyczne (układ piętrowy roślinności Tatr), obiekty faunistyczne (głównie ptaki i ssaki), etnograficzne –typowe dla Podhala, Spisza i Orawy, dzieła sztuki- malarstwo, rzeźbę oraz zbiory fotograficzne. Kolejnym punktem wycieczki był Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku. Jest to wyjątkowe miejsce. Prawie wszystkie nagrobki są niepowtarzalnymi dziełami sztuki. Uczniowie odwiedzili między innymi grób Kornela Makuszyńskiego – autora znanego wszystkim dzieciom „Koziołka Matołka”. Kolejną, długo oczekiwaną atrakcją był zakup pamiątek na słynnych Krupówkach. Po powrocie do ośrodka i zjedzeniu obiadu, chętni uczniowie, którym niestraszna była deszczowa aura, udali się zielonym szlakiem na Gubałówkę. Pozostali rozwiązywali w grupach karty pracy dotyczące pogody i roślinności w górach. Wieczorem, po kolacji wszyscy uczestniczyli w prelekcji o Tatrach przygotowanej przez pracownika Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Piątek - był dniem pożegnania z urokliwymi, polskimi górami. Podczas drogi powrotnej nasi uczniowie udali się do Chochołowa - wsi z największą ilością oryginalnych chałup góralskich. Odbyli tam spacer wzdłuż szlaku architektury drewnianej. W jednej z izb mieli możliwość obserwowania, jak powstają drewniane rzeźby. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie znajdującego się w pobliskiej Chabówce Skansenu Taboru Kolejowego. Jest to największa tego typu ekspozycja w Polsce. Znajduje się tu kilkadziesiąt egzemplarzy zabytkowego taboru: lokomotywy parowe, zabytkowy tabor spalinowy i elektryczny, wagony osobowe i towarowe z różnych epok. Niektóre z pojazdów wykorzystywane były przy dużych produkcjach filmowych, jak np. parowóz z „Listy Schindlera” Stevena Spielberga. Dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość wejścia do niektórych pojazdów.